تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 16149
تاریخ انتشار: چ, 1396/12/09 - 12:40
نماینده مردم اردبیل در مجلس گفت: صدا و سیما به اندازه تبلیغ چیپس در کاهش آسیب های فرهنگی و اجتماعی اقدام کند.

به گزارش پایگاه خبری آذرسلام، صدیف بدری نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس در مجمع عمومی بسیج شهرستان اردبیل که شامگاه گذشته در سالن ولایت این شهر برگزار شد اظهار داشت: به نمایندگی از طرف دو نماینده مردم اردبیل حضور یافتم و پیشنهاد می کنیم یک هفته قبل از جلسات سه ماه یکبار مجمع نمایندگان شرکت کنند و برای بحث های تخصصی راهکار کارشناسی و عملی ارایه داده شود و از ظرفیت نمایندگان نیز استفاده شود.

بدری با اشاره به نارضایتی مقام معظم رهبری از سه قوه در موضوع فرهنگی گفت: در حوزه پیشگیری حرکت خوبی در سیستم قضایی استان صورت گرفته اما در مقوله فرهنگ سازی کاری صورت نگرفته است.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس تاکید کرد: از شعار و فرهنگ انقلابی اول انقلاب در حوزه های؛ فرهنگی و اقتصادی خوب استفاده نکرده ایم زیرا 95 درصد بودجه را خرج امرار معاش دستگاهها و وزارت خانه ها کرده و 5 درصد هم به دیگر امورات اختصاص می یابد و عملا برای مبارزه با آسیب های اجتماعی و فرهنگی چیزی باقی نمی ماند.

وی گفت: درصد اعبتار فرهنگی تقریبا صفر است و در کشور افتخار می کنند که بودجه فرهنگی فلان نهاد را حذف کرده اند!.

او تاکید کرد: موضوع فرهنگ بخشنامه بر نمی دارد و برای آن برنامه محوری و برنامه ریزی بلند مدت لازم است.

بدری ادامه داد: چندین بار رهبری اخطار دادند اما متاسفانه به ولنگاری فرهنگی رسید و برنامه ها اگر دراز مدت نباشد خروجی نخواهد داشت.

وی یکی از علل ضعف عملکرد در مقوله فرهنگی را اقدام 4 ساله منتخبین و مسئولان صرفا برای ارایه کارنامه شخصی و منفعت طلبی شخصی برشمرد در حالی که باید چشم انداز 20 سال بعدی را دید.

صدیف بدری نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس؛ شورای اسلامی شهر اردبیل را ظرفیت بزرگ و خوبی برای کمک به موضوعات فرهنگی و اجتماعی عنوان کرد.

نماینده مردم اردبیل با بیان اینکه حوزه فرهنگ مظلوم واقع شده است تصریح کرد: صدا و سیما چیپس را تبلیغ می کند اما برای برنامه کاهش طلاق پول می خواهد و کارشناسی که 15 سال تخصص دارد 300 تومان حقوق می گیرد!.

وی گفت: در عرصه فرهنگ دچار سیاست زدگی شده ایم و یک روزگاری دو قطبی چپ و راست و روزی اعتدال و غیره جامعه را درگیر می کند و این سیاست زدگی پیشرفت را سد کرده است.

صدیف بدری گفت: در درجه اول مسئولان و نمایندگان باید با مدیریت به روز، جهادی معیشت مردم و بیکاری چاره کنند.

وی افزود: در سال جدید به بودجه شهرداری مراکز استانها و حمل و نقل راهداری  کمک خوبی خواهیم کرد و اردبیل می تواند از این فرصت استفاده کند.

او در پایان سخنان خود اظهار داشت: مدافعان حرم از هر چیزی گذشتند تا امنیت جمهوری اسلامی ایران را تضمین کنند بنابراین مسئولان نیز باید از منافع شخصی بخاطر مردم عبور کنند.

 

انتهای پیام/

 

ارسال نظر