تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 16145
تاریخ انتشار: س, 1396/12/08 - 10:42
مديركل كمیته امداد استان اردبیل خبر داد
کمک 1و نیم ميلياردی خیرین به جشن نيكوكاری در اردبیل
مديركل كمیته امداد در ديدار با مدير حوزه علميه استان اردبيل ضمن ارائه گزارشی از كمك‌هاي مردمي در جشن نيكوكاري 96، برنامه‌هاي اين نهاد را براي رفع مشكلات خانوار تحت حمايت در آستانه عيد نوروز تشریح كرد.

به گزارش پایگاه خبری آذرسلام، حسين دشتي، مديركل كمیته امداد استان اردبيل با اشاره به اينكه اردبيلي‌هاي خير تاكنون بيش از يك ميليارد و 500 ميليون تومان به جشن نيكوكاري كمك كرده‌اند، گفت: تلاش داريم با حمايت‌هاي خيران و حاميان اردبيلي بتوانيم بخش مهمي از مشكلات خانوار تحت حمايت را در آستانه عيد نوروز رفع كنيم.
وي با بيان اينكه 27 هزار خانوار مستمري بگير تحت حمايت كميته امداد استان اردبيل قرار دارند، افزود: كمك‌هاي مردمي در اسرع وقت بين تمامي خانوار تحت حمايت اين استان توزيع مي‌شود تا آنها بتوانند نيازهاي اساسي خود را در سال نو تهيه كنند.
دشتي با اشاره به اينكه اردبيلي‌هاي خير بيش از دو ميليارد و 800 ميليون تومان در سال 95 به جشن نيكوكاري كمك كرده بودند، بيان كرد: نيكوكاران اردبيلي همواره پيشرو در دستگيري از خانوار بي‌بضاعت هستند كه در سال‌جاري نيز قبل از آغاز جشن نيكوكاري به ياري نيازمندان شتافته‌اند.
مديركل کمیته امداد استان اردبيل با اعلام اينكه جشن نيكوكاري در روزهاي 16، 17 و 18 اسفند ماه برگزار مي‌شود، گفت: اين جشن چهارشنبه 16 اسفند ماه در مدارس سراسر استان، پنجشنبه 17 اسفند ماه در پايگاه‌هاي كميته امداد در سطح شهر و جمعه 18 اسفند ماه در ميعادگاه‌هاي نماز جمعه برگزار خواهد شد.
وي با اشاره به اينكه 200 پايگاه ثابت و سيار براي برگزاري هر چه با شكوه‌تر جشن نيكوكاري در نظر گرفته شده است، اعلام كرد: خيران مي‌توانند با مراجعه به پايگاه‌ها و مراكز نيكوكاري در سطح استان كمك‌هاي نقدي و غيرنقدي خود را به دست خانوار مستمند برسانند.
دشتي با بيان اينكه 170 هزار پاكت جشن نيكوكاري نيز بين دانش آموزان اردبيلي توزيع شده است، افزود: درصدد هستيم با ترويج سنت‌هاي حسنه اسلامي در بين كودكان و نوجوانان، ياري‌رساني به نيازمندان را از همان دوران كودكي به آنها بياموزيم.
مديركل کمیته امداد استان اردبيل با اشاره به اينكه بهره‌گيري از ظرفيت گسترده طلاب و روحانيون مي‌تواند در ترويج فرهنگ انفاق و احسان در جامعه بسيار مؤثر واقع شود، گفت: با همياري مضاعف روحانيون و طلاب، فرهنگ كمك به ديگران در جامعه نهادينه خواهد شد كه كميته امداد با فراهم كردن زمينه‌هاي همكاري تلاش دارد گام‌هاي بلندتري را براي دستگيري از اقشار آسيب‌پذير بردارد.
وي با بيان اينكه روحانیون و طلاب با تبلیغات خود موجب ارتقاي همبستگي اجتماعي و افزايش چشمگیر كمك‌هاي مردمي در سطح جامعه مي‌شوند، بيان كرد: روحانيون نقش بسيار مهمي را در تبليغ و ترويج سنت‌هاي حسنه اسلامي ايفا مي‌كنند كه اين امر موجب هم‌افزايي و مشاركت همه جانبه خيران براي دستگيري از نيازمندان شده است.
در ادامه اين ديدار، حجت الاسلام مهدي نوروزي، مدير حوزه علميه استان اردبيل با اشاره به اينكه 80 روحاني مستقر در روستاهاي بزرگ و فعال استان، در تبليغ و ترويج فرهنگ احسان و نيكوكاري با كميته امداد همكاري خواهند كرد، گفت: روحانيون مجرب و متخصص در 40 مدرسه تيزهوشان و استعدادهاي درخشان استان در مقطع دبيرستان نيز ياريگر كميته امداد در جشن نيكوكاري هستند.
وي با بيان اينكه يكي از مهم‌ترين دغدغه‌هاي حوزه علميه ارتقاي مشاركت اجتماعي كودكان و نوجوانان است، افزود: با اعزام روحاني در قالب طرح هجرت به روستاها مي‌توان حس نوعدوستي كودكان و نوجوانان را با استفاده از فرصت جشن نيكوكاري از همان دوران طفوليت ارتقا دهيم.

 

انتهای پیام/

 

برچسب‌ها: 
ارسال نظر