تازه ترین مطالب


کد مطلب: 15897
تاریخ انتشار: ي, 1396/10/10 - 10:41
	نصب تابلوی روزشمار اجرای راه آهن اردبیل در میادین/ با تمام توان به دنبال رفع بیکاری هستیم
استاندار اردبیل با تاکید بر اینکه با تمام توان به دنبال رفع بیکاری در اردبیل هستیم، گفت: طبق آمار رسمی حدود 65 هزار نیروی جویای کار در استان اردبیل وجود دارد که با تدوین سند توسعه استان که با اولویت استفاده از ظرفیت ها و ایجاد اشتغال در دست تدوین داریم میزان بیکاری استان را با شتاب کاهش خواهیم داد.

به گزارش پایگاه خبری آذرسلام به نقل از سبلان‌ما اکبر بهنام جو استاندار اردبیل در گفتگوی ویژه خبری ساعت ۲۰:۱۵ روز شنبه شبکه سبلان، درباره راه آهن اردبیل، مشکل 65 هزار بیکار اردبیلی، راههای توسعه گردشگری در زمستان و منطقه آزاد تجاری  سخن گفت که اهم آن در ادامه این خبر آمده است.

*روزشمار راه آهن اردبیل از اردیبهشت ماه ۹۷ نصب میشود،‌ حتی با دوربینهایی در میادین نصب میشود مردم میتوانند به صورت زنده عملیات اجرایی راه آهن را مستقیم مشاهده کنند.

*اتمام پروژه راه آهن میانه-اردبیل که یکی از پیچیده ترین خطوط ریلی کشور است کار سختی است؛ ولی با تدابیر اتخاذ شده و تامین مالی لازم از سه طریق منابع بودجه، فاینانس و تسهیلات صندوق توسعه ملی، طبق قولی که به مردم عزیز استان داده ایم ظرف سه سال آنرا تکمیل خواهیم کرد؛ برای مطالعه راه آهن اردبیل-مغان و همچنین کلیه راه های ارتباطی اصلی در شمال و جنوب استان اعتباراتی در بودجه پیش بینی شده است، برای راه های ارتباطی دیگر هم از منابع داخلی استان هزینه خواهیمکرد.

*طبق آمار رسمی حدود 65 هزار ننیروی جویای کار در استان اردبیل وجود دارد که با تدوین سند توسعه استان که با اولویت استفاده از ظرفیت ها و ایجاد اشتغال در دست تدوین داریم میزان بیکاری استان را با شتاب کاهش خواهیم داد.
 
*اشتغال و کاهش بیکاری از محوری ترین برنامه های ما است و در تمام روزهای هفته برای دیدار با سرمایه گذاران و کارآفرینان وقت اختصاص داده ایم؛ از تمام سرمایه گذاران فعال و صاحبان ایده های کارآفرینی جدید حمایت می کنیم؛ با برنامه ریزی های انجام شده و پیگیری مستمر در سال آینده فقط با راه اندازی و ارتقاء بهره وری واحدهای تولیدی در بخش نساجی بیش از 4000 فرصت شغلی جدید برای جوانان استان ایجاد خواهد شد.
 
*منطقه آزاد تجاری باید دراستان راه اندازی شود تا صادرات رونق گیرد ، فاز اول منطقه اقتصادی نمین نیز نیمه اول سال آینده به بهره برداری می‌رسد.
 
*برای زمستان بیداری و رونق گردشگری در استان طرحهای گردشگری در شمال ،مرکز و جنوب استان برنامه داریم و به جد پیگیر هستم به ویژه پیست اسکی آلوارس راه اندازی می‌شود.
 
*مردم امیدوار باشند و مطمئن باشند قول هایی که می دهیم دارای مبنای کارشناسی و براساس هماهنگی و اقدامات انجام شده است و از صدا و سیما میخواهم قولهای داده شده را رصد و تا حصول نتیجه پیگیر باشند.

 

انتهای پیام/

 

ارسال نظر