تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 15987
تاریخ انتشار: س, 1396/10/26 - 12:56
رییس بیمارستان امام خمینی اردبیل:
دستگاه MRI بیمارستان امام خمینی افتتاح شد
آیین افتتاح دستگاه MRI بیمارستان امام خمینی اردبیل با حضور نماینده ولی فقیه در استان،فرماندار اردبیل،نمایندگان استان و مدیران استانی ۲۱ دی برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری آذرسلام، اسماعیل فرزانه رئیس بیمارستان امام خمینی اردبیل در این خصوص گفت: از شهریورماه امسال عملیات راه اندازی ساختمان MRI شروع و قسمتی از ساختمان تروما به متراژ ۸۰۰ مترمربع با ورودی مستقل برای این کار در نظر گرفته شد و با برنامه ریزی دقیق بصورت شبانه روزی ،عملیات تکمیل سازه و زیرساخت آن  شروع و با زمانبندی مشخص روزانه کار احداث به قوت پیش رفت و همزمان پیگیری تامین تجهیزات مربوط به آر اف کیج(اتاقک)و سایر ملزومات در دستور کار قرار گرفت .

فرزانه افزود:بعد از تلاش های فراوان تجهیزات مربوطه با۴ کانتینر از کشور سوییس و هلند وارد کشور  شد و توسط مهندسین سوییسی عملیات نصب اتاقک MRI و مس کوبی و ... شروع شد و در ادامه اتاقک تکنیک شامل تابلوهای فیلیپس و ups نصب و  چیلر مخصوص راه اندازی گردید وبا نصب سیستم  نرم افزاری ،دستگاه MRIراه اندازی شد.

وی در خصوص  مشخصات دستگاه MRI  افتتاح شده گفت: دستگاه MRI ساخت کارخانه فیلیپس مدل 2016است که برخی از قابلیت های آن شامل موارد زیر است:

1-دیجیتال و انتقال دیتا باکابل نوری ودرنتیجه40%کیفیت بالای تصویر نسبت به دستگاه های انالوگ.

2-قدرت بالای بازسازی تصاویر درحد8000تصویر درثانیه

3-میزان ارتیفکت عملادرحدصفر

4-توانایی انجام بازسازی در حد بازسازی حروف کرونر

5-توان انجام پروتوکل TRANSEجهت حذف تزریق دارودر MRIهای باکنتراست

6-عدم وجود محدودیت وزن بیمار

7-قابلیت انجام MRپرفیوژن

8-helium zero:نیازبه شارژ هلیوم وهزینه ی سنگین سالانه ندارد

9-کویل های دیجیتال دستگاه:سرعت انتقال دیتاهارا بالا برده وباعث کاهش زمان تصویر برداری -افزایش دقت وکیفیت تصاویر میگردد

10-امکان انجام MRI برست

11-امکان بازسازی تصاویر 3Dدربالاترین سطح وامکان نمایش دیفکت ها درمنطقه موردنظر به طور واضح

۱۲-قطر گانتری بیشتر که ترس و فوبیای بیمار را در حین انجام کمتر میکند،خصوصا بیماران با جثه بزرگتر

در مجموع این دستگاه مدرن امکان ثبت تصاویر بسیاردقیق و با کیفیت بالارا فراهم و به امر تشخیص با ضریب اطمینان بالاکمک می کند.

 رییس بیمارستان امام خمینی اردبیل افزود: با توجه به اینکه قبل از این دستگاه ، در سیستم دولتی تنها یک دستگاه mri در مرکز علوی وجود داشت، نوبت دهی با زمان طولانی انجام می شد و بیماران مرکز امام خمینی جهت انجام mri باید متحمل رنج انتقال به مرکز علوی می شدند  ،ضمن اینکه هم اینک  مرکز  MRI  بیمارستان امام آماده خدمت رسانی به سایر مراکز و نیز بیماران سرپایی نیز است.

 

انتهای پیام/

 

برچسب‌ها: 
ارسال نظر