خبرهای اخیر دستگاه قضایی استان اردبیل
خبرهای اخیر دستگاه قضایی استان اردبیل
خبرهای قضایی استان اردبیل در روزهای اخیر منتشر شد.

به گزارش پایگاه خبری و تخلیلی آذرسلام به نقل از روابط عمومی دادگستری استان اردبیل اخبار دستگاه قضایی استان اردبیل در روزهای اخیر از دید کاربران می گذرد.

*حضور دادستان مرکز استان و معاونین دادستان در مسجد حضرت ابالفضل (ع) محله مهرآباد اردبیل

در اجرای طرح مساجد، پایگاه ارتباط مسئولین قضایی با مردم و در بیست و سومین روز از ماه مبارک رمضان ، سید عبدالله طباطبایی دادستان مرکز استان ، معاونین دادستان مرکز استان ، فرماندار ، مدیر کل زندان های استان ، سپاه استان و نیروی انتظامی، شهردار منطقه ۵ و سایر مسئولان شهرستان ، میهمان اهالی محله مهرآباد بودند جهت استماع مشکلات مطرح شده توسط نمایندگان اهالی حاضر شد.

دادستان مرکز استان، پس از استماع مشکلات مطرح شده و توضیحات مسئولین مربوطه در جمع صمیمی اهالی گفت : این محله آلبوم مشکلات است و از بدو ورود ، سیمای آن هیچ شباهتی به شهر ندارد و این قابل انتقاد و پیگیری است و مطمئناً پس از وصول مشکلات از طریق دبیرخانه تشکیل شده در این محل ، از طریق دادستانی تا حصول نتیجه پیگیری خواهد شد .

برگزاری جشن گلریزان آزادی زندانیان مالی و جرائم غیر عمد در شهرستان نمین

به گزارش مدیریت روابط عمومی و ارتباطات دادگستری کل استان اردبیل، شکور نوروزنیا رئیس دادگستری شهرستان نمین در حاشیه برگزاری این مراسم در محل فرمانداری نمین گفت ؛ حسب دستور ویژه رئیس کل دادگستری و رئیس هیات مدیره ستاد دیه استان دال بر اهتمام ویژه بر برگزاری جشن گلریزان، امروز مصادف با بیست و چهارم ماه مبارک رمضان و با حضور مسئولان شهرستانی این مراسم و جشن برگزار شد .
وی در ادامه افزود : با عنایت به صنعتی بودن منطقه نمین و وجود کارخانجات مختلف در این حوزه قضایی علاوه بر کمک خیرین گرانقدر شهرستان، صاحبان کارخانجات مختلف نیز مشارکت بسیار خوبی در برگزاری این مراسم داشتند و بحمدلله امسال حدود دو میلیارد ریال کمک نقدی جمع آوری گردید که همه مبالغ در اختیار ستاد دیه استان قرار گرفت تا صرف آزادی زندانیان مالی و جرائم غیر عمد بالاخص زندانیان این حوزه قضایی گردد.

در پایان این مراسم از تعدادی از خیرین گرانقدر با اهدای لوح تقدیر تجلیل به عمل آمد.

مسجد حضرت رقیه (س) محله اروج آباد ششمین مسجد میزبان مسئولین قضایی استان در اجرای طرح مساجد ، پایگاه ارتباط مسئولین قضایی با مردم

به گزارش مدیریت روابط عمومی و ارتباطات دادگستری کل استان اردبیل، در راستای هم افزایی و تبادل نظر مسئولین و آحاد مردم به منظور پیش بینی ، پیشگیری و حل و فصل معضلات و آسیب های اجتماعی محلات ، معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان با همراهی معاون پیشگیری از وقوع جرم دادستان مرکز استان و مسئولان ذیربط استانی از استانداری ، فرمانداری ، شورای شهر ، نیروی انتظامی، سپاه ، شهرداری و … بعد از اقامه نماز مغرب و عشاء در بیست و چهارمین روز از ماه مبارک رمضان از نزدیک مستمع مشکلات مطرح شده از جانب نمایندگان اهالی شریف محله فوق الذکر بودند.

در ادامه این نشست صمیمی ، جلال آفاقی معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان ، با اشاره به مشکلات مطرح شده گفت ؛ در اجرای منویات مقام معظم رهبری دال بر حضور مسئولین در بین مردم و ارتباط بدون واسطه با اقشار مختلف ، سیاست ابلاغی قوه قضائیه بر این کار تاکید داشته و طبق برنامه ریزی انجام شده، مسئولین قضایی استان در طول سال در محلات کم برخوردار شناسایی شده در سراسر استان حضور خواهند داشت . مهمترین برنامه و خروجی این طرح استفاده از مساجد به عنوان سنگری چندجانبه در راستای حل مشکلات و معضلات اجتماعی و فرهنگی مبتلا به محله است و تشکیلات قضایی استان نیز از باب احیای حقوق عامه مطالبه گر درخواست های قانونی اهالی محترم محله خواهد بود .
وی در پایان گفت ؛ درخواست های واصله از طریق دبیرخانه تشکیل شده در مسجد این محله پس از اخذ دستور از رئیس کل دادگستری استان به دادستانی ارسال و تا حصول نتیجه پیگیری می گردد.

مدیریت روابط عمومی و ارتباطات دادگستری کل استان اردبیل

نشست صمیمی اعضای شورای اسلامی شهر و شهردار اردبیل با رئیس کل دادگستری استان به مناسبت سالروز تاسیس شوراها و هفته کارگر

به گزارش مدیریت روابط عمومی و ارتباطات دادگستری کل استان اردبیل، حجت الاسلام والمسلمین کثیرلو رئیس کل دادگستری استان ضمن تبریک ماه مبارک رمضان و آرزوی قبولی طاعات و عبادات گفت ؛
ماه پرخیر و برکت رمضان بهترین فرصت برای بندگی خالصانه و اصلاح رابطه با کریم متعال است و اگر رابطه بنده و معبود اصلاح شود ، رابطه بنده و بنده نیز به تبع آن اصلاح و بسیاری از مشکلات حل می شود چرا که بسیاری اختلافات ناشی از سوء تفاهم و عدم رابطه مناسب ، منطقی و قانونی است .

وی با تقدیر از زحمات شبانه روزی اعضای شورای اسلامی شهر و شهردار افزود ؛ با عنایت به تاکیدات مقام معظم رهبری دال بر تعامل کاربردی تمامی مسئولین در سه قوا برای حل مشکلات مبتلا به جامعه ، خوشبختانه در باب احیای حقوق عامه تعامل بسیار خوبی بین تشکیلات قضایی استان و دستگاه های اجرایی استان وجود دارد که بهترین راه برای افزایش کارآیی و بهبود مستمر این تعامل سازنده ، حرکت بر مدار قانون است و در این راستا باید تمامی ملاحظات و دلسوزی ها در مدار قانون بوده و فدای مصلحت اندیشی دوره ای و مقطعی نشود.

رئیس کل دادگستری استان در ادامه با اشاره لزوم پیوست های حقوقی در طرح ها ، پروژه ها ،مصوبات و اجرای پیمان ها گفت ؛ این پیوست ها و در کنار آن تعامل و مشورت با تشکیلات قضایی استان در صورت لزوم، باعث انجام خدمات و کارهای درست و ماندگار در جامعه شده و با چشاندن طعم شیرین خدمت صادقانه به آحاد مردم ، خود موجب اصلاح افکار و برداشت های منفی عامه مردم می شود .

در ابتدای این نشست صمیمی تمامی اعضای شورای اسلامی شهر و شهردار اردبیل طی سخنانی مهمترین مطالبات مطرح شده اهالی شریف و ولایی استان را به سمع و نظر رئیس کل دادگستری استان رساندند.

حضور رئیس کل دادگستری و رئیس هیات امنای ستاد دیه استان در برنامه زنده تلویزیونی “حیات سسی” به منظور گزارش اقدامات تشکیلات قضایی استان در ستاد دیه استان

به گزارش مدیریت روابط عمومی و ارتباطات دادگستری کل استان اردبیل، حجت الاسلام والمسلمین کثیرلو رئیس کل دادگستری استان ضمن تقدیر از تهیه کنندگان و دست اندرکاران برنامه فاخر “حیات سسی” گفت ؛ تولید چنین برنامه هایی تاثیرگذار ، بهترین فرهنگ سازی جهت کمک به مددجویان واجد شرایط تحت پوشش نهادهای حمایتی زیرنظر دادگستری استان می باشد که بحمدلله و با همت خیرین گرانقدر سراسر استان، شاهد برگزاری جشن های گلریزان در تمامی شهرستان ها در سراسر استان بوده ایم و در سال گذشته منجر به آزادی بیش از ۴۵۰ نفر شده است .

حجت الاسلام والمسلمین کثیرلو ، قبل از این برنامه در دیدار با مدیر کل صدا و سیمای مرکز اردبیل از حسن همکاری این نهاد انقلابی با تشکیلات قضایی استان تقدیر و تشکر کرد.

انتهای خبر/