تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 16232
تاریخ انتشار: س, 1396/12/22 - 11:49
فرمانده نیروی انتظامی استان اردبیل در نشست خبری:
سال گذشته 17 فقره و امسال 15 فقره قتل رخ داده است
سردار حسین عبدی فرمانده انتظامی استان اردبیل؛ نزاع و خشونت را بیشترین جرایم ارتکابی استان برشمرد و گفت: سال گذشته 17 مورد و امسال 15 فقره قتل در استان وقوع یافت.

به گزارش پایگاه خبری آذرسلام، سردار حسین عبدی روز دوشنبه در نشست خبری با خبرنگاران اظهار داشت: در سال جاری تاکنون در مجموع 56 هزار و 535 پرونده در واحدهای انتظامی استان تشکیل شده که نسبت به مدت مشابه پارسال 16 درصد افزایش داشته است.
وی با اشاره به اینکه امسال 19 هزار و 523 فقره ابلاغیه ، اخطاریه ، اظهارنامه و دادنامه در استان توسط نیروی انتظامی به افراد ابلاغ شده است، بیان کرد: هفت هزار و 736 پرونده نیز به مراکز مشاوره در کلانتری ها ارجاع شده که 60 درصد آنها منجر به سازش شده است.
وی با اشاره به اینکه در نیروی انتظامی برای یک هزار و 480 عنوان جرایم کد تعریف شده، اظهار کرد: از این تعداد هشت جرم بیشترین فراوانی را دارند.
عبدی با بیان اینکه نزاع و درگیری 13 درصد کل جرایم را به خود اختصاص می دهد، اضافه کرد: در استان اردبیل نزاع و درگیری با بیشترین فراوانی نسبت به پارسال 7 درصد افزایش داشته است.
وی گفت: در این مدت سانحه رانندگی 10 درصد، سرقت 9 درصد و جرایم مالی و اختلافات خانوادگی هم 6 درصد کل جرایم را به خود اختصاص داده است.
وی ادامه داد: امسال در استان اردبیل سوانح رانندگی نسبت به پارسال 17 درصد، سرقت چهار درصد ، جرایم مالی هشت درصد، اختلافات خانوادگی 9 درصد و کشفیات مواد مخدر هشت درصد افزایش داشته است.
سردار عبدی با اشاره به اینکه سرقت به سه دسته خرد، مهم و خشن تقسیم می شود، گفت: سرقت خشن در استان اردبیل در حد صفر است، 24 درصد سرقت ها مهم و 76 درصد آنها نیز خرد هستند.
فرمانده انتظامی استان اردبیل افزود: امسال در مقایسه با مدت مشابه پارسال سرقت مهم در استان چهار درصد کاهش ولی سرقت های خرد افزایش داشته اشت.
وی بیان کرد: امسال کشف سلاح در استان 2 درصد ، کشف مشروبات الکلی داخلی 28 درصد و ورود مشروبات الکلی خارجی به استان 40 درصد کاهش داشته است.
وی اظهار کرد: سال گذشته در استان اردبیل 17 فقره قتل اتفاق افتاده بود که امسال این رقم به 15 فقره رسیده و کاهش 12 درصدی داشته است.
استان اردبیل در مقایسه با دیگر استان های کشور استانی امن بوده و جرایم خشن نیز در آن کمتر بوقوع می پیوندد.

سردار عبدی در پایان با ارائه آمار و گزارشی نسبت به مقایسه استان اردبیل با سایر استانها و شاخص های کشوری این استان را دارنده پایینترین نرخ جرایم برشمرد.

انتهای پیام/

 

برچسب‌ها: 
ارسال نظر