دولت مردمی و قوی باید عدالت داشته باشد و الا به درد نمی خورد
دولت مردمی و قوی باید عدالت داشته باشد و الا به درد نمی خورد
نمایندگان شهرهای استان اردبیل مطالبات مردم حوزه خود را؛ در شورای اداری با حضور اعضای دولت و رئیس جمهور مطرح کردند.

به گزارش آذرسلام، جلسه شورای اداری استان اردبیل در سالن ولایت با حضور رئیس جمهور، نماینده ولی فقیه در استان، نمایندگان مجلس و مسئولان استانی برگزار شد.

بارانداز ریلی مغان نیاز به توجه ویژه دارد

جهانگیرزاده نماینده مردم شهرستانهای پارس آباد، بیله سوار و اصلاندوز در جلسه شورای اداری استان اردبیل اظهار داشت: اصلاندوز با جمعیت بالغ بر ۷۰ هزار نفر جمعیت! و قدمت ۵ هزار ساله یک بیمارستان هم ندارد.

جهانگیرزاده تصریح کرد: بارانداز ریلی مغان نیاز به توجه ویژه دارد که برای توسعه افق استان اهمیت ویژه ای خواهد داشت.

وی افزود: ۷ ماه پیش منطقه آزاد تجاری در مجمع تشخیص مصلحت نظام تصویب شده اما آنقدر این دست و اون دست این نماینده اون نماینده می کنند که موجبات بدبینی مردم شده است. این در حالیست که با وجود گمرک و پایانه مرزی بیله سوار شرایط منطقه آزاد تجاری در این شهرستان آماده است.

مهم‌ترین خواسته مردم منطقه فعال کردن دیپلماسی فعال اقتصادی در استان است

بدری نماینده مردم اردبیل ، نیر ، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه با بیان اینکه مهم‌ترین خواسته مردم منطقه فعال کردن دیپلماسی فعال اقتصادی در استان است، گفت:  این کار علاوه بر مزایای اقتصادی از مهاجرت مردم از مناطق محروم و روستاهای مرزی استان خواهد کاست.

بدری  اجرایی شدن منطقه آزاد استان اردبیل را مطالبه مهمی دانست و افزود: مصوبه این پروژه در استان شادی ایجاد کرده و برنامه‌ریزی دقیق و استفاده از تجارب سایر مناطق آزاد کشور زمینه رونق سرمایه‌گذاری‌های داخلی و خارجی و رونق تولید و اشتغال استان را به ارمغان خواهد آورد.

وی نهایی شدن مجوز ایجاد دانشگاه صنعتی اردبیل ، تسریع در ایجاد بزرگراه‌ها در استان و تخصیص منابع بانکی حداقل سالانه ۹ هزار میلیارد ریال به بانک‌های استان برای رونق اقتصاد ، تولید و گردشگری در مسیر حل مشکل بیکاری ۷۰ هزار بیکار در استان را ضروری دانست.

باید در زمینه تخصیص بودجه توجه ویژه‌ای شود

موسوی نماینده اردبیل ، نیر ، نمین و سرعین نیز در این جلسه با بیان اینکه باید در زمینه تخصیص بودجه توجه ویژه شود، گفت: بودجه ۱۴۰۱ بزودی به مجلس خواهد آمد که نیاز است توجه ویژه شود.

بااشاره به مشکلات موجود افزود: انتظارات مردم از رئیس جمهوری بیشتر شده است و با توجه به اینکه اعضای فعلی دولت جوان و بافکر هستند و باید به استان اردبیل توجه ویژه ‌ای داشته باشند.

ایجاد اشتغال، پتروشیمی صنایع تبدیلی، تسریع در روند اجرایی پروژه راه‌آهن، اجرایی کردن منطقه آزاد تجاری ، صنعتی اردبیل و رکود اقتصاد گردشگری در استان از دیگر موارد مطرح شده از طرف نماینده مردم در مجلس بود.

باید اردبیل را در همه بخش‌ها به شاخص متوسط کشوری برسانیم

نیکزاد، نماینده مردم اردبیل ، نیر ، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه گفت: باید بر اساس دستور رئیس‌جمهوری مبنای حرکتی وزرا این باشد که استان اردبیل را در همه بخش‌ها به شاخص متوسط کشوری برسانیم، دولت مردمی و دولت قوی باید عدالت داشته باشد و اگر چنین نباشد به درد نمی‌خورد.

وی با اشاره به اینکه سفر امروز رئیس‌جمهوری و هیات دولت به استان اردبیل بسیار مبارک است، گفت: مصوبات دولت در سفرهای استانی در هیات رئیسه و یا در مجلس پیگیری می‌شود ، این سند مصوبات سفر اگر محقق شود همه مطالبات استاندار و  نمایندگان استان اردبیل محقق خواهد شد.

نیکزاد بیان کرد: مشکلات مربوط به آب شرب ، آب کشاورزی ، وضعیت معیشتی ، راه‌ها ، اینترنت و اجرای طرح هادی که خواسته روستاها است اگر در کنار اقتصاد روستاها حل نشود این درصد مهاجرت از روستاها به شهرها بیش از این افزایش خواهد یافت.

عدم حل مشکلات مهاجرت اهالی منطقه را در پی دارد

نماینده مردم مشگین‌شهر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکلات موجود در منطقه افزود: جمعیت مشگین‌شهر از ۲۲۰ هزار نفر به ۱۶۰ نفر کاهش یافته است و اگر مشکلات حل نشود مهاجرت بیشتر اهالی از این شهرستان را بدنبال خواهد داشت.

عباس‌زاده گفت:  مهم‌ترین مطالبات مردم در روستاها و بخش ها نیاز اولیه یعنی آب آشامیدنی است که نیاز است دولت توجه ویژه ای به این قضیه داشته باشد.

انتهای خبر/

  • منبع خبر : فارس