خسارت به اموال مردم قابل قبول نیست
خسارت به اموال مردم قابل قبول نیست
حجت الاسلام حسین کثیرلو رئیس کل دادگستری استان اردبیل از اموال تملیکی گمرکات استان بازدید کرد.

به گزارش اداره پایگاه خبری و تحلیلی آذرسلام، حجت الاسلام و المسلمین کثیرلو رئیس کل دادگستری استان پس از بازدید میدانی از محوطه اداره کل گمرکات و شرکت انبارهای عمومی و خدمات گمرکی اردبیل در جمع مدیران و مسئولان این مجموعه با انتقاد از نحوه نگهداری برخی از کالاها و انبارهای موجود گفت: اموال انباشت شده حق الناس است و از نظر شرعی و قانونی نگهداری از این اموال به گونه ای که موجب خسارت در کالاها شود به هیچ وجه قابل قبول نیست.

وی افزود ؛ استفاده از نرم افزارهای به روز عملیات انبارداری و تجهیزات باربری در شرکت انبارهای عمومی استان ، در کنار آن افزایش انبارهای مسقف و محوطه سازی استاندارد لازم و ضروری بوده تا در روند ترخیص کالا تسریع به عمل آید و چرخ اقتصادی استان و به تبع آن کشور از ریل حرکت رو به جلو منحرف نشود.

وی در پایان افزود ؛ در یکی از مصوبات این جلسه مشترک قرار شد ، به منظور تسریع در رفع مشکلات مربوط به ترخیص برخی از کالاهای موجود ، دادستان محترم مرکز استان جلسه فوق العاده مشترکی با دعوت از اداره گمرک و سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی برگزار و نتیجه آن به قید فوریت گزارش شود.

“لازم به توضیح است که استان اردبیل در حال حاضر دو گمرک فعال دارد که روزانه ۵۰۰ کامیون از مرزها ورود و خروج دارند و از این حیث جزو ۱۰ گمرک ترانزیتی و نیز اولین گمرک چمدانی کشور هستند. از این دو گمرک سالانه به ارزش ۵۰۰ میلیون دلار کالا صادر می شود.”

انتهای خبر/

  • نویسنده : سیدمهدی قدیرزاده