تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 16058
تاریخ انتشار: پ, 1396/11/12 - 09:24
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل خبر داد
پرداخت تسهیلات 6 درصدی به طرح های روستایی و صنایع تکمیلی
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت: پرداخت تسهیلات بانکی با بهره 6 درصد برای گسترش صنایع تبدیلی و تکمیلی ، واحد های گلخانه ای ، واحد های اصلاح نژاد دام و دیگر طرحهای با اشتغالزایی پایدار و تشکلهای فراگیرصندوق شهرستانها انجام می شود.

به گزارش پایگاه خبری آذرسلام، عدیل سروی که در جلسه کارگروه صندوق توسعه بخش کشاورزی استان سخن می گفت با اعلام این مطلب افزود: اولویت  در ارائه تسهیلات از سوی صندوق توسعه بخش کشاورزی می بایست به طرحهایی داده شود به باعث ایجاد اشتغال پایدار در استان بشوند و زمینه های رشد و شکوفایی بخش کشاورزی را در تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی به همراه داشته باشند .

وی  در ادامه سخنان خود افزود : پرداخت تسهیلات در حوزه امور دام استان می بایست با رویکرد اصلاح نژاد دامهای سبک و سنگین همراه باشد .

سروی افزود: فرصت بسیار مناسبی برای آندسته از گلخانه داران در استان فراهم شده است که بنا به هردلیلی طرحهایشان نیمه تمام باقی مانده و هنوز نتوانسته اند واحد های خود را به مرحله بهره برداری برسانند. اطلاع رسانی به این عده از صاحبان واحدهای گلخانه ای نیمه تمام به صورت انفرادی و فرد به فرد انجام خواهد گرفت تا دقیقا ً در جریان استفاده از مزایای این تسهیلات قرار گیرند واحدهای خود را از حالت نیمه کاره به بهره برداری برسانند .

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت: متقاضیانی که علاقمند به ایجاد صنایع تبدیلی و تکمیلی در فرآوری سیب زمینی باشند می توانند از تسهیلات با بهره 6 درصد بانکی استفاده نمایند تا اینگونه واحد ها بتوانند ضمن ایجاد کارآفرینی در استان معضل فروش سیب زمینی را بعد از تولید نیز حل نمایند . همچنین متقاضیانی که در شهرستان مشکین شهر خواستار ایجاد صنایع تبدیل و تکمیلی در بخش میوه های سردرختی نیز باشند می توانند بدون نوبت و در کمترین زمان ممکن از تسهیلات مورد نیاز بانکی با بهره 6 درصد استفاده کند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان افزود: معیار پرداخت تسهیلات با بهره بانکی 6 درصد درشهرستانها نیز آندسته از طرحهایی است که برای آن منطقه از ارزش و اهمیت بالایی برخوردار است بدیهی است شهرستانی که سیلوی نگهداری غلات ندارد اگر متقاضی داشته باشد نیز می تواند در کمترین زمان ممکن از تسهیلات با بهره بانکی 6 درصد استفاده کند.

سروی افزود: اعتباری که برای صندوق توسعه پایدار روستایی وعشایری استان درنظر گرفته شده است 125 میلیارد تومان است که امید واریم تا حداکثر 27 بهمن ماه سالجاری بتوانیم 45 درصد از این اعتبارات را جذب کنیم.  

در ادامه صفت اله دلشاد مدیر عامل صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی نیز افزود : باحمایت های خوبی که توسط رئیس محترم سازمان جهاد کشاورزی استان از این صندوق صورت گرفته است میزان سرمایه این صندوق از 6 میلیارد تومان به 22 میلیارد تومان افزایش یافته است که همین امر نیز بسترمناسبی را برای اعطای تسهیلات به بهره برداران استان فراهم ساخته است . 51 درصد از سهام این صندوق مربوط به دولت و 49 درصد بقیه مربوط به بخش خصوصی است که عمده سهامداران آن را دو شهرستان اردبیل و پارس آباد تشکیل می دهند . 

وی افزود: استان اردبیل در جذب اعتبار 125میلیارد تومانی بسیار موفق عمل کرده است و امید واریم که با جذب حداکثری این اعتبار توسط مدیریت های جهاد کشاورزی شهرستانهای استان بیش از پیش شاهد رشد و شکوفایی بخش کشاورزی و دامپروری استان باشیم .

 

در ادامه این جلسه بهمن بالایی نماینده سازمان جهاد کشاورزی استان در صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی افزود: فعالیت عمده صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی در زیر بخش های زراعت ، دام ، شیلات ، صنایع تبدیلی و تکمیلی و منابع طبیعی و عشایری و مکانیزاسیون  است که امید واریم با برش شهرستانی این اعتبارات بتوانیم  با اولویت بندی طرحهای نیمه تمام را به مرحله بهره برداری برسانیم .

بالایی افزود: اعتباراتی که تاکنون توسط صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی در اختیار بخش های مختلف کشاورزی قرار داده شده است  به میزان 49 درصد در بخش زراعت ، دام 28درصد ، شیلات 3 درصد ، صنایع تبدیلی و تکمیلی 6درصد ، منابع طبیعی نیم درصد ، عشایری 5 درصد ، مکانیزاسیون 5 درصد و خدمات مشاوره ای 3 و نیم درصد جذب شده است امید واریم با لحاظ قرار دادن پتانسیل جذب در این بخش ها برنامه ریزی های لازم برای جذب این تسهیلات نیز بعمل آید .

 

انتهای پیام/

 

ارسال نظر