تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 15794
تاریخ انتشار: ي, 1396/09/19 - 11:10
در جلسه شورای مبارزه با مواد مخدر استان اردبیل مسئولین و مقامات قضائی دل خوشی از وضعیت اعتیاد مدارس نشان ندادند.

به گزارش پایگاه خبری آذرسلام، جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر صبح امروز در سالن شیخ صفی استانداری اردبیل و با حضور مقامات اجرایی قضائی و انتظامی برگزار شد.

احمد ناصری مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل در این جلسه با بیان اینکه تیم های مشاور در مدارس تشکیل شده تا آسیب های اجتماعی بخصوص اعتیاد را منعکس کنند ادامه داد:  وضعیت اعتیاد در مدارس بحرانی و نگران کننده نیست.

در ادامه این جلسه یوسف خدادای معاون پیشگیری از جرایم دادگستری استان اردبیل با تاکید بر تغییر ماهیت مبارزه با مواد مخدر در کنار اقدامات قبلی تصریح کرد: سن اعتیاد رو به سنین پایین گذاشته و کشفیات نیز افزایش یافته است بنابراین نحوه مبارزه با این پدیده باید چکش کاری شود.

وی روند اعتیاد در اردبیل را صعودی و نگران کننده دانست و تصریح کرد: اقدامات مبارزه و پیشگیری اعتیاد در مدارس استان مناسب و مطلوب نیست.

اکبر بهنام جو استاندار اردبیل هدف از برگزاری چنین جلساتی را بیان مشکلات عمده و چاره اندیشی برای آن دانست و گفت:  نباید وقت جلسه را صرفاٌ با ارائه گزارش و عملکرد گرفت.

مقام عالی اجرایی استان در ادامه با رونمایی از آمار اعتیاد طبق شنیده های خود گفت: شنیده می شود سال گذشته 12 دانش آموز و امسال 16 دانش آموز در مدارس استان شناسایی شده که به دام اعتیاد افتاده اند.

وی در ادامه اعتیاد را با سایر اسیب های اجتماعی از جمله بیکاری و طلاق مرتبط دانست و خواستار تدوین برنامه جامع در این خصوص شد.

انتهای خبر/

 

 

 
برچسب‌ها: 
ارسال نظر