وضعیت مدارس استان نامناسب است/ بهره‌برداری و عملیات اجرایی ۱۸ پروژه سرعین
وضعیت مدارس استان نامناسب است/ بهره‌برداری و عملیات اجرایی ۱۸ پروژه سرعین
سیدحامدعاملی استاندار اردبیل گفت: وضعیت تحصیلی مدارس استان اردبیل در عموم مقاطع نامناسب است که باید این وضعیت مورد بررسی تخصصی قرار بگیرد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلبلی آذرسلام به نقل از‌پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری اردبیل، سیدحامد عاملی در آیین در آیین آغاز بهره‌برداری و عملیات اجرایی ۱۸ پروژه شاخص در شهرستان سرعین اظهار کرد: در سطح استان اردبیل پروژه‌هایی نیمه‌تمام با عمر بیش از یک دهه وجود دارد که با توجه به اولویت دولت برای اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام، برخی از این پروژه‌ها در استان پس از تکمیل، طی هفته دولت سال جاری به بهره‌برداری رسید.

وی افزود: در سفر ریاست جمهوری به استان اردبیل، تصمیمات بسیار قابل توجهی مصوب شد که یکی از مهم‌ترین این مصوبات، تأمین زیرساخت‌های فعالیت اقتصادی در سطح استان بود که تا به امروز بخشی از این زیرساخت‌ها تأمین شده است.

گردشگری و کشاورزی ارکان اصلی پیشرفت استان اردبیل هستند

استاندار اردبیل تصریح کرد: حوزه‌های گردشگری و کشاورزی ارکان اصلی پیشرفت استان اردبیل محسوب می‌شوند و در این ۲ حوزه پتانسیل‌های بسیاری وجود دارد اما آن‌گونه که باید از این پتانسیل‌ها برای تولید ثروت استقاده نشده است‌.

عاملی گفت: وضعیت حوزه بهداشت و درمان استان اردبیل نامطلوب است و استان فقط دارای ۲هزار تخت بیمارستانی بوده و عمر برخی از مراکز درمانی هم بیش از یک قرن است که برای رفع این معضلات، برنامه‌ریزی‌ شده است.

وضعیت تحصیلی مدارس استان اردبیل نیازمند بررسی تخصصی است

وی بیان کرد: وضعیت تحصیلی مدارس استان اردبیل در عموم مقاطع نامناسب است که باید این وضعیت مورد بررسی تخصصی قرار بگیرد و علل آن کشف و راهکارهای لازم اتخاذ شود و در این زمینه از عموم جامعه نخبگانی آموزش‌وپرورش و اولیای گرامی نیز دعوت می‌شود تا برای کمک به حل این مشکل توجه ویژه داشته باشند.

استاندار اردبیل گفت: روند فعلی و سنتی کشاورزی باعث از بین رفتن خاک و کاهش سطح سفره‌های زیرزمینی آب می‌شود که برای آینده نزدیک و بلندمدت، مشکلات بسیار زیادی را همراه خواهد داشت و به همین دلیل، با استفاده از متخصصان حوزه‌ کشاورزی، برای اصلاح الگوی کشاورزی استان، برنامه‌ریزی تخصصی انجام می‌شود.

انتهای خبر/

  • منبع خبر : سایت استانداری اردبیل