سرهنگ حبیب زاده فرمانده سپاه اردبیل شد/سردار محمدی اصل: همه نهادها با سپاه تعامل کنند
سرهنگ حبیب زاده فرمانده سپاه اردبیل شد/سردار محمدی اصل: همه نهادها با سپاه تعامل کنند
مراسم تودیع و معارفه فرمانده سپاه شهرستان اردبیل برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی آذرسلام، مراسم تودیع و معارفه فرمانده سپاه شهرستان اردبیل روز گذشته سه شنبه ۱۴ دی ماه در سالن ولایت اردبیل ساعت ۱۲:۴۵ با حضور اقشار مختلف مردم فرماندهان و مسئولین سپاه استان و دولت محلی برگزار شد.

سرهنگ پاسدار علی حبیب زاده سوابق: مسئولیت اطلاعات بسیج شهرستان و جانشینی این شهرستان را در دوره تصدی فرماندهی سرهنگ پاسدار حسن دهقانی بر عهده داشت.

گفتنی است سرهنگ پاسدار حسن دهقانی در مسئولیت جدید به عنوان مسئول قرارگاه امنیتی سپاه استان اردبیل ادامه فعالیت خواهد داشت.

در این مراسم سرهنگ حسن دهقانی فرمانده سابق سپاه شهرستان اردبیل با اشاره به فراز و نشیب متعدد کشور و انقلاب در اوایل انقلاب، خیانت و کشتار منافقین و سپس جنگ تحملی و توطئه های متعدد تاکنون؛ ضمانت نظام را هدایت ولایت فقیه و حمایت مردمی دانست.

وی در ادامه به برنامه های اجرا شده در طی سالاین تصدی مدیریت خویش پرداخت که بارزترین آن کادر سازی و کادر پروری در سپاه، اعزام راهیان نور، توزیع چندین مرحله و ۱۲۰ هزار بسته معیشتی بین نیازمندان و غذای گرم، ایجاد مراکز واکسیناسیون، مرمت ابنیه های سپاه شهرستان و غیره را از برنامه های دوران فرماندهی خود برشمرد.

در ادامه سردار محمدی اصل فرمانده سپاه حضرت عباس .ع. استان اردبیل نیز با اشاره به مقاوت ایثارگرانه و شاجاعانه ملت در جنگ آ را اولین جنگی برشمرد که حتی یک وجب دست دشمن متجاوز نماند.

محمدی اصل در ادامه دی ماه را تاریخ ساز و بستر حوادث مهم و گوناگون انقلاب برشمرد که مهمترین آن فتنه ۸۸ و ۹۸ بود که با حمایت عناصر خود باخته و خائن داخلی و خارجی مواجه شد اما ملت با یک قدم حضور در میادین ختم غائله را اعلام کرد.

فرمانده سپاه حضرت عباس .ع. استان اردبیل با اشاره به دومین سالگرد شهادت سپهبد سلیمانی و تقارن آن با ایام فاطمیه عشق شهید به حضرت زهرا .س. را بی بدیل برشمرد و گفت: شهید سلیمانی با تدبیر ویژه یگان رزمی زینبیون در پاکستان، حیدریون در عراق، فاطمیون در افغانستان، نیروهای مردمی دفاع از میهن در سوریه دفاع از وطن در یمن و مدافعان حرم را در ایران پیاده سازی کرد.

وی گفت ولی فقیه به دو مکتب تاکید کرده اند مکتب امام و دومی مکتب شهید سلیمانی که این نشان از نقشه راه مسئولین و فرماندهان است.

او گفت: رمز محبوبیت عظیم شهید سلمانی را قهرمان خدایی بودن دانست و گفت: او خود را برای خدا وقف کرد.

سردار محمدی اصل در بخش دیگری از سخنان خود به شجاعت جوانان ایرانی در سوریه و دفا از حرم حضرت زینب .س. اشاره کرد و گفت:  شجاعت شهیدان دهقانی و آقایی و سایر شهیدان را در سوریه به عینه دیدیم.

محمدی اصل در پایان با معرفی سرهنگ علی حبیب زاده به عنوان فرمانده جدید مرکز استان اردبیل آن را حائز اهمیت دانست و گفت: بیش از نیمی از جمعیت در مرکز متمرکز بوده و این می طلبد که سایر ارگانها نهادها و دولت با سپاه تعمال گذشته بیشتر را داشته باشند زیرا مهمترین و سنگین ترین وظیفه سپاه تامین امنیت کشور است.

 

انتهای خبر/