تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 15934
تاریخ انتشار: ش, 1396/10/16 - 14:29
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: از دو تا سه سال پیش که مسئولین امنیتی عربستان در پاریس در گردهمایی منافقین حاضر شدند، مقدمات این سناریو چیده شد.

به گزارش پایگاه خبری آذرسلام، محسن رضایی در نشست دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در نشست خبری امروز خود با اشاره به حوادث اخیر تهران و اغتشاشات در برخی شهرهای کشور اظهارداشت: این اتفاقات سناریویی بود که توسط منافقین، سلطنت طلبان، آمریکا و عربستان کلید خورد.

وی در ادامه گفت: در جلسه امروز مقرر شد کمیسیون سیاسی، دفاعی، امنیتی مجمع تشخیص به همراه کمیسیون اقتصادی آن جلساتی را داشته باشند و هم موضوع نارضایتی های اخیر و هم سواستفاده دشمنان از آن را مورد بررسی قرار دهند و پیشنهادات خود را به مجمع ارائه کنند.

رضایی با بیان اینکه در وهله نخست مسئولیت رسیدگی به حوادث اخیر بر عهده قوای سه گانه است بیان داشت: نخستین بار نیست که دشمنان ما از اعتراضات سواستفاده می کنند و از زمان تأسیس جمهوری اسلامی در ۴۰ سال گذشته همواره امریکایی ها و وابستگان آن ها مترصد ضربه زدن به نظام ما به هرشکلی بوده اند.

وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ثمره صد سال مبارزات ملت ایران است، گفت: دست هایی که مردم ما از نهضت مشروطه و نهضت ملی شدن صنعت نفت و واقعه ۱۵ خرداد گرفتند، آن ها را به این نتیجه رساند که ما نظام جمهوری اسلامی را می خواهیم نه نظام سلطنتی را؛ مردم ما به این نتیجه رسیدند که ما استقلال و آزادی را می خواهیم، نه وابستگی و استبداد را؛ باید اشاره کرد که این شعار های ملت ما شعار هایی است احساساتی و یک شبه نبود بلکه حاصل صد سال مبارزه و درس و تجربه بود.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه در طول ۴۰ سال اخیر همواره سیلی خوردگان از انقلاب درصدد ضربه وارد کردن به ملت ما بوده اند، گفت: منافقین، صدامیان، امریکایی ها و صهیونیست ها و همچنین سلطنت طلبان در طول ۴۰ سال اخیر توطئه های زیادی را برای ضربه زدن به نظام و انقلاب ما به کار بستند و در دوران جنگ تحمیلی نیز شاهد بودیم که با اطلاعاتی که منافقین به رژیم صدام می دادند مناطق کشور توسط ارتش بعثی بمباران می شد و همچنین بعضاً سلطنت طلبان نیز در این توطئه مشارکت می کردند.

رضایی با اشاره به نمونه ای از توطئه دشمنان ملت ایران در دوران دفاع مقدس اظهار کرد: در مردادماه سال ۵۹ جلسه ای تشکیل شد که در آن جلسه اویسی از سران رژیم شاه نیز شرکت داشت؛ در آن جلسه چنین بحث شد که جنگ درگیرد یا کودتا؛ سرانجام چنین نتیجه گیری شد که سران رژیم شاه ابتدا کودتایی را انجام دهند و در صورت شکست، جنگ صورت گیرد؛ در عمل نیز ما مشاهده کردیم که در همان مردادماه سال ۵۹ کودتا شکست خورد و حدود دو ماه بعد از آن بلافاصله جنگی را علیه ملت ایران تحمیل کردند.

وی در ادامه با اشاره به توطئه های ادامه دار امریکا و وابستگانش علیه ملت ایران پس از جنگ تحمیلی گفت: پس از جنگ نیز امریکایی ها به تحریم ملت ایران روی آوردند، سرانجام مسئولان ما با بردباری به مذاکره روی آوردند و توافق برجام حاصل شد؛ در برجام نیز حرف و حدیث هایی نیز وجود داشت، اما نظام چارچوب آن را پذیرفت؛ اما در همین برجام نیز امریکایی ها به نقض عهد روی آوردند.

وی با بیان اینکه اتاق عملیات این اتفاقات چند ماه پیش تشکیل شده بود عنوان کرد: چند ماه پیش در اربیل عراق جلسه ای بین رئیس میز عملیات ویژه CIA که مسئول میز عملیات ایران است، قصی رئیس دفتر پسر صدام و هانی تلفا برادر زن صدام، نماینده بارزانی ها، نمایندگان منافقین و نماینده عربستان تشکیل شد؛ البته بحث‌هایی نیز در مورد حضور داشتن نماینده امارات هم در این اتاق عملیات مطرح است که در حال بررسی آن هستیم.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: در این جلسه، تاریخ عملیات در ایران مشخص شد؛ آنها مشخص کردند که اواخر آذرماه با استفاده از فضای مجازی کار را شروع کرده و در دی ماه و بهمن هدف براندازی را دنبال کنند. این عملیات «استراتژی همگرایی نتیجه بخش» نام داشت.

رضایی گفت: تصور می کردند با این کار، کنترل تمام شهرها از دست مسئولین خارج شده، در گام بعدی اسلحه وارد کشور می کنند که به این واسطه تعداد زیادی از مردم کشته شده و در نهایت آمریکا از شورای حقوق بشر مصوبه ای علیه ایران درخواست کرده و در نهایت تحریم های جدیدی را اعمال کنند و پس از آن منافقین وارد فاز بعدی شوند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینکه تمام این سناریو در اربیل طراحی شده است، گفت: از دو تا سه سال پیش که مسئولین امنیتی عربستان در پاریس در گردهمایی منافقین حاضر شدند، مقدمات این سناریو چیده شد.

وی تصریح کرد: تمام کسانی که در ۴۰ سال گذشته از انقلاب سیلی خوردند در این حادثه نقش آفرینی کردند.

 منبع:دانا

انتهای پیام/

 

برچسب‌ها: 
ارسال نظر