تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 15791
تاریخ انتشار: ي, 1396/09/19 - 09:52
نماینده مردم مشگین شهر در مجلس شورای اسلامی گفت: جهاددانشگاهی نهاد مقدس است که به معنای واقعی جهاد علمی در آن انجام می‌گیرد بطوریکه که می تواند با اقدامات اساسی خود نقش مهمی در توسعه کشور داشته باشد.

به گزارش پایگاه خبری آذرسلام، ولی ملکی در دیدار با جهادگران واحد اردبیل با بیان اینکه جهاد واژه‌ای مقدس است که یادآور دوران هشت سال دفاع مقدس می باشد، افزود: جهاد یعنی سعی و تلاش بطوریکه که بعد از شنیدن این کلمه خستگی ناپذیری به دنبال آن می آید.

نماینده مردم مشگین شهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اروپا و غرب با عمل به واژه سعی و تلاش به توسعه واقعی رسیده اند، ادامه داد: جهاددانشگاهی چون جهاد علمی و دانشگاهی در آن انجام می‌شود بطوریکه با توانمندی های خود می تواند در تمامی عرصه های مختلف نقش مهمی در توسعه کشور داشته باشد انتظار می رود جهادانشگاهی استان اردبیل  نیز با تلاش نیروهای توانمند خود قدم به عرصه های نوآوری و پیشرفت علمی بگذارد.

وی اظهار داشت: جهاددانشگاهی نهادی تلاشگر است که به دنبال پژوهش ها و فناوری های دانش بنیان جهت پیشرفت و بهبود مستمر در امور استانی و کشوری است و با اقدامات خوبی که در عرصه‌های علمی انجام داده توانسته تاحدودی موفق عمل کند بطوریکه این مرکز باید پیوسته به دنبال هدف‌های جدید و نوآورانه  باشد.

نماینده مردم مشگین شهر در مجلس شورای اسلامی، جهاددانشگاهی را مجموعه ای فعال، جوان، علمی و پویا دانست و از زحمات جهادگران و رئیس جهاد دانشگاهی اردبیل تقدیر کرد.

وی بر پیگیری و راه اندازی خط تولید نشاسته پلیمری با ظزفیت 1500 تن در سال قول مساعد داد.

در این دیدار رئیس جهاددانشگاهی استان اردبیل ضمن تقدیر از حضور نماینده مردم مشگین شهر و عضو کمسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، در این نهاد انقلابی گفت: این واحد تلاش دارد با بهره گیری از پتانسیل های موجود در استان و توانمندی های جهاددانشگاهی، گامی اساسی در رشد و توسعه استان بردارد که راه اندازی مراکز علمی، درمانی و آموزشی در این راستا می باشد.

وی مهارت افزایی و اشتغال زایی را رویکرد اصلی فعالیت های آموزشی جهاددانشگاهی عنوان و اضافه کرد: مرکز آموزش علمی کاربردی در 9 رشته کاردانی و کارشناسی و 4 مرکز آموزش تخصصی کوتاه مدت جهاددانشگاهی استان اردبیل سعی دارد زمینه مهارت آموزی و بسترسازی برای اشتغال فراگیران را فراهم کند.

رئیس جهاددانشگاهی استان اردبیل تصریح کرد: به منظور گسترش فعالیت های جهاددانشگاهی واحد استان اردبیل در تلاش هستیم تا با راه اندازی مراکز جدید به اهداف عالی خود در ارتباط با ارائه خدمات به مردم دست یابیم.

اوچی اردبیلی با اشاره به استقرار 15 واحد فناور با 26 طرح فناورانه در مرکز رشد فناوری فرآورده های گیاهان دارویی جهاددانشگاهی استان اردبیل اشاره و تصریح کرد: حمایت های لازم از این واحدها برای تبدیل ایده به پدیده و تجاری سازی محصولات دانش بنیان انجام می گیرد.

وی از آمادگی جهاددانشگاهی برای راه‌اندازی خط تولید نشاسته پلیمری از سیب‌زمینی در منطقه ویژه اقتصادی نمین خبر داد و گفت: این طرح در سال گذشته به عنوان طرح کلان ملی منطقه ای تصویب شده است و هم اکنون همت و پیگیری مسئولان و نمایندگان استان را برای جذب اعتبار لازم از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری می‌طلبد.

 

انتهای پیام/

 

برچسب‌ها: 
ارسال نظر