آقای مسئول، دفع ضرر احتمالی عقلا واجب است
آقای مسئول، دفع ضرر احتمالی عقلا واجب است
قابل قبول نیست که از زمان و مکان ترور مطلع باشیم و هیچگونه اقدامی درجهت جلوگیری از رخ داد آن انجام نداده و اجازه بدهیم دشمن بعد از ۲۰ سال به آرزوی خود برسد و تمام زحمات امنیتی و حفاظتی از پدر هسته ای ایران در عرض چند دقیقه از بین برود.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی آذرسلام، در تعلیمات دینی و مثل ها و حتی در دروس دوره راهنمایی نظام قدیم، نمی دانم که در نظام آموزشی جدید نیز وجود دارد یاخیر؟ مبحثی وجود داشت؛ بنام “دفع ضرر احتمالی عقلا واجب است”. به این معنا که اگر در طول زندگی روزمره از چیزی احساس خطر کردیم، عقلاًمی بایست از آن پرهیز کنیم. بعنوان مثال اگر به ما بگویند غذایی که میخواهیم استفاده کنیم به “سم” آلوده هست هرچند که این خبر دروغ هم باشد، عقل حکم می کند از خوردن آن احتیاط کرده و پرهیز کنیم.

در ارتباط با ترور دانشمند هسته ای “شهید محسن فخری زاده” جای تاسف است، مقامی در مراسم تدفین آن شهید بزرگوار عنوان می کند که ما از زمان و مکان ترور آن شهید مطلع بودیم ولی به نوعی به دلیل شیوه انجام عملیات و استفاده از تجهیزات جدید از سوی تروریست‌ها به نوعی غافلگیر شدیم و دشمن بعد از ۲۰ سال موفق شد و توانست به اهداف دیرینه خود برسد.

اینکه دستگاهای امنیتی و اطلاعاتی ما قوی هستند، در آن شکی نیست، اینکه هماهنگی خوبی بین نهادهای اطلاعاتی – امنیتی همچون سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، نیروی انتظامی و واجا و سایر ارگانهای نظامی وجود دارد، شکی نیست، اینکه کشورمان مجهز به “سیستم امنیتی قوی و مستحکم” هست درآن هیچ شکی نیست، این ویژگیهای که برای سیستم اطلاعاتی – امنیتی کشور عنوان شد در ضربه زدن و خنثی کردن انواع و اقسام عملیات های خرابکاری، ایجاد ناامنی و جاسوسی و تروریستی به شکلی برایمان اثبات شده است.

آقای مسئول امنیت کشور! نباید فراموش کرد که دشمنان قسم خورده کشور و نظام نیز بیکار ننشسته و با طراحی نقشه های متنوع و مختلف با استفاده از ابزار های نوین به دنبال ضربه زدن به کشورمان با اولویت ترور دانشمندان و آنهایی که به نوعی دلسوزانه و بی نام ونشان به دنبال رشد و توسعه کشور، شب و روز نمی شناسند؛ “هستند” که نمونه آنها را در اقدام مجرمانه و مذبوحانه ترور “شهید فخری زاده و سردار دل ها شهید قاسم سلیمانی” شاهد بودیم.

واقعا قابل قبول نیست که از زمان و مکان ترور مطلع باشیم و هیچگونه اقدامی درجهت جلوگیری از رخ داد آن انجام نداده و اجازه بدهیم دشمن بعد از ۲۰ سال به آرزوی خود برسد و تمام زحمات امنیتی و حفاظتی از پدر هسته ای ایران در عرض چند دقیقه از بین برود.

حداقل می توانستید مانع رفتن ایشان به منطقه خطر بشوید که این مهم نیز نمی دانیم به چه دلایلی اتفاق نیافتاده، به راحتی می توانستید با استفاده از فهوایی مفهوم “دفع ضرر احتمالی عقلا واجب است” مانع این حادثه تروریستی بشوید. صد افسوس نشد که نشد‌ مانع این حادثه ناگوار بشوید. هرچند راه شهیدان هسته ای کشور توسط همراهان و شاگردان آنها ادامه خواهد داشت که بازهم شکی در آن نیست ولی نباید فراموش کرد هرگز جایگزینی برای آن شهیدان پیدا نخواهد شد و نباید با تعارف و بازی با الفاظ، خودمان را گول بزنیم. مگر می شود جایگزینی با خصوصیات منحصر بفرد و دانش علمی و نظامی برای شهدایی همچون قاسم سلیمانی، فخری زاده، شهریاری و سایر شهدا عرصه جهاد و دانش پیدا کرد.

به عبارت دیگر همه ی شهدا تکرار ناپذیرند. لذا می طلبد در صیانت و حفظ دانشمندان هسته ای و سایر نیرو های تاثیر گذار نظام که به نوعی در لیست ترور سرویس های جاسوسی موساد و سیا می باشند، اهتمام جدی داشت و با اتخاذ شیوه های اطلاعاتی- امنیتی، همواره یک قدم از آنها جلوتر بود که در این صورت می توان برنامه های فریبکارانه آنها را زیر ضربه برد. در پایان با اعلام تسلیت مجدد شهادت دانشمند تراز اول هسته ای کشور به محضر مقام عظمای ولایت و خانواده محترم فخری زاده؛ ملت از ریاست محترم قوه قضائیه و دادستان کل کشور انتظار دارند به عنوان مدعی العموم با بررسی دقیق جزئیات این حادثه تلخ و ناجوانمردانه با آمران و عاملان خارجی بویژه نفوذی های داخلی برخورد قاطع و سخت صورت پذیرد، تا شاهد اینگونه حوادث که زمینه ساز خوشحالی و جسارت دشمنان و از همه مهمتر وفقه در برنامه های هسته ای کشور که الحق و الانصاف ترس بر جان و روح دشمنان این نظام مقدس انداخته، نباشیم. انشاء الله

یادداشت از اصغر منافزاده

انتهای خبر/

  • نویسنده : اصغر منافزاده