تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 15506
تاریخ انتشار: س, 1396/07/25 - 10:57
اتفاقات مسابقات ترکیه از زبان قهرمان اردبیلی؛در گفتگو با آذرسلام
قید طلاها را زدم وقتی نگذاشتند، عکس حججی را بر سر بگیرم+عکس
قهرمان وزنه بردارد اردبیلی درباره مسابقات وزنه برداری ترکیه و ماجرای پیش آمده در آن را تشریح کرد.

رضا خاکپور متولد 72 ساکن روستای آراللو از توابع اردبیل و ورزشکار رشته پاور لیفتینگ وزنه برداری در مصاحبه اختصاصی با پایگاه خبری و تحلیلی آذرسلام، گفت: مسابقات ترکیه در رده جوانان و در وزن 110 کیلو شانزدهم این ماه برگزار شده بود که توانستم وزنه 240 کیلو را در پاور لیفتیک بزنم.

این قهرمان اردبیلی در ادامه درباره اتفاقات و ماجرای پیش آمده در این مسابقات گفت: علاوه بر اینکه در رشته پاور لیفتینگ آن وزنه را زدم در پرس سینه نیز 110 کیلو را زدم و دو مدال طلا را از آن کشورم کردم و از آنجا که عهد بسته بودم اگر قهرمان شدم عکس شهید حججی را برای دنیا نشان داده و معرفی کنم، زمان تحویل جایزه قصد داشتم با عکس شهید حججی بالای سکو قهرمانی بروم اما وقتی خواستم عکس را باز کرده و بالای سر ببرم اجازه ندادند و پایین آوردند! به دنبال این برخورد قید همه چیز را در خیال خود زدم و از سکو پایین آمده و دو مدال طلا را پس دادم و اعلام کردم که؛ اسم من را از لیست مسابقات و قهرمانی حذف کنید! و سمت رختکن رفتم و در حین تعویض لباس بودم که یکی از متولیان مسابقه آمد و با رو بوسی دستم را گرفت و رفتم سمت سکو و بالای سکو عکس این شهید را بالای سر گرفتم اما این پاین کار نبود بعد از آن پرچم ایران و نوشته یاحسین را هم بالای سر بردم!.

 رضا خاکپور قهرمان وزنه بردار پاور لیفتینگ از اردبیل ادامه داد: در این لحظه که همه حاضران نگاه می کردند و تلویزیون های ترکیه مستقیم گزارش می کردند، مسئولین برگزاری مسابقات به جهت اینکه مسابقات خراب و بازتاب منفی نداشته باشد، به خواسته من رضایت دادند.

خاکپور درباره ادامه این ماجرای پیش آمده در مسابقات وزنه برداری ترکیه گفت: با توجه به اینکه نفر دوم از ترکیه و سوم از قزاقزستان بودند هنگام بلند کردن پرچم ایران در سکوی دوم و سوم نمانده و اعلام کردند: «این اقدام برای ما سرافکندگی هست که در حین بالا بردن پرچم ایرن در این سکو بمانیم و غرورمان اجازه نمی دهد» بنابراین از سکو پایین رفتند.

او گفت: اکثر حاضرین اعتراض می کردند که این کار را نکنم ولی به اعتراض ها گوش ندادم زیرا این حس غرور و آرزویم بود و اماده مرگ هم بودم و غیرت ابالفضلی اردبیلی ها را باید نشان می دادم، حتی عده ای از اطرافیان گفتند احتمال قصد جانتون هست باز گوش ندادم و کار خود را کردم و با این نوشته، تصاویر و پرچم عکس انداختم و با امنیت و لطف خدا بازگشتم.

قهرمان جوان اردبیلی تصریح کرد: داعش فکر نکند فرزندان ایران نمی توانند کاری کنند؛ می توانیم و انجام می دهیم و در تمامی میدان شهید حججی هستیم و ازمنافع ملت و امنیت و حیثیتمان دفاع می کنیم.

خاکپور یادآور شد: از کسانی که به من انگیزه و روحیه دادند و حمایت کردند صمیمانه قدردانی می کنم و اینکه توانستم دل مادرم، خانواده، کشور و شهر خودرا شاد کنم خوشحالم و برای من خیلی ارزش دارد. این موفقیت را به هموطنان بویژه اردبیل و روستای آراللو تبریک می گویم.

رضا خاکپور در پایان این مصاحبه با بیان اینکه شب گذشته ( سه شنبه 24 مهرماه) مسئولین بسیج ورزشکاران سازمان ورزش و جوانان استان اردبیل به همراه عوامل روابط عمومی و کارکنان این سازمان در منزل وی جهت تبریک قهرمانی حضور یافتند قدردانی کرد.

 

انتهای خبر/

 

ارسال نظر