مدیر درمان استان را تغییر دهید
مدیر درمان استان را تغییر دهید
جمعي از كاركنان مديريت درمان تامين اجتماعي استان اردبيل در نامه اي به مدير عامل سازمان تامين اجتماعي انتقادات شديدي از مدير درمان استان مطرح كردند.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی آذرسلام به نقل از عصر خبر، جمعی از کارکنان مدیریت درمان تامین اجتماعی استان اردبیل در نامه ای به مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی که در رسانه عصر خبر منتشر شده انتقادات شدیدی از مدیر درمان استان مطرح کردند!.
به گزارش عصر خبر، متن این نامه به شرح زیر است:
بسمه تعالی
جناب آقای دکتر سید هاشم موسوی مدیر عامل محترم سازمان تامین اجتماعی با سلام و اهداء صلوات بر محمد و آل محمد (ص)
پروردگار متعال را شاکر و سپاسگزاریم که در اوج خیانت ها و خباثت هایی که بر مردم متدین میهن اسلامی وارد میگردید رحمت و عنایت خویش را با استقرار دولتی ولایتمدار و انقلابی نصیب این امت شهید پرور فرمود و قدر مسلم تلاش های صادقانه و خالصانه شما عزیزان اسباب نزول رحمت و گشایش در مشکلات عدیده مردم را فراهم خواهد آورد و این وعده حق الهی در کتاب آسمانی خویش است ” و لو ان اهل القری امنوا و اتقوا لفتحنا علیهم برکات من السماء و الارض ” آیه ۹۶ سوره مبارکه اعراف . انتصاب مبارک حضرتعالی به عنوان مدیر عامل سازمان ، ما جمعی از کارکنان مدیریت درمان تامین اجتماعی استان اردبیل – که در ایام انتخابات ریاست جمهوری در سنگر حمایت از سید مظلومان ایفای وظیفه نموده ایم – را امیدوار و مصمم ساخت تا رنجنامه ای را که از حضور مدیر درمان تامین اجتماعی آقای بر کارکنان و این مجموعه وارد شده است تقدیم حضور عالی نموده و در صورت دستور حضرتعالی ، آماده ارائه توضیحات و مستندات به صورت حضوری نیز می باشیم .
 ذکر این نکته تاسف بار ضروری است که مدیر درمان با سابقه چهل و پنج روز بازداشت امنیتی در جریان فتنه ۸۸  برای مجموعه ای گمارده شده که متکفل درمان حدود نیمی از جمعیت استان است و حتی در استعلام صلاحیت خدمتی نیز با مشکل مواجه بوده است لیکن همواره به لطف حمایت های پشت پرده آقای ح. ف !! از پاسخگویی و برکناری مبرا مانده بود
 علی ایحال به اختصار برخی از سوء استفاده ها و ناکار آمدی ها و لطماتی که از حیث حضور نامبرده در این جایگاه حساس بر حدود هزار نفر پرسنل و ششصد هزار بیمه شده تامین اجتماعی استان اردبیل وارد گردیده است را جهت استحضار و صدور دستورات مقتضی به حضورتان ایفاد می نماییم : 
۱ -ایجاد نارضایتی عمومی و بی اعتمادی بیمه شدگان تامین اجتماعی استان به نظام اسلامی و مسئولین از طریق : الف ) علیرغم کلنگ زنی نمایشی ! شروع عملیات احداث درمانگاه نمین در اردیبهشت ۹۷ و درمانگاه گرمی در تیر ماه ۹۷، اقدام خاصی صورت نگرفته است چرا که مقدمات قانونی این موضوع فراهم نگردیده بود . ب ) علیرغم وعده رسانه ای مبنی بر تجهیز بیمارستان سبلان به دستگاه MRI تا پایان سال ۹۷ ، این اقدام تاکنون صورت نگرفته است ( و چند صد میلیون تومان نیز همان موقع برای احداث ساختمان ام آر آی هزینه گردید که بلا استفاده مانده است ) ج ) علیرغم ابلاغ مجوز راه اندازی شیفت عصر درمانگاه گرمی در آذر ماه ۹۶ ، به دلیل لجاجت مدیر استان ، مردم منطقه محروم گرمی به مدت یک و نیم سال از این حق قانونی محروم مانده و پس از مدت مذکور و با مطالبه گری بیمه شدگان انجام پذیرفت . د ) کاهش آمار بستری و اعمال جراحی و ویزیت های تخصصی به علت نارضایتی پرسنل و به خصوص پزشکان متخصص از شرایط حاکم بر مجموعه و اخذ مرخصی طولانی مدت توسط برخی از متخصصین متعهد مجموعه ه ) تقلیل پست و حکم کارگزینی بیش از ده نفر از پرسنل با دستور دوم مدیر درمان استان ( علیرغم مخالفت امور اداری ) و ) حدود دو سال معاونت اداری مالی استان به علت اصرار مدیر درمان بر انتصاب آقای ف. م بلا تصدی ماند ( به علت حکم تخلفات اداری فرد مذکور ) و در نهایت آقای ب که در مصاحبه رتبه آخر را بین سه نفر معرفی شده ، کسب کرده بود به این پست مهم انتصاب پیدا کرد . ملاک عمده انتصاب آقای ب مواضع ضد … نامبرده ( به عنوان مثال : استفاده ار تعبیر خرس … ) و همکاری با مدیر استان در جریان فتنه ۸۸ بوده است . البته این موضوع – همکاری در فتنه ۸۸ – در اغلب ارتقاء و انتصابات مدیر درمان مشهود بوده و افراد ولایی و معتقد به نظام و انقلاب مورد تقلیل پست و تخطئه شخصیت قرار گرفته اند به نحوی که جانبازان مجموعه آقایان دکتر مدیر و ولی رضوی نیا در اتاقی فاقد امکانات اولیه در کمیسیون تحت تبعید هستند !! ز ) حمایت همه جانبه از رئیس بیمارستان سبلان ، علیرغم اینکه به علت طرح مسائل … تحت بررسی قضایی قرار دارد و فرد شاکیه ، به مدیر درمان و حراست مدیریت درمان نیز جهت طرح شکایت مراجعه نموده است ! 
۲ – سوء استفاده از موقعیت شغلی : الف ) علیرغم حضور ناقص مدیر استان ( ورود حوالی ساعت ۹ صبح و خروج حوالی ساعت ۱۲ ظهر ) که بر خلاف مقررات جاری سازمان می باشد ! نامبرده ماهانه پرکیس کامل مدیریت به میزان ۲۰۰ ساعت دریافت می نماید . ( یعنی ماهانه ده ها میلیون تومان مازاد بر حق قانونی ) ب ) مدیر استان علاوه بر دریافت پرکیس کامل ، حق ویزیت بیماران در ساعات اداری را نیز دریافت می نماید ( مجوز فعالیت درمانی مدیر برای ساعات غیر اداری می باشد ج ) در برخی موارد ، گزارش هایی از حضور مدیر استان در ساعت اداری در مطب شخصی و ویزیت بیماران حکایت دارد ! د ) علیرغم دریافت حق سوخت ! یکی از خودروهای اداره همراه با راننده به صورت تمام وقت در خدمت مدیر و خانواده ایشان می باشد . د ) علیرغم درآمد ماهانه چند صد میلیون تومانی مدیر استان و همسرش ،مدیر استان در مهمانسرای دوبلکس اداره سکونت گزیده و برای تجهیز این مکان ، میلیونها تومان از منابع سازمان تامین اجتماعی هزینه نموده است . ه ) بنا به اظهارات کارشناسان دفتر اسناد پزشکی ، برخی از اسناد مطب مدیر استان و پروسیجرهای انجام یافته دارای ایرادات قانونی بوده و به دلیل موقعیت مدیر ، کسورات قانونی اعمال نمیگردد . جالب تر آنکه ، همکاران دفتر اسناد پزشکی به دلیل اعمال کسورات قانونی در پرونده های همسر مدیر استان ، مورد غضب و کسر مزایای قانونی قرار گرفته اند !! برخی از گزارش ها حکایت عدم اعمال کسورات قانونی دارد که نیازمند بررسی دقیق کارشناسی می باشد.
 ۳ – تخلفات مالی و حیف و میل اموال عمومی : الف ) پروژه توسعه اورژانس که با صرف هزینه ۲۳ میلیارد تومان اجراء گردیده با برخی ابهامات اساسی در تعیین پیمانکار برنده و قیمت پیشنهادی و تمام شده و کیفیت اجناس مورد استفاده ، مواجه بوده و مورد مواخذه دفتر فنی مهندسی سازمان نیز واقع گردیده و نیازمند بررسی دقیق کارشناسی می باشد . ب ) علیرغم مجوز سازمان برای شروع احداث درمانگاه تخصصی محوطه بیمارستان سبلان ، با حیف و میل بالغ بر سه میلیارد تومان از اموال عمومی ، پارکینگ مسقف به درمانگاه موقت تبدیل گردید و حال آنکه اضطرار وجود نداشت . ج ) علیرغم تاکیدات مکرر سازمان تامین اجتماعی مبنی بر اخذ پروانه شهرداری قبل از هرگونه ساخت و ساز و افزایش بنا ، توسعه اورژانس و احداث درمانگاه محوطه با دستور دوم مدیر استان و بدون پروانه شهرداری صورت گرفته که منجر به پلمپ پروژه نیز گردید و گزارش ها حکایت از طرح اخذ جریمه چند ده میلیارد تومانی در ماده صد دارد .
انتهای خبر/