علت بسیاری از جرایم نداشتن مهارت ارتباطی و گفتگوست
علت بسیاری از جرایم نداشتن مهارت ارتباطی و گفتگوست
ناصر عبتاتی رئیس کل دادگستری استان اردبیل گفت: ظرفیت دستگاه قضایی در کنار مدیران قانونمند برای پیشگیری از هرگونه جرائم و تخلفات است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی آذرسلام، سومین جلسه پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان به ریاست رئیس کل دادگستری استان و با حضور دادستان مرکز استان، مسئولان تشکیلات قضایی استان و جمعی از مدیران و مسئولان استانی و شهرستانی در محل دادگستری استان برگزار شد.
ناصر عتباتی رئیس کل دادگستری استان در این جلسه با تشریح اهمیت مقوله پیشگیری از وقوع جرم پرداخت و خاطر نشان کرد: پیشگیری از وقوع جرم یک امر فرا قوه ای و نیازمند همکاری مردم، مسئولان و نیز لزوم استفاده از ظرفیت های سازمان های مردم نهاد است.

وی در ادامه با اشاره به دستورالعمل ترک فعل مدیران ادارات و دستگاه ها خاطر نشان کرد: دستگاه قضایی استان همواره در کنار مدیران و مسئولان قانونمدار و متعهد بوده و ضمن اینکه از اقدامات قانونی آنان در امر مبارزه با فساد در حوزه های مختلف حمایت می کند با هرگونه موارد فساد و تخلف به ویژه در حوزه اقتصادی و ادارای به شدت برخورد می کند.

وی از مسئولان و مدیران خواست تا با استفاده از ظرفیت های موجود، نظارت های مستمر و مداومی بر عملکرد زیر مجموعه های خود داشته باشند تا از وقوع هرگونه خطا و فساد قبل از وقوع آن پیشگیری کنند.

رئیس کل دادگستری استان در بخش دیگر سخنان خود به ۱۰ جرم اول استان اشاره کرد و گفت: متاسفانه بسیاری از این جرائم به دلایل نداشتن مهارتهای ارتباطی و گفتاری به وقوع می پیوندد لذا یکی از رسالتها مهم و خطیر دستگاه ها نهادهای فرهنگی، آموزش این مهارتها به مردم و فرهنگ سازی آن در جامعه با استفاده از ظرفیت های رسانه ها و ائمه جمعه و جماعت است.

وی همچنین با اشاره به ظرفیت ها و تهدیدهای فضای مجازی، استفاده و مدیریت مطلوب از آن را یکی از ضروری ترین نیاز جامعه امروزی عنوان کرد که باید دستگاه های متولی برای بهرمندی از این ظرفیت برنامه ریزی های جامع و مدونی داشته باشند.

بحث و تبادل نظر اعضا و ارائه راهکار های لازم برای پیشگیری از وقوع جرم از دیگر موضوعات مورد بحث در این جلسه بود.

انتهای خبر/