تازه ترین مطالب


کد مطلب: 15799
تاریخ انتشار: د, 1396/09/20 - 12:17
ترامپ بعدا خواهد فهمید که چه کار بزرگی به نفع مسلمانان منطقه غرب آسیا انجام داده است.

"آذر سلام"_ تصمیم رئیس جمهور آمریکا برای انتقال سفارت ایالات متحده از تل آویو به بیت المقدس،باعث شد؛ موضوع فلسطین باردیگر تیتر یک خبر گزاری ها شده و واکنش مردم وسیاستمداران را در اکثر کشورهای جهان درپی داشته باشد بطوریکه حتی کشورهای بزرگ غربی هم به کمپین اعتراض به این تصمیم پیوستند.

اماآنچه مهم است اینکه در سایه اختلافات داخلی کشورهای غرب آسیا؛ موضوع ظهور و سقوط  داعش، جنگ یمن، تحولات قطر و عربستان و حتی تحولات داخلی ترکیه باعث شده بود که در چند سال اخیرهیچ حرفی ازموضوع اشغال فلسطین( ادامه روند یهودی سازی مناطق مسلمان نشین) و در نهایت پدیده صهیونیسم؛ سختی به میان نیاید.این روند آن چنان به مزاق سران صهیونیسم خوش آمده بود که به صراحت اذعان کردند.(درتاریخ کوتاه مدت دولت یهودی این قدر آرامش نداشته است!).

سکوت و فراموشی بهترین راهبرد برای صهیونیسم جهانی است که بتواند خاطره ۷جنگ بین اعراب و اسراعیل را که با خاطرات تلخ و شیرین برای آنها همراه بود را از اذهان تاریخ این منطقه پاک کند در این نسیان تاریخی و تغییرنسل ها موجب خواهدشد، که دیگرهیچ کس به فکر آزاد سازی سرزمین های اشغالی نباشد و پدیده صهیونیسم رفته رفته صورت موجه و قانونی به خود گیرد.

این همان مساله ای است که ترامپ در سخنرانی امسال خود در مجمع سازمان ملل عنوان کرد.

اما تصمیم اخیر وی صرف نظر از نتایج دیپلماتیک و سیاسی آن که بی شک انتقال فقط یک سفارتخانه به یک شهر بدون حمایت سایر کشورها فایده سیاسی چندانی ندارد یک فایده و نفع مهم برای فلسطین داشت که مجددا و بعد از سقوط  داعش؛ فرسایشی بودن جنگ یمن، آرامش نسبی درسوریه وعراق...بار دیگر موضوع صهیونیسم و اشغال سرزمین فلسطین به عنوان ریشه تمام تحولات منطقه در کانون توجه جهانیان و خصوصاً مسلمانان منطقه قرارگیرد. ترامپ بعدا خواهد فهمید که چه کار بزرگی به نفع مسلمانان منطقه غرب آسیا انجام داده است.

::مهدی اسماعیلی

انتهای خبر/

 

ارسال نظر