تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 15381
تاریخ انتشار: ش, 1396/07/01 - 11:52
از جمله اقدام مثبت شورای شهر اردبیل جدید انتخاب شهردار بود، هرچند گزینه های جدب متعددی مطرح بود که بنا به دلایلی انتخاب نشدند و یا کنار رفتند اما ارزیابی عمومی در انتخاب مجدد شهردار فعلی مثبت و رضایت بخش است به چند دلیل...

"آذر سلام"_ یکی درست یکی نادرست شورای شهر اردبیل!

از جمله اقدام و تصمیم مثبت شورای شهر جدید اردبیل انتخاب شهردار بود. هرچند گزینه های حتمی متعددی مطرح بود که بنا به دلایلی انتخاب نشدند و یا کنار رفتند اما ارزیابی عمومی در انتخاب مجدد شهردار فعلی مثبت و رضایت بخش است به چند دلیل: اول اینکه وی در مدیریت قبلی این مجموعه بوده و نسبت به شهر و پروژه های مورد نیاز اشنایی لازم را پیدا کرده است. دوم اینکه از تخصص لازم برای مدیریت برخوردار بوده البته باید منتظر ماند و دید!.سوم اینکه فضای انتخاب شهرداری بشدت سیاسی و بسمت جناح بازی پیش می رفت. بنابراین در اندک فرصت باقی مانده فصل کاری اردبیل انتخاب وی آرامش را بازگرداند هرچند در این باره نیز باید با اقدام و اختیارات عزل و نصب شهرداری از سوی پارلمان محلی در صورت دلیل منطقی و عام پسند باید همراهی کرد.

اما...

اخیراً از شورای شهر اردبیل تصمیمی به بیرون درز کرد که در بدو شروع فعالیت منتخبین مردم در دوره پنجم پارلمان محلی نگران کننده است.

حد اقل عمر مفید یک خودروی صفر کیلومتر 5 سال است تازه این در شرایطی است که از خودرو کار زیادی کشیده شود و در مدت 5 سال فرسوده شود.

خرید خودروی صفر کیلومتر آن هم از نوع پرشیا برای اعضای شورای شهر به یک عرف غیر قابل انکار تبدیل شده و در هر دوره جدید از شورای شهر باید خودروی قبلی کنار و صفر آن جایگزین شود.

بارها منتخبین شورای شهر قبلی و فعلی در مصاحبه ها و توجیه های خود اول سراغ کمبود اعتبار و درامد می روند حال باید پرسید وقتی که برای هر یک از اعضای شورای شهر یک خودروی صفر کیلومتر پارس تا سقف 50 میلیون تومان خریداری می شود و برای بیت المال و شهرداری 550 میلیون تومان آب می خورد آیا با این رقم نمی توان یک پارک و فضای سبزی را در محله برای مردم و یا فضای فرهنگی و نشاطی ایجاد کرد؟.بنابراین چه لزوم و ضرورتی دارد خودروی 4 ساله کنار گذاشته شود.

جای تحسین و قدرانی دارد و مردم به دلسوزان به پول ملت و حیف کنندگان آن کاملاً نظارت داشته و در فضای مجازی رصد می کنند و حساب و کتاب آنها را سر جای خود تسویه خواهند کرد.

در کنار این موضوع انتظار می رود سازمان های نظارتی و بازرسی و مسئولان نسبت به پول های سیل آسای وارد شده به این مجموعه ها درست و حسابی نظارت کنند تا بیش از این خون به دل مردم اردبیل با درامد پایین تر از متوسط کشوری نکنند. حتما همگان می دانند که برای چند صد هزار تومان عوارض یا طلب شهرداری منزل و خانه های مردم نیمه ساخت باقی مانده و با قرض و بدهی و بسختی آن را تامین و پرداخت می کنند بنابراین گرایش به اسراف و تجمل گرایی با پول ملت اکیداً ممنوع.

معدودی از اعضای شورا در گفتگو با آذرسلام از این ماجرا تاسف خود را اعلام کرده اند.

با این سبکی که پیاده شده است باید منتظر یکی درست و یکی نادرست تصمیمات متخذه در شورای پنجم اردبیل را نظاره گر باشیم.

یادداشت:: خبرنگار آذرسلام/

 

ارسال نظر