تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 15257
تاریخ انتشار: د, 1396/06/06 - 12:44
اداره مشاوره و مددكاری آرامش پلیس اردبیل منتشر کرد
راز عشق
آيا عشق ورزي يك هنر است؟ اگر چنين است به شناخت و تلاش نياز دارد. يا آن عشق، يك احساس دلپذير است كه تجربه كردن آن به بخت و اقبال بستگي دارد، عشق چيزي است كه ...

"آذر سلام"_ آيا عشق ورزي يك هنر است؟ اگر چنين است به شناخت و تلاش نياز دارد. يا آن عشق، يك احساس دلپذير است كه تجربه كردن آن به بخت و اقبال بستگي دارد،  عشق چيزي است كه اگركسي خوش اقبال باشد در آن « گرفتار مي شود»؟ چنين نيست، عشق چيزي است كه بايد از آن آگاهي و شناخت پيدا كرد.

عشق لذت مثبتي است كه موضوع آن زيبايي است . همچنين احساس عميق، علاقه لطيف و با جاذبه اي شديد است كه محدوديتي درموجودات و مفاهيم ندارد اما محدوديت در فكر و عملكرد داردو مي تواند در حوزه هايي غير قابل تصور ظهور كند.

 

-1 راز عشق در تواضع است . این صفت به هیج وجه نشانه تظاهر نیست . بلکه نشان دهندۀ احساس و تفکری قوی است . میان دونفری که یکدیگر را دوست دارند،تواضع مانند جویبارآرامی است که چشمۀ محبت آنها را تازه و باطراوت نگه می دارد.

-2 راز عشق در احترام متقابل است . احساسات متغییرند ، اما احترام دو طرف ثابت می ماند .اگر عقاید شریک زندگی ات با عقاید تو متفاوت است ، با احترام به نظریاتش گوش کن، احترام باعث می شود که او بتواند خودش باشد.

-3 راز عشق در این است که به یکدیگر سخت نگیریم .عشقی که آزادانه هدیه نشود ، اسارت است .

-4 راز عشق در این است که هر روز کاری کنی که شریک زندگی ات را خوشحال کند ، کاری مثل دادن هدیه ای کوچک ، تحسین ، لبخندی ار روی محبت . نگذار که جویبار محبت تان از کمی باران ، بخشکد.

-5 راز عشق در این است که رابطه تان را مانند يك باغ با محبت تزئین کنید، بذر علاقه ها و عقیده های تازه بکاريد .برای آن که عشق همواره با طراوت بماند ، باید به آن مثل هنر ، خلاقانه نگاه کرد .

-6 راز عشق در خوش مشربی است . شوخی با دیگران را فراموش نکن ، در ضمن  شوخی باید از روی حسن نیت باشد نه نیشدار .

-7 راز عشق در این است که حقیقت اصلی عشق ، یعنی تفکر را از یاد نبرید . آیا یک رابطۀ دراز مدت ، مهم تر از اختلافات کوچک و زود گذر نیست ؟

 8- راز عشق در این است که مانع بروز هیجانات منفی در وجودتان شوید ، و صبر کنيد تا خونسردی را دوباره به دست آورید . با این که احساس جلوۀ الهام است ، اما شخص عصبانی نمی تواند چیزها را با وضوح درک کند . قلبتان را آرام کنيد تنها به این وسیله می توانید چیزها را همان طور که هستند ، دریابید.

-9 راز عشق در این است که طرف مقابلتان را تحسین کنی . هرگز بافرض این که خودش این چیزها را می داند ، از تحسین کردن غافل نشويد . مشکلی پیش نخواهد آمد اگر بارها با خلوص نیت بگویید : دوستت دارم . گرچه احساسات بشری به قدمت نسل بشر است ، اما کلمات همواره تازه و جوان خواهند ماند

-10 راز عشق در این است که در سکوت دست یکدیگر را بگیرید . کم کم یاد می گیرید که بدون کلام رابطه برقرار کنید.

-11 راز عشق در این است که به عشق ، بیش از یکدیگر احترام بگذارید ، زیرا عشق هدیۀ ازلی خداوند است .

-12 راز عشق در توجه کردن به لحن صداست. برای تقویت گیرایی صدا ، باید آن را از قلبتان بیرون بیاورید ،اگر احساسات قلبیتان را به وسیلۀ صدا بیان کنید ، آن صدا باعث ایجاد شادی در دیگری خواهد شد .

-13 راز عشق در این است که بیشتر با نگاه حرف بزنید ، زیرا چشم ها پنجره های روح هستند . اگر هنگام صحبت از نگاه استفاده کنید ، مثل آن است که پنجره ها را با پرده های زیبا بیارایید و به خانه گرما و جذابیت ببخشيد.

14 راز عشق در این است که از یکدیگر انتظارات بیجا نداشته باشید ، زیرا نقص همواره جزء لاینفک بشر است . ذهنتان را بر ارزشهایی متمرکز کنيد، که شما را به یکدیگر نزدیک تر می کند ، نه مسائلی که بین شما فاصله می اندازد.

15 راز عشق در این است که حس تملک را از خود دور کنید . در حقیقت هیچ کس نمی تواند مال کسی شود . گیاه هنگامی رشد می کند که آزادانه از هوا و نور آفتاب استفاده کند .

16 راز عشق در این است که شریک زندگی تان را در چارچوبی که خودتان می پسندید حبس نکنید . عیبجویی باعث تباهی می شود . همه چیز را همان طور که هست بپذیريد ، تا هردو شاد باشید . قانون طلایی این است : نقاط قوت را تقویت کنيد ، و ضعف ها برطرف كنيد.

-17 راز عشق در این است که هنگام سوءتفاهم،  به این فکر نکنید که طرف مقابل چه طور ناراحت کرده است . به راه حلی فکر کنید که در آینده از بروز سوءتفاهمی مثل آن جلوگیری کند .

-18 راز عشق در این است که هیچ کدام خود را معلم دیگری ندانید . به عبارت دیگر از این که می توانيد از یکدیگر یاد بگیرید . سپاسگزار باشید.

19 راز عشق در این است که وقتی پیشنهادی به نظرتان می رسد ، به نیاز خودتان برای بیان آن فکر نکنید ، بلکه به علاقۀ دیگری به شنیدن آن فکر کنید . اگر لازم بود ، حتی ماه ها صبر کنيد تا آمادگی شنیدن آنچه را میخواهید بگویید پیدا کند .

-20 راز عشق در این است که باور ها ، آرمان ها و اهداف تان را بایکدیگر در میان بگذارید.

اداره مشاوره و مددكاري آرامش- معاونت اجتماعي پليس اردبيل

انتهای خبر/

 

ارسال نظر