تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 15793
تاریخ انتشار: ي, 1396/09/19 - 10:22
مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل خبر داد/
پرداخت 13 میلیارد تومان وام خوداشتغالزایی
مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل گفت: هزار و 236 مددجوی اردبيلی با دريافت 13 ميليارد تومان وام اشتغال در هشت‌ماهه نخست سال‌جاری وارد بازار كار شده‌اند.

به گزارش پایگاه خبری آذرسلام، مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل  امروز در جلسه شورای مديران گزارشی از اقدامات اين نهاد برای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی و ايجاد اشتغال پايدار براي مددجويان تحت حمايت این استان ارائه داد.

حسین دشتی، مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل با اشاره به اینکه هزار و 236 فرصت شغلی در هشت‌ماهه نخست سال‌جاري برای مددجويان تحت حمايت اين استان ايجاد شده است، گفت: بيش از 13 ميليارد تومان تسهيلات اشتغال و خودكفايی براساس استعداد، توانايی ها و علاقه مددجويان پرداخت شد تا آنها بتوانند شغل موردنظرشان را ايجاد كنند.

وي با بيان اينكه 950 مددجوی تحت حمايت اين استان با دريافت تسهيلات اشتغال‌زايی كميته امداد وارد بازار كار شده‌اند، افزود: 286 نفر از مددجويان اردبيلی نيز با بهره‌گيری از ظرفيت مؤسسات كاريابی در كارخانه‌ها و كارگاه‌های صنعتي مشغول به فعاليت شده‌اند.

دشتی با اشاره به اينكه 17 ميليارد تومان از تسهيلات اشتغال مددجويان تحت حمايت پشت نوبت بانك‌هاي عامل قرار دارد كه اميد است با تأمین اعتبار تا پايان سال در اختيار آنها قرار گيرد، بيان كرد: از جمله مشكلات مددجويان اردبيلی براي دريافت وام اشتغال، نداشتن ضامن است كه از بانك‌هاي عامل خواستاريم با رأفت بيشتری به ياري خانوار تحت حمايت اين استان بشتابند.

مدیرکل کمیته امداد اين استان با بيان اينكه بانك‌ها نهايت همكاری را با اين نهاد دارند، گفت: افزایش تعامل و همكاری بانک‌های عامل موجب می شود تا مددجويان بيشتری وارد بازار كار شوند كه اين امر خوداتكايی و استقلال اقتصادی آنها را رقم خواهد زد.

وی با اشاره به اينكه هشت ميليارد تومان از تسهيلات پرداختی توسط بانك‌های عامل و صندوق كارآفرينی اميد در اختيار مجريان طرح‌هاي خودكفايی اين استان قرارگرفته است، بيان كرد: پنج ميليارد تومان وام اشتغال‌زايی نيز از طريق صندوق امداد ولايت به مددجويان تحت حمايت پرداخت شده است.

دشتی با بيان اينكه خيران سه ميليارد و 800 ميليون تومان در صندوق امداد ولايت سپرده‌گذاري كرده‌اند، افزود: هرچقدر سپرده‌گذاری نيكوكاران در اين صندوق بيشتر شود به همان ميزان می توانيم خدمات قابل‌توجهی را به خانوار تحت حمايت و اقشار آسیب‌پذیر اين استان ارائه كنيم.

مدیرکل کمیته امداد اين استان با اشاره به اينكه 45 درصد از طرح‌های اشتغال‌زايی در زمينه دام‌پروری اجرا شده است، گفت: با توجه به بافت جغرافيايی استان اردبيل، ظرفيت بسياری برای بهره‌برداری از طرح دام‌پروری در سطح اين استان وجود دارد كه تلاش داريم طرح‌های دام‌پروری را از حالت سنتی خود خارج كرده و با رويكرد جديدی برای مددجويان در اين زمينه اشتغال‌زايی كنيم.

وی با بيان اينكه حدود 9 درصد از شير و پشم اين استان توسط مددجويان اردبيلی توليد مي‌شود، افزود: بخش مهمی از گوشت قرمز و لبنيات اردبيل نيز توسط مددجويان تحت حمايت اين استان تأمين می شود.

دشتی با اشاره به اينكه 36 درصد از اشتغال ايجاد شده برای مددجويان اين استان در زمينه خدمات، 16 درصد در زمينه صنایع‌دستی و 4 درصد نيز در زمينه كشاورزی و شيلات انجام گرفته است، بيان كرد: در تلاش هستيم تا با اجراي طرح‌های جديد و نوين گام‌های مؤثرتری را برای توانمندسازي و خوداتكايی خانوار تحت حمايت اين استان برداريم.

مدیرکل کمیته امداد اين استان با بيان اينكه سه هزار و 770 نفر از مددجويان اردبيلی نيز از كارگاه‌های مهارت‌آموزی بهره‌مند شده‌اند، گفت: برگزاری كارگاه‌هاي آموزشی فنی و حرفه‌ای يكی از مهم‌ترين فعاليت‌های كميته امداد اين استان برای توانمندسازی خانوار تحت حمايت محسوب می شود كه آنها پس از اخذ گواهی مهارت با دريافت تسهيلات اشتغال می توانند شغل موردنظر خود را ايجاد كنند.

وی با اشاره به اينكه يكي از راهكارهای تحقق اقتصاد مقاومتی اجراي طرح اشتغال پايدار و مناسب برای اقشار بی بضاعت جامعه است، بيان كرد: فعاليت‌های مناسبی توسط كميته امداد استان اردبيل در زمينه تحقق اقتصاد مقاومتی انجام گرفته است كه اميدواريم با همكاري‌های مضاعف دستگاه‌هاي اجرايی، بانك‌های عامل و خيران بتوانيم گام‌های مؤثرتری را در اين زمينه برداريم.

دشتی با بيان اينكه درصدد هستيم تا پايان سال‌جاری تمامی اعتبارات بانكي را براي ايجاد اشتغال مددجويان اردبيلی جذب كنيم، افزود: ايجاد اشتغال خرد برای خانوار تحت حمايت اين استان نتايج بسيار مهمی را به دنبال دارد كه ازجمله مهم‌ترين آنها تحقق اقتصاد مقاومتیاست.

 

انتهای پیام/

 

برچسب‌ها: 
ارسال نظر