معاون جدید پیشگیری از جرایم دادگستری استان اردبیل منصوب شد
معاون جدید پیشگیری از جرایم دادگستری استان اردبیل منصوب شد
حجت الاسلام وحید مهدوی‌راد به‌عنوان معاون جدید اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان معرفی شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی آذرسلام، ناصر عتباتی در مراسم معارفه معاون جدید اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان با تشریح اهمیت پیشگیری از وقوع جرم اظهار داشت: یکی از مهمترین راهکارهای کاهش ورودی پرونده‌ها به محاکم، اتخاذ و اجرای مستمر و دقیق برنامه‌های مقابله با وقوع جرم است.

 

وی در ادامه با اشاره به راهکارهای پیشگیری از وقوع جرم یکی از مهمترین عوامل اصلی پیشگیری را افزایش اطلاعات و آگاهی‌های حقوقی مردم دانست و افزود: مسلما ارتقاء دانش حقوقی آحاد مردم و به تبع آن توجه به مفاد قانونی در تنظیم قراردادهای مالی و مراودات اجتماعی در پیشگیری از وقوع جرم و کاهش ورودی پرونده‌ها به محاکم موثر خواهد بود.

 

وی اقدام و حرکت براساس سند تحول قضایی از جمله اتخاذ تدابیر لازم برای کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها و استفاده از ظرفیت قانونی در کیفر خواست شفاهی را از دیگر موضوعات مورد توجه عنوان کرد.

 

رئیس کل دادگستری استان همچنین ضمن تاکید بر ارتباط با جامعه نخبگان و تعامل با سازمان‌ها، دستگاه‌ها و مجموعه انتظامی برای پیشبرد اهداف ترسیم شده بر لزوم توجه بر موضوعات و مسائل شورای حفظ حقوق بیت المال، حمایت از سرمایه گذاری، تقویت دسترسی به سامانه سجام و توجه به مسائل حقوقی زنان و کودکان تاکید کرد.

 

گفتنی است؛ طی مراسمی با حضور رئیس کل دادگستری این استان با قدردانی از سبحانعلی فروزنده سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان، حجت الاسلام وحید مهدوی‌راد به‌عنوان معاون جدید اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان معرفی شد.

حجت الاسلام مهدوی راد هم اکنون رئیس دادگاه انقلاب مرکز استان بوده و از سوابق قضایی او می‌توان به ریاست دادگستری گرمی و حوزه قضایی بخش جعفر آباد اشاره کرد.

انتهای خبر/