نیکلاس مادورو رئیس جمهور ونزوئلا در مصاحبه با شبکه خبری المیادین تأکید کرد سال 2021 اوین سالی است که اقتصاد ونزوئلا رشد اقتصادی را بعد از اعمال تحریم‌های آمریکا تجربه می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی آذرسلام، نیکلاس مادورو رئیس جمهور ونزوئلا در مصاحبه با شبکه خبری المیادین تأکید کرد سال ۲۰۲۱ اوین سالی است که اقتصاد ونزوئلا رشد اقتصادی را بعد از اعمال تحریم‌های آمریکا تجربه می‌کند.

به‌گفته مادورو ونزوئلا کشوری است که ملتش مورد تهاجم امپریالیسم آمریکایی و متحدان آن در جهان قرار گرفته اما مقابل آن مقاومت کرده است.

وی افزود: ما نه‌تنها مقاومت کردیم بلکه در چارچوب فعالیت جمعی پیشرفت را سرلوحه کار خود قرار دادیم.

مادورو با استناد به سخنان کاسترو رهبر فقید کوبا تأکید کرد: کاسترو همواره تأکید می‌کرد مرد باید در هر شرایطی مبارزه کند و جنگ خود را تا آخرین نفس ادامه دهد.

به‌گفته رئیس جمهور ونزوئلا مردم کشورش مقابل امپریالیسم ایستادگی کرده اجازه تحقق طرح‌های آنها را ندادند.

او همچنین خبر داد، الیوت آبرامز نماینده ویژه دولت ترامپ در امور ونزوئلا وقیحانه با همسرش تماس گرفته و از وی خواسته بود تا از او طلاق بگیرد.

مادورو اضافه کرد: آمریکایی‌ها به همسرم گفته بودند (در صورت طلاق) می‌تواند به‌همراه خانواده‌اش از کشور خارج شود.

رئیس جمهور ونزوئلا در رابطه با مسئله فلسطین هم تأکید کرد: هیچ‌کس در جهان جرئت آن را ندارد که از ما بخواهد از مسئله فلسطین چشم‌پوشی کنیم و ما هرگز حاضر به پذیرش چنین امری نخواهیم بود.

به‌گفته مادورو، حتی فکر کردن به چشم‌پوشی از فلسطین یا تنها گذاشتن آن یک گناه محسوب می‌شود.

او همچنین تأکید کرد: ما نام فلسطین را بلند و پرآوازه می‌شنویم. روزی بهای جنایاتی که در حق ملت فلسطین به وقوع می‌پیوندند، گرفته خواهد شد.

وی ادامه داد: من هر روز و تا ابد از فلسطین حمایت می‌کنم زیرا ما ملت فلسطین و کل گروه‌های فلسطینی را دوست داریم، از تمامی ملل و رهبران جهان و جهان عرب و اسلام می‌خواهم فلسطین را تنها نگذارند.

مادورو تصریح کرد: جنایاتی که رژیم صهیونیستی در فلسطین مرتکب می‌شود در جهان بی‌سابقه و غیر قابل توصیف هستند.

به‌گفته رئیس جمهور ونزوئلا رئیس جمهور بشار اسد (رئیس جمهور سوریه) مردی شجاع، قهرمان و مبارز است که خانواده و ملتی عالی دارد.

وی افزود: ما سوریه را خیلی دوست داریم به‌هرشکل سرنوشتش این گونه رقم خورده است که جنگی تروریستی را به خود ببیند. ملت سوریه طی ۱۱ سال گذشته رنج‌های زیادی کشید اما دانست که چگونه مقاومت کند و پیروز شود.

رئیس جمهور ونزوئلا ادامه داد: به‌طور حتم ارتش و ملت سوریه به‌همراه رئیس جمهور بشار اسد مجدداً سوریه را به‌سوی شکوفایی رهنمون می‌کنند و جهان عرب و تمام جهان را از نحوه این شکوفایی شگفت‌زده خواهند کرد.

مادورو در رابطه با روابط کشورش با جمهوری اسلامی ایران هم تأکید کرد: ما روابط بسیار عالی با ایران داریم، این روابط چه با رؤسای جمهوری سابق احمدی‌نژاد و روحانی و چه رئیس‌جمهوری فعلی آقای رئیسی در سطح عالی قرار دارد.

وی اضافه کرد: ما با رئیس جمهور رئیسی در رابطه با مجموعه‌ای از طرح‌های جدید به توافق رسیدیم.

رئیس جمهور ونزوئلا همچنین تأکید کرد: من شیفته آیت‌الله خامنه‌ای هستم، او مردی بسیار حکیم است و هوش سرشاری دارد.

مادورو ابراز کرد: سردار سلیمانی بین مارس تا آوریل ۲۰۱۹ به ونزوئلا سفر کرد، ما در اوج بحران تهاجم امپریالیست‌های شمال [آمریکا] علیه سامانه انتقال برق بودیم.

وی ادامه داد: سردار سلیمانی به ونزوئلا آمد و ما در مورد سطوح همکاری فی‌مابین و در زمینه موضوع سامانه برق به تبادل نظر پرداختیم، هرآنچه را با سردار سلیمانی صحبت شد به اجرا گذاردیم.

به‌گفته مادورو سردار سلیمانی فرد شجاعی بود که مقابل تروریسم و جنایتکاران خونخوار تروریست که به ملت و محور مقاومت حمله کرده بودند ایستاد.

وی تأکید کرد: بشریت باید از جنایات فجیع همچون جنایت ترور سردار سلیمانی درس بگیرد.

رئیس جمهور ونزوئلا گفت: آیا ما به‌دنبال جهانی هستیم که دستور ترور یک قهرمان مبارزه با تروریسم از کاخ سفید صادر شود؟ ما بار دیگر صدای خود را در مخالفت و محکومیت ترور این شهید و قهرمان ملل ژنرال سلیمانی بلند می‌کنیم.

انتهای خبر/

  • منبع خبر : تسنیم