تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 12475
تاریخ انتشار: ش, 1395/03/01 - 15:05
ادعای بانک تجارت در پرداخت مطالباتمان کذب محض است/
طومارنامه کارگران سبلان پارچه در رد ادعای بانک تجارت کشور +اسناد
کارگران کارخانه سبلان پارچه اردبیل با امضای طومار نامه ای ضمن کذب دانستن پرداخت دیونات خود از سوی بانک تجارت خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی آذرسلام،کارکنان شرکت آرتا تجارت زرین سابق با امضای طومار نامه ای درباره ادعای پرداخت مطابلاتشان از سوی بانک تجارت ضمن کذب محض دانستن آن جوابیه ای صادر کردند.

در این جوابیه خطاب به بانک تجارت آمده است:

  1. شرکت آرتا تجارت زرین وابسته به بانک تجارت که از سال 90 به عنوان بهره بردار توسط اداره تصفیه و امور ورشکستگی انتخاب شد مطالبات کارکنان خود را اعم از حق سنوات به مدت 4 سال و 7 ماه، عیدی سال 94 به مدت 7 ماه و مانده مرخصی به مدت 4 سال و 7ماه را پرداخت نکرده است و پس از شکایت کارگران کلیه آرای صادره توسط اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی جهت اجراء به اجرای احکام دادگستری شهرستان نمین ارجاع شده است.با توجه به تایید هیئت تشخیص و هیئت حل اختلاف اداره کل تعاون مبنی بر محق بودن کارگران این شرکت و عدم اعتراض محکوم علیه این حکم قطعیت یافته است.
  2. شرکت "فیدار نسج لیان" مربوط به بخش خصوصی به عنون بهره بردار جدید از تاریخ 1/8/94 کارخانه سبلان پارچه را از اداره کل امور تصفیه و ورشکستگی قوه قضائیه تحویل گرفته و تا به امروز کلیه مطالبات کارکنان شرکت اعم از حقوق کارگری – تامین اجتماعی –دارایی- برق و گاز را پرداخت کرده است و هیچگونه بدهی به کارکنان و ادارات ذیربط ندارد.
  3. تجمع موخ15/2/95 کارکنان شرکت آرتا تجارت زرین سابق جلوی استانداری اردبیل به دلیل عدم پرداخت مطالبات قانونی خود توسط شرکت آرتا تجارت زرین وابسته به بانک تجارت بوده و هیچگونه ارتباطی به بهره بردار جدید یعنی شرکت فیدار نسج لیان ندارد.

 

در ادامه این جوابیه آمده ؛ این کارخانه در سال 86 افتتاح شد و با استخدام نزدیک به 1000 نفر کار خود را در بخش های مختلف شروع کرد ولی به دلیل برخی مشکلات پیش آمده و عدم پرداخت حقوق کارکنان و پیمانکاران این کارخانه عملاٌ از اوایل سال89 تعطیل شد.با دستور معاون اول وقت رئیس جمهور این کارخانه توسط بانک تجارت از اوایل سال 90 و با تشکیل شرکت آرتا تجارت زرین به عنوان شرکت بهره بردار نسبت به راه اندازی مجدد کارخانه اقدام کرد.

با توجه به اینکه این کارخانه از سال 88 اعلان ورشکستگی کرده بود، سازمان ورشکستگی قوه قضائیه به عنوان قائم مقام شرکت سبلان پارچه به صورت اجاره این کارخانه را به شرکت آرتا تجارت زرین واگذار و این شرکت تا تاریخ 1/8/94 به فعالیت خود ادامه داد و بدلیل انقضای مدت اجاره این کارخانه توسط سازمان ورشکستگی قوه قضائیه به بخش خصوصی (شرکت فیدار نسج لیان) واگذار گردید.با توجه به اینکه مقرر شده بود شرکت ارتا تجارت زرین بانک تجارت کلیه مطالبات کارگری و مطالبات ادارات و سازمان های ذیربط  را تا 1/8/94 تسویه کند متاسفانه تا به امروز از پرداخت مطالبات کارگران خودداری کرده است.

"گفتنی است مجتمع نساجی و پوشاک "سبلان پارچه" با وسعت 200 هزار متر مربع و زیر بنای 120 هزار متر مربع در شهرک صنعتی شماره 2 اردبیل (نیمن) کمتر از 3 سال تجهیز و در سال 86 به دست ریاست جمهور وقت افتتاح شد از ویژگی های عمده این مجتمع  تجمیع مراحل تولید پوشاک از تهیه مواد اولیه تا دوخت و بسته بندی محصول است.

طراحی و انتخاب مدل های متنوع البسه با توان تولید سالانه بالغ بر 35 میلیون قطعه پوشاک تحولی مهم در صنعت نساجی و پوشاک بشمار می رود و با ایجاد بالغ بر 5هزار فرصت شغلی  می تواند گامی بلند در راستای اقتصاد و ایجاد اشتغال باشد.

از ویژگی دیگر این کارخانه و منحصر بفرد آن می توان به زنجیره کامل تولید پوشاک را نام برد که از الیاف شروع شده و محصول نهایی آن پوشاک است".

 

انتهای پیام/

 

ارسال نظر