تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 16147
تاریخ انتشار: س, 1396/12/08 - 16:42
رضا کریمی نایب رئیس اول کمیسیون کشاورزی و نماینده مردم اردبیل، سرعین، نمین و نیر در مجلس آخرین وضعیت توسعه استان را تشریح و به سوالات پاسخ گفت.

به گزارش پایگاه خبری آذرسلام، رضا کریمی در نشست خبری با اصحاب رسانه در اردبیل اظهار داشت: تبدیل خطرات دور به منطقه ای و داخلی می طلبد که در حوزه اقتصادی دقت و تامل صورت گیرد.

وی مهار خطرات دور در خارج از مرزها توسط مدافعان حرم را سرنوشت ساز برشمرد و گفت: دو هدف؛ تهدیدات منطقه ای و داخلی را دشمن دنبال می کند بنابراین از بیرون هیچ جای نگرانی ندارد ولی نگرانی ها از داخل وجود دارد.

نماینده مردم نیر، نمین، اردبیل و سرعین تصریح کرد: ضرورت دارد که قوای سه گانه همگرایی و هم افزایی داشته باشند و معیشت مردم مورد توجه جدی قرار گیرد.

او با ابراز تاسف از اتکا به اقتصاد نفتی گفت: در عین حال نظام بانکداری کشور نیز به ساختمان داری و درآمدزایی تبدیل شده و از توسعه محوری جدا شده است بنابراین باید اصلاح شود.

نایب ریئس اول کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی  مجلس تصریح کرد: با این وضعیت نمی توانیم بگوییم بانکداری حاکم است!.

وی نظام بانک داری- مالیاتی و اقتصاد نفتی را به شدت نیاز به جراحی ارزیابی کرد.

کریمی مجلس دهم را کاری تر دانست.

وی در ادامه گفت: بانک کشاورزی باید به فکر توسعه کشاورزی باشد نه تجارت و این یک آفت است.

این نماینده مردم مرکز استان اردبیل درباره وضعیت منطقه نمونه گردشگری نیر و پروژه سقزچی گفت: در واگذاری زمین مورد نظر برای سرمایه گذاری به این شرکت نقش داشتم و در زمان مسئولیت بخشداریم اجازه خلع ید را نداده و فرصتی دیگر فراهم کردیم.

وی ادامه داد: باید پرسید آیا دستگاهها و ادارات متولی حمایت و همراهی کردند؟ که پاسخ منفی است و عملاً اتفاقی نیافتاد.

کریمی ادامه داد: البته در طولانی شدن پروژه و فرسایشی شدن ان نیز سرمایه گذار قصور داشته است و در طول بیش از 8 سال باید تمام می شد.

کریمی در ادامه دراین باره با بیان اینکه باید پرسید؟ میراث فرهنگی و استانداری دراین خصوص اقدامی کردند؟ که پاسخ باز منفی بوده اما چاره ای جز تعیین تکلیف نبوده است.

کریمی در پاسخ به اینکه آخرین وضعیت این پروژه اعلام خلع ید از سوی آمور اراضی بوده اعلام بی اطلاعی کرد و گفت: اما حاضرم شرایط را برای ایجاد فرصتی دیگر به این سرمایه گذار فراهم شود.( برای کسب اطلاع کامل این موضوع به انتهای این خبر مراجعه شود).

درادامه نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: تیم متشکله زمان مجید خدابخش استاندار سابق اقتصادی نبود.

کریمی تصریح کرد: اخیراً نظر خود را درباره عملکرد 24 دستگاه اجرایی استان به استاندار اعلام کرده ایم که نفرات را تغییر دهد و این بر عهده استاندار است و قول قطعی برای بررسی و اقدام برای تغییر یا عدم آن را نیز داده است.

او در باره حق آبه مورد مناقشه استان اردبیل نیز گفت: بزودی با حضور اردکانی( از وزارت نیرو) از مرز ترکیه تا دریای خزر بازدید بعمل خواهد آمد و نظر کارشناسی صادر خواهد شد و در مجموع مرجعیت اعلام نظر وزارت نیرواست.

وی تصریح کرد: در حوزه آب و خاک استان نیز تخلفاتی صورت گرفته که وزارت اطلاعات در این باره در حال تکمیل مقدمات بوده و در صورت صلاحدید اطلاع رسانی خواهند کرد.

کریمی با اعلام موضع اعتراضی خود به عقب ماندگی های اقتصاد مقاومتی یادآور شد: از صندو ق توسعه ملی در طی 4 سال گذشته بالاتر از 28 میلیارد تومان برای استان نتوانستیم جذب کنیم و این واقعاً برای دولت جای تاسف دارد.

کریمی در ادامه گل مندی و اعتراض خود گفت: در جذب سرمایه گذار بخش خارجی سهم اردبیل صفر و کارنامه ای ندارد.

وی در بخش بعدی سخنان خود انتقال آب شرب بین حوزه ای را قدغن عنوان کرد و گفت: باید سراغ شیرین سازی آب دریا بود.

(لازم به توضیح است که به ادعای سرمایه گذار سقزچی نیر علت طولانی شدن این پروژه از سوی سرمایه گذار کارشکنی و بروکراسی غیر سالم اداری عنوان شده است).

توضیحات تکمیلی درباره پروژه بزرگ نیر...روی لینک کلیک کنید.

http://azarsalam.ir/news/13754

http://www.azarsalam.ir/news/13790

http://azarsalam.ir/news/13862

http://www.azarsalam.ir/news/16116

انتهای پیام/

 

ارسال نظر