۱۵ محکوم اردبیلی از چوبه دار نجات یافتند
۱۵ محکوم اردبیلی از چوبه دار نجات یافتند
رئیس شورای حل اختلاف استان اردبیل گفت: در ۵ ماهه امسال، هسته جهادی بخشایش تلاش‌های وافری را جهت جلب رضایت و انصراف اولیاء دم از اجرای حکم قصاص نفس داشته به طوری که سبب نجات ۱۵ نفر از چوبه‌دار شده است.

به گزارش آذرسلام به نقل از شورای حل اختلاف استان اردبیل، حجت‌الاسلام حسین علوی اظهار داشت: در پی درگیری لفظی بین دو نفر در شهر اردبیل در سال ۹۷، قاتل به علت عدم کنترل خشم، فرد مورد نظر را مورد ضرب و جرح قرار داده که بر اثر جراحت وارده منجر به مرگ وی شد.

وی افزود: پس از اقدامات قانونی و صدور حکم اعدام، خانواده مقتول اصرار بر اجرای حکم قصاص داشتند که صبح دیروز با تلاش هیئت جهادی بخشایش شوراهای حل اختلاف استان اردبیل، حین اجرای حکم اعدام با جلب رضایت از اولیاء دم، قاتل ۴۵ ساله از چوبه‌دار رهایی یافت.

رئیس شورای حل اختلاف استان اردبیل گفت: طبق نظرات روانشناسی خشم کنترل نشده می‌تواند سهم مهمی در انجام بسیاری از جرائم به ویژه در قتل داشته باشند که با مهارت آموزی و کنترل خشم بین افراد آمار بسیاری از جرائم کاهش پیدا خواهد کرد.

علوی بیان کرد: در ۵ ماهه امسال، هسته جهادی بخشایش  تلاش‌های وافری را جهت جلب رضایت و انصراف اولیاء دم  از اجرای حکم قصاص نفس داشته به طوری که سبب نجات ۱۵ نفر از چوبه‌دار شده است.

وی گفت: اگر انسان بخواهد کفاره گناهان خود را بدهد و گناهان وی پوشیده و نادیده گرفته شود، باید خود اهل عفو و گذشت باشد. اگر انسان در شرایط سختی چون قصاص از حق خویش بگذرد و از جان قاتل در گذرد، چنین عفو و گذشتی ارزشمندتر است و کفاره گناهان خود عفو‌‌کننده می‌شود.

انتهای خبر/