تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 16144
تاریخ انتشار: س, 1396/12/08 - 10:35
شهردار و رئیس شورای شهر اردبیل در نشست مشترک خبری برنامه سال جدید را تشریح و به سوالات خبرنگاران پاسخ گفتند.

به گزارش پایگاه خبری آذرسلام، حمید لطف الهیان شهردار اردبیل در نشست خبری با خبرنگاران لایحه بودجه سال 97 را 577 میلیارد تومان عنوان کرد و اظهار داشت:  در مقایسه با سالهای گذشته رشد فزاینده بودجه را شاهد هستیم.

لطف الهیان کاهش هزینه جاری سازمان شهرداری را به 31 درصد از شاخص های برنامه سال 97 برشمرد و گفت: این در حالی بوده که تا 40 درصد هزینه جاری حق این سازمان است.

شهردار اردبیل کاهش هزینه جاری، افزایش بودجه عمرانی، انضباط مالی، اجتناب از ایجاد پروژه غیرضروری را از دیگر رویکرد شهرداری در سال جدید دانست و افزود: پروژه های توسعه محوری که عام المنفعه بوده جدی دنبال خواهد شد.

همچنین حمید لطف الهیان پروژه های توسعه محور را با رویکرد فرهنگی و شهری اعلام کرد.

وی در ادامه به 240 هزار تن آسفالت ریزی معابر و خیابانها اشاره کرد و گفت: این قیرها نوعا پیچی بوده و به دلیل حفظ خاصیت آن از کارخانه آسفالت تبریز به استان حمل شده است.

شهردار اردبیل در ادامه 119 میلیارد تومان از سهم لایحه بودجه را مختص به مشارکت در طرح های سرمایه گذاری بخش خصوصی برشمرد و گفت: در هر طرح سرمایه گذاری بخش خصوصی با این مقدار مشارکت خواهد شد.

او ادامه داد: صد در صد اعتبار پل قدس پیش بینی شده و تا اوایل سال 98 به سرانجام خواهد رسید.

وی با اشاره به افزایش چند برابری بودجه شهرداری در سال جدید تصریح کرد: نگرانی ها از محل تامین عوارض و تعرفه و شهر فروشی بودجه بی مورد بوده و این افزایش فقط تا 5 درصد تدوین شده است .

او در باره پل داروپخش هم وعده داد: در شش ماهه سال 97 یا زودتر از این موعد تمام خواهد شد.

وی با اشاره به تاکید امام جمعه اردبیل مبنی بر مشارکت تمام دستگاه ها در توسعه شهری گفت: مرکز مطالعات شهری بزودی افتتاح می شود که طی ان شهر با خرد جمعی مدیریت خواهد شد.

حمید لطف الهیان شهردار اردبیل تقسیم اردبیل به 5 منطقه را مهم و تمام شده عنوان کرد و گفت: از سال جدید مناطق از سه به 5 افزایش خواهد یافت ولی به هیچ عنوان جذب نیرویی در کار نخواهد بود؛ بنابر بر مدیریت مناطق جدید با نیروی انسانی فعلی سازمان خواهد بود.

وی گفت: با رویکرد سخت گیرانه ای نسبت به صیانت از سازمان در برابر تخلفات یا فساد های احتمالی سال جدید را شروع خواهیم کرد.

در این مراسم حمید لطف الهیان در پاسخ به سوال خبرنگاران مبنی بر پاسخ شفاف نسبت به حضور در انتخابات آتی مجلس و فعالیت انتخباتی این سازمان گفت: هیچ برنامه و یا پیش بینی در این زمینه تاکنون وجود ندارد و فعالیت شهرداری نباید سیاسی دیده شود.

علیرضا پوستی رئیس شورای اسلامی شهر اردبیل نیز در این نشست مشارکت مردم در فرهنگ سازی و آگاه سازی مردم به نقش موثر خود در مدیریت شهری را مهم ارزیابی کرد.

وی گفت: متاسفانه در دوره های قبلی به دلایل مختلف بسیاری از مصوبات شورا معلق باقی مانده که اولویت در این شورا مصوب این برنامه ها در صحن شور بوده است طوری که دو برابر قبلی مصوبات داشته ایم.

پوستی تملک برخی میادین و خیابان را به جهت الزام توسعه برنامه ها از دشواری این شورا برشمرد و گفت: این مشکل نیز مرتفع شده است.

وی در ادامه در باره صیانت از منابع و محیط اداری سازمان شهرداری گفت: کمیسیونی دراین باره تشکیل شده و نظارت ها نیز بیشتر خواهد شد.

رئیس شورای شهر اردبیل حمایت از بازنشستگان با ایجاد خانه امید تصویب فیبر نوری دیتا سنتر با سرمایه گذاری 80 میلیاردی ایجاد کافه کتاب درایفت مجوز شرکت سرمایه گذاری شهرداری منطقه بندی اردبیل به 5 منطقه توجه اساسی با بافت تریخی صدور مجوز اسفالت ریزی سال جدید را بخشی از مصوبات شورا برشمرد.

 

 

انتهای پیام/

 

ارسال نظر