تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 15911
تاریخ انتشار: چ, 1396/10/13 - 13:56
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان اردبیل خبر داد؛
پیشتازی تحویل امانت کتابهای کودک و نوجوانان/عضویت 14هزار کودک
مدیرکل کتابخانه های عمومی از پیشتازی کتاب های ویژه کودکان و نوجوانان در نمودار پرطرفدارترین کتابهای به امانت رفته آذر ماه در کتابخانه های عمومی استان اردبیل خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری آذرسلام، رباب عزیزخانی امروز در بازدید از بخش کتابخانه کودکان اردبیل با بیان اینکه در  این نمودار، بیشترین تعداد  امانت به کتاب های «تعطیلات زورکی»، «قصه های خوب برای بچه های خوب» و «آشنائی با قرآن کریم برای نوجوانان» تعلق دارد، اظهار داشت: در  مجموع، 10 کتاب پرامانت در کتابخانه های عمومی استان در طی آذر ماه، مربوط به کتابهای حوزه کودک و نوجوان هستند.

وی، کودکان را مهمترین گروه هدف در برنامه های فرهنگی دانسته و افزود: اگر کودکان را با لذت کتابخوانی آشنا کنیم، مطمئناً شاهد نسلی آگاه و فرهیخته خواهیم بود.

این مسئول، برگزاری نشست های قصه خوانی، جمع خوانی، کتاب خوان، نقاشی، کاردستی و روزنامه دیواری را از جمله برنامه های فرهنگی ویژه کودکان در کتابخانه های عمومی استان اعلام کرده و تصریح کرد: در  اکثر کتابخانه های عمومی اسستان اردبیل، بخش مجزای کودک احداث و تجهیز گردیده و آماده میزبانی از کودکان و والدین آنها است.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، نقش مدارس را در سوق دادن کودکان و نوجوانان به سمت کتابخوانی تأثیرگذار بیان کرده و خاطرنشان ساخت: مربیان مهدهای کودک و دبیران مدارس می توانند با برگزاری برنامه های کتاب محور، کودکان و نوجوانان را با اهمیت و فواید کتابخوانی آشنا کنند.

عزیزخانی با اظهار امیدواری نسبت به افزایش میزان امانت در بین کتاب های حوزه بزرگسالان، تصریح کرد: برنامه های فرهنگی و کتابخانه ای متعددی در سطح کتابهای عمومی با هدف ارتقای سطح مطالعه در جامعه انجام می گیرد.

 کتابخانه های عمومی استان دارای 14 هزار عضو کودک و نوجوان دارد.

 

انتهای پیام/

 

ارسال نظر