تازه ترین مطالب


کد مطلب: 15892
تاریخ انتشار: ش, 1396/10/09 - 13:19
سخنران 9دی اجتماع عظیم مردم اردبیل:
مظفر: تقلب بهانه بود؛ جدال بر سر قدرت و خیانت بود
حسین مظفر معاون نظارت مجلس شورای اسلامی در سخنرانی سالروز حماسه 9دی در اردبیل گفت: از اول هم می دانستند تقلب نشده ولی جدال بر سر قدرت و خیانت بود.

به گزارش پایگاه خبری آذرسلام، حسین مظفر معاون نظارت مجلس شورای اسلامی در سخنرانی مراسم گرامی داشت قیام و حماسه 9 دی ماه سال 88 در مصلی اردبیل که صبح امروز برگزار شد واقعه این روز را دفاع از ارزشهای انقلابی و مقابله با فتنه عنوان کرد.

*فتنه و قیام 9 دی هردو عبرتی برای هردو است

سخنران گرامی داشت 9 دی اردبیل یادآور شد: انتظار می رود این روز هم برای فتنه گران و هم برای حماسه سازان درس عبرتی بوده باشد.

وی رویداد 9 دی را تلخ توصیف و افزود: به بهانه تقلب و اعتراض انتخاباتی وارد صحنه شدند و لحظه ای که حمایت بیرون از مرزها، رسانه و مقامات کشورهای خارجی را دیدند بسرعت مخالفان را دور خود جمع کرده این اعتراض تغییر شکل و مسیر داد و به اردوکشی و رجز خوانی خیابانی تبدیل شد که هزینه های سنگینی در پی داشت.

مظفر با اشاره به راه اندازی کارناوالهای تبلیغاتی تخریبی، کانالهای ماهواره ای، شبکه های اجتماعی در حمایت از آشوبگران گفت: فتنه و شورش پررنگ تر شد البته ملت نیز پاسخ درخوری به نیت و اقدام آنها دادند.

*از اول هم تقلب واهی و بهانه بود و خود می دانستند!

معاون نظارت بر مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: از اول هم تقلب بهانه واهی بود زیرا آنها می دانستند تلقب و تغییر آرا آن هم در انتخابات کشوری ریاست جمهوری ممکن نبوده علاوه بر اینکه اختلاف آرا نیز 11 میلیون رای است.

مظفر از جدال برای رسیدن به قدرت ریاست جمهوری به هر قیمتی در فتنه 88 خبر داد و گفت: راندن رقیب از صحنه و واجدین شرایط از طرفی و فعال شدن 17 سفارت خانه در تهران از طرفی دیگر بر شعله فتنه دمیدند که رسانه های بیگانه و جهانی نیز به حمایت آنان بر آمدند.

وی گفت: مقام معظم رهبری فرصت ها و تصیحت های زیادی به معترضان و سران فتنه ارائه فرمودند و دستور بررسی و بازشماری آرا صادر کردند و حتی با مدعیان تقلب نامزد ریاست جمهوری و نمایندگان انها جلسه گذاشتند؛ اما فتنه گران سرجای خود ننشستند و کار به مرحله ای رسید که به اماکن و نمادهای دینی و مقدس بی حرمتی و آتش زده شد.

*9دی ثابت کرد ملت همان ملت و انقلاب همان انقلاب و انقلابی همان رزمنده دفاع مقدس است

وی قیام مردم در 9 دی 88 را امتداد قیام مردم در انقلاب و دفاع مقدس ارزیابی و تصریح کرد: افرادی که خود رنگ و باطن عوض کرده اند پنداشتند ملت نیز با انها همراه خواهد بود اما کاسه صبر مردم با دیدن اغتشاش و نشانه رفتن اصل نظام به سر آمد.

مظفر با یادآوری فتنه های؛ بنی صدر در 14 اسفند، فتنه 18 تیر و نیز فتنه 88 ملت را فریاد رس انقلاب معرفی کرد و گفت: راه درهم پیچیدن نسخه فتنه ها و نیز باز شدن مشت خائنین پرهیز از سطحی نگری، بصیرت، روشن بینی، تیزبینی و گوش به دستور ولی فقیه دانست.

*فتنه ممکن است با لباس؛ نماز، روزه و قران خوانی عرض اندام کند

او گفت: ممکن است فتنه با لباس "نماز گذاری"، "روزه داری" و تلاوت قرآن به میدان بیاید که راه تشخیص در این جا سخت و چشم دوختن به ولایت فقیه است.

مظفر با برشمردن مختصات و مولفه های بصیرت؛ "حق گرایی" و در محک حق قرار دادن افراد و شخصیت های کشور را معیار عنوان کرد و گفت: نباید معیار برای ما قدرت، موقعیت، شهرت مسئولان و یا سوابق انها باشد بلکه معیار باید حق باشد و هر مسئولی در هر سمتی باید با معیار حق و حق طلبی سنجیده شود.

وی تصریح کرد: اگر زمانی شخصی و مسئولی با امام و در راه انقلاب بوده و بعدا تغییر مسیر و اشرافی گر شده، نباید موضع و سخنان او را عین حق پنداشت و حق را با او محک زد.

وی دومین مختصات بصیرت را اطاعت از رهبری و منتظر نشان دادن راه از سوی ولی فقیه برشمرد.

*فتنه گران مردم انقلابی را هم به کیش خود پنداشته بودند

او افزود: عده ای به اشتباه محاسبه و معتقدند اقتدار و قدرت رهبری کمتر از امام راحل و در زمان اول انقلاب است بلکه شرایط فعلی و شناسایی باطن و نیات افراد با اول انقلاب نیز بسیار فرق کرده و مدیریت و هدایت آن نیز ساده و اسان نیست.

وی دراین باره گفت: زمان انقلاب یکدستی - همبستگی و تبعیت از امام مطرح بود اما اکنون عده ای دم از یار امام و انقلاب و رهبری می زند اما در فتنه ها و توطئه ها نیز مشارکت و سردمداری می کند که مقابله با این نوع چهره ها ساده نیست.

معاون نظارت مجلس شورای اسلامی راه سوم حصول بصیرت را بیداری ملت، عدم غفلت، مشارکت مردم، حضور در صحنه و اقدام عملی به هنگام دانست و اذعان کرد: ملت ایران از این نعمت برخوردار بوده و نظام را از گردنه های فتنه های خطرناک و حساس به سللامت عبور داده اند.

*رهبرد پیش رو اطاعت از رهبری، مشارکت و اقدام به هنگام خواهد بود

مظفر راهبرد ملت حماسی ایران را از این به بعد اطاعت از رهبری- حضور بموقع در صحنه ها و اقدام به هنگام دانست و ادامه داد: قبول داریم که معیشت مردم دچار تنزل شده و ضعف اجرایی و مدیریتی نیز حاکم شده و این مطالبه ملت بحق و بجاست اما اکنون شاهدیم برخی مطالبه نماها به خیابان ریخته و شعارهای ساختار شکن نیز می دهند.

وی با هشدار و دعوت به بیداری مردم اظهار داشت: در ادامه این اعتراض ها مدیریت را خارج نشین ها بدست گرفته و با عوامل داخلی خود پیش برده اند.

سخنران مراسم گرامیداشت قیام 9 دی مردم در ادامه با انتقاد از غفلت مسئولان گفت: مسئولان به فرموده رهبری باید پاسخ گو باشند.

مظفری تاکید کرد: مسئولان نباید دنبال خوش گذارانی و ارتزاق و منافع شخصی باشند.

وی در پایان خاطر نشان ساخت: برخی نمک انقلاب و نظام را می خورد و با حمایت مردم و رهبری به قدرت می رسد و از پشتیبانی رهبری در امور اجرایی نیز برخوردار می شود اما پس از مسئولیت نقش اپوزیسیون را بازی و بجای پاسخگویی؛ مخالف خوان شده اند؛ اما رهبر معظم انقلاب با جدیت و درایت مدیریت امور خواهند کرد و مکر و حیله حیله گران به خودشان باز خواهد گشت.

 

انتهای پیام/

 

ارسال نظر