تازه ترین مطالب


کد مطلب: 15969
تاریخ انتشار: ش, 1396/10/23 - 13:29
مدیر کل میراث فرهنگی استان اردبیل:
نقاشی های تاریخی 2 موزه در اردبیل تثبیت شد
مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل از تثبیت نقاشی های تاریخی دو موزه صنایع دستی و مردم شناسی این استان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری آذرسلام، کریم حاجی زاده صبح امروز در جلسه گردشگری در این سازمان گفت: به دلیل نفوذ رطوبت در سال های گذشته که موجب طبله کردن نقاشی و گچبری در دو موزه شده بود، عملیات مرمت و تثبیت انجام شد.

او تاکید کرد:  نقاشی های دو موزه تثبیت و گچ بری های جدید معیوب که در سال های گذشته اجرا شده بود و لکه گیری هایی که همرنگ نمای داخلی نبودند برچیده شده و هماهنگ با بنا اجرا شدند.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان متذکر شد: در حمام موزه مردم شناسی علاوه بر اصلاح گچکاری در یکی از غرفه ها به دلیل وجود رطوبت شدید کف، خاکبرداری صورت گرفته و با دیواره های حایل مشبک و کف سازی کاذب جهت جلوگیری از رطوبت اقدام شد.

حاجی زاده تاکید کرد: موزه صنایع دستی واقع در کوچه شهیدگاه در واقع حمام تاریخی شیخ اردبیل است که انواع صنایع دستی فعال تولیدی استان در آن به نمایش گذاشته شده است.

او ادامه داد: موزه مردم شناسی نیز حمام آقا نقی متعلق به دوره پیش از صفویه است و مجموعه ای از آثار غنی فرهنگی و تاریخی استان در این مجموعه در معرض دید عموم واقع شده است.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر