آرتاجوجه بزرگترین واحد مرغ مادرگوشتی خاورمیانه در اردبیل ر احداث می کند
آرتاجوجه بزرگترین واحد مرغ مادرگوشتی خاورمیانه در اردبیل ر احداث می کند
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار اردبیل گفت: بزرگترین واحد مرغ مادر گوشتی سه طبقه برای نخستین بار در کشور و خاورمیانه در استان اردبیل احداث می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی آذرسلام، ارژنگ عزیزی در بازدید از بزرگترین طرح احداث واحد مرغ مادر کشور توسط شرکت آرتا جوجه با همراهی مدیر بانک سپه استان اظهار کرد: این طرح یکی دیگر از زنجیره‌های تولید برای تولید گوشت مرغ در استان است.

وی افزود: این واحد برای اولین بار در ایران و خاورمیانه در سه طبقه و با حدود ۲۶۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری باظرفیت ۹۱ هزار قطعه در حال ساخت است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار اردبیل بیان کرد: این طرح از مصادیق بالفعل طرح‌های اقتصاد مقاومتی و جهش تولید در استان بوده و با بهره‌برداری از آن علاوه بر تامین امنیت غذایی، به‌دلیل ساختار طبقاتی طرح، حدود ۳۰ تا ۴۰ درصدی کاهش مصرف انرژی، ۲۰ درصد کاهش هزینه‌های تولید، ۴۰ درصد افزایش تولید در واحد سطح و کاهش و کنترل بیماری‌ها را شاهد خواهیم بود.

عزیزی گفت: شرکت آرتا جوجه یکی از مهم‌ترین تولیدکنندگان جوجه یک‌روزه در کشور بوده و ظرفیت بسیار مناسبی را برای صادرات جوجه یک‌روز به کشورهای نظیر ارمنستان، ترکمنستان و کشورهای حوزه قفقار و CIS دارد.

گفتنی است؛ در این بازدید بانک سپه آمادگی خود را برای پرداخت ۲۰۰ میلیارد ریال تسهیلات سرمایه ثابت جهت تکمیل طرح‌های در دست اجرای این شرکت اعلام کرد.

انتهای خبر/