تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 15340
تاریخ انتشار: پ, 1396/06/23 - 11:28
شهردار قبلی مجدداً در سمت شهرداری ابقائ شد و همه چیز سر جای معقول بازگشت و بدون فوت وقت و حواشی باید سراغ توسعه عمرانی شهری رفت.

"آذر سلام"_ پارلمان محلی ( شورای شهر ) و انتخاب شهردار در اکثر شهرها رفته رفته به یک چالش اجتماعی و ای بسا سیاسی امنیتی تبدیل شده است.

پس از استقرار شورای شهر که تایید صندوق های انتخاباتی و اعتراض رقبا به یک معضل جدی تبدیل شده بود و در نهایت تایید شد انتخاب شهردار نیز دغدغه جدی شده بود.

از آنجا که شهر اردبیل منطقه سردسیرمحسوب شده و زمستان آن زودتر از موعد سرما شروع می شود لذا قبل از رسیدن این ایام باید فاز های عمرانی طرح ها اتمام یا حد اقل از پیشرفت فیزیکی قابل قبولی برخوردار باشد.

متاسفانه در اردبیل دز سیاسی انتخاب شهردار بیشتر و پر رنگ تر شده است و این کار را سخت تر کرده است.

شکی در آن نیست که شورا حق مسلم دارد شهرداری را عزل یا انتخاب کند اما در این میان خواسته و انتظار مردمی را هم باید در نظر گرفت وقتی که زمان بسرعت سپری می شود و افکار عمومی چشم انتظار تداوم پروژ های عمرانی و توسعه عمرانی شهری است و بازگشایی معابری برای حل ترافیک بوده است، تعلل شورا در انتخاب شهردار و مدیریت شهری موجب حسرت و افسوس مردم در از دست دادن فرصت ها می شود.

از آنجا که حمید لطف الهیان به هر دلیلی شهردار قبلی بود و شورای شهر پنجم با کش و قوس زیاد مستقر و تایید شده بود نباید بلافاصله دست به چرخه انتخاب شهردار زده می شد بلکه با عنوان سرپرستی به شهردار قبلی کار ها را تا فرصت مناسب برای انتخاب شهردار پیش می برد و در زمان مناسب و خارج از فرجه کاری دست به انتخاب شهردار رسمی زده می شد؛ زیرا تجربه نشان داده که انتخاب شهردار زمان بر بوده و در اردبیل فرصت کمی برای کار باقیست.

نکته ای که جای بحث دارد؛ آمدن برخی چهره های اجرایی و دولتی به عرصه شهردار شدن بود که این به نوبه خود باعث فرسایشی و طولانی شدن انتخاب می شد فرماندار در سمت و جایگاه فرمانداری انتخاب شده و در آن حوزه بیشتر به درد مردم می خورد تا در شهرداری و نیز سایر گزینه ها و لیست بالا نیز نباید وارد این موضوع می شدند هر مسئولیتی تخصص علمی رشته فنی مرتبط و تجربه کاری نیاز دارد که در این میان حمید لطف الهیان و برخی دیگر از گزینه های معدود تخصص و شرایط لازم را داشتند بنابراین در آینده نباید به پست شهرداری به دید طعمه و مکانی برای صعود جایگاه سیاسی و یا حتی به دید خدمت؛ بقیمت نداشتن تخصص لازم نگاه کرد و باید فارغ از این دیدگاه به فکر تغییر چهره آبادانی عمرانی و زیبایی شهر بود .

به گمان بیشتر مسافران و گردشگران اردبیل امروز همان اردبیل 10 سال پیش بوده و متاسفانه تغییرات چشمگیری در توسعه نداشته است با این حال آیا نباید به دید توسعه شهری نگریست تا دریچه ای برای گشودن درهای دیگر!.

انتظار مردم رسانه ها و افکار عمومی از شورای شهر و شهردار منتخب این است که از تبدیل شدن جایگاه شهرداری به یک سکوی پرش مناصب سیاسی پرهیز شود و شورای شهر که منتخبین مردم هستند نظر مردم را بیشتر درک و تحقق بخشند.

در هر صورت شهردار قبلی مجدد در سمت شهرداری ابقائ شد و بدون فوت وقت و حواشی باید سراغ توسعه عمرانی شهری بازگشت.

 

یاداشت از خبرنگار آذرسلام/

انتهای خبر/

ارسال نظر