تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 15936
تاریخ انتشار: ي, 1396/10/17 - 14:23
معاون پیشگیری از جرایم دادگستری اردبیل:جایگاه اول اردبیل در نرخ و شتاب طلاق/رئیس پلیس آگاهی اردبیل:99درصد سرقت خودروها کشف شده است
معاون پیشگیری از جرایم دادگستری استان اردبیل در شورای پیشگیری جرایم گفت: متاسفانه استان اردبیل رتبه اول نرخ و شتاب طلاق را از آن خود کرده است.

به گزارش پایگاه خبری آذرسلام، جلسه شورای پیشگیری از جرایم صبح امروز در دادگستری استان اردبیل برگزار شد.

دستور جلسه این شورا بررسی شیوه کاهش جرایم سرقت خودرو از راه نصب سامانه رد یاب خودرو، آموزش مهارت زندگی و پیشگیری از طلاق بود.

در این نشست یوسف خدادای معاون پیشگیری از جرایم دادگستری استان اردبیل با اشاره به سرقت های خودرو در استان اردبیل بر اهمیت نصب سامانه ردیاب خودرو بمنظور پیشگیری و یا کشف سریع خودروهای سرقتی تاکید کرد.

وی با بیان اینکه سرقت خودرو بخش عمده و مهمی از جرایم بوده و تبعات منفی به دنبال دارد افزود: با استفاده از سامانه و سخت افزار ردیاب خودرو علاوه بر بازدارندگی از سرقت می توان مکان های تردد خودرو در زمانی که به امانت داده می شود کنترل کرد.

معاون پیشگیری از جرایم دادگستری استان اردبیل در ادامه از افزایش طلاق در کشور و بویژه استان ابراز نگرانی کرد و گفت: سال گذشته در نرخ و شتاب طلاق متاسفانه استان اردبیل در رتبه اول قرار گرفته است.

خدادای گفت: نبود آموزش برای مدیریت و مهارت زندگی و گذر از اختلافات منجر به بحران طلاق موجب زیاد شدن طلاق شده است.

وی گفت: سال گذشته به نسبت ماقبل خود 21 درصد طلاق رشد داشته است.

یوسف خدادادی با بیان اینکه قبلا به ازادی هر 5 ازدواج یک مورد به طلاق می کشید اما این تعداد به یک طلاق به ازادی 4و نیم ازدواج تنزل یافته است.

این مقام قضایی استان یکی از علل طلاق در استان اردبیل را دخالت دیگران در زندگی افراد و نبود مهارت زوجین در مدیریت و بازگشت به حالت عادی زندگی است.

او تاکید کرد: آموزش مهارت های زندگی الزامی و مستمر باشد.

در ادامه سرهنگ دوم جواد تقوی رئیس پلی آگاهی استان اردبیل در این جلسه نرخ سرقت خودروها از مجموع سرقت را 10درصد برشمرد و افزود: در 9 ماه سال جاری 34درصد سرقت خودرو ثبت شده است.

رئیس پلیس آگاهی استان اردبیل بیشترین سرقت وقوع یافته را از آن خودروی پراید با 85درصد عنوان کرد و گفت: مدل 85 این خودرو بالاترین نرخ سرقت را از آن خود کرده است.

همچنین تقوی گفت: 40 درصد سرقت های خودرو روزانه اتفاق می افتد که متاسفانه نشان از عدم اهتمام رانندگان و مالکان به هشدارهای امنیتی و پلیسی در این زمینه است.

سرهنگ تقوی در ادامه از افزایش کشفیات 17 درصدی خودرو خبر داد و افزود: حدود 99 درصد خودروی سرقتی در استان به کشف آن منجر شده است.

او دوربین های پلاک خوان ثابت و سیار استان را 18 مورد برشمرد و گفت: این تعداد از آن دیگر ارگانها بوده وبرای نیروی انتظامی هنوز راه اندازی نشده است.

وی گفت: در بخش سامانه دوربین های پلاک خوان سیار در بین استانهای کشور در ردیف آخر هستیم که نیاز به حمایت استانداری است.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر