تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 5888
تاریخ انتشار: چ, 1392/08/08 - 10:16
نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس؛
حق تعقیب و گریز تروریست ها تا عمق پاکستان برای ما محفوظ است
آذرسلام: نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: ما این حق را برای خود محفوظ نگه داشتیم که تا عمق پاکستان باید تروریست ها تعقیب شده و به سزای اعمالشان برسند.

به گزارش پایگاه خبری آذرسلام، منصور حقیقت پور اظهار کرد: جلسه مفصلی را در کمیسیون امنیت ملی مجلس با حضور استاندار سیستان و بلوچستان و نیروهای اطلاعاتی، امنیتی و انتظامی منطقه برگزار کردیم و حادثه اخیر سراوان مورد کنکاش و پیگیری جدی قرار گرفت.

 

وی گفت در این جلسه بحث های مفصلی درباره ابعاد حادثه و تلاش تروریست ها برای ضربه زدن به امنیت مرزهای کشور مطرح شد و ما این حق را برای خود محفوظ نگه داشتیم که تا عمق پاکستان باید تروریست ها تعقیب شده و به سزای اعمالشان برسند.

 

وی گفت: ما از کشور پاکستان انتظار داریم با دستگیری و تنبیه به موقع این تروریست ها اجازه تکرار چنین حوادث تلخی را ندهد و به ثبات امنیت مرزی بیشتر کمک کند.

 

حقیقت پور در واکنش به اظهارات فرمانده نیروی انتظامی درباره ناکافی بودن اعتبارات انسداد مرزی و همراهی نکردن دولت و مجلس در این زمینه گفت: این دلیلی بر اعمال تروریستی و خرابکارانه مرزی نیست چرا که انتظار می رود مرزبانی و ناجا با دقت نظر بیشتر و در نظر گرفتن شرایط منطقه مراقبت های خود را انجام دهند.

 

وی تاکید کرد: مجلس و دولت در سال‌های اخیر به رغم محدودیت منابع اعتباری، بودجه مناسبی را برای انسداد مرزی اعم از دیوارکشی، سنگرسازی و سیم خاردار و ایجاد موانع الکترونیکی اختصاص داده که امیدواریم در سال های آینده این منابع بیشتر شود.

 

این نماینده مجلس گفت: از 1200 کیلیومتر مرز مشترک در شرق کشورتاکنون انسداد بیش از 700 کیلومتر اجرایی و عملیاتی شده است.

 

حقیقت پور گفت: وظیفه ماست تا کمربند ایمنی کشورمان را محکم ببندیم و اجازه کوچکترین تحرک را به دشمن ندهیم.

 

وی افزود: این برای ما موفقیت است که تروریست های اجیرشده آمریکا و صهیونیست امروز در منطقه صفر مرزی با نیروهای ما درگیر می شوند در حالی که پیش از این منطقه نفوذ آنها زاهدان و شهرهای مختلف سیستان و بلوچستان بوده است.

 

نماینده مردم اردبیل در مجلس تصریح کرد: کمیسیون امنیت ملی مجلس این موضوع را پیگیری می کند و در روزهای آینده نتیجه بررسی ها و تحقیقات درباره ابعاد جدیدی از این حادثه را به اطلاع مردم می رساند.

 

 

 

منبع:

انتهای پیام/

ارسال نظر