تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 15783
تاریخ انتشار: ج, 1396/09/17 - 15:14
امام جمعه اردبیل در خطبه های نماز جمعه این هفته تصمیم ترامپ در انتقال سفارت را تهدید «آی پک یهودی» به استیضاح او ارزیابی کرد.

به گزارش پایگاه خبری آذرسلام، آیت الله سیدحسن عاملی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل در خطبه های نماز جمعه این هفته از اهانت نماینده مجلس به مراجع تقلید ابراز تاسف کرد و اظهار داشت: از عدم برخورد نماینده گان مجلس به ویژه شخص رییس مجلس با این نماینده هتاک متاسفیم و اینکه رسیدگی به اهانت این نماینده را منوط به شکایت مرجع تقلید کرده اند جای تاسف دارد.

 

نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری در بخش دیگری از خطبه ها تصریح کرد: مصاحبه روزنامه شرق با یکی از مسولان قره باغ و به رسمیت شناختن جدایی قره باغ را مضموم و محکوم بوده و قره باغ خاک آذربایجان است و آذری خواهد ماند.

وی در این باره افزود: پشت این مصاحبه لابی مخصوص ارمنی خوابیده و از جاهای دیگر دستور می گیرند تا ارتباط دو ملت ایران و آذربایجان را تحت تاثیر قرار دهد بنابراین باید وزارت خارجه دخالت کند.

 

نماینده ولی فقیه در استان وامام جمعه اردبیل در ادامه نسبت به توطئه جدید آمریکا و ترامپ گفت: تصمیم ترامپ در اعلام قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی مصوبه کنگره است. هیچ رییس جمهوری نتوانست این مصوبه را اجرا کند، ترامپ اجرا کرد چون از طرف آی پک تهدید به استیصاح شده است.

آیت الله عاملی گفت: ترامپ با این کار می خواهد جنگ بزرگ مذهبی راه اندازی کند و علت این تصمیم و جسارت ترامپ به خاطر  حاکم شدن یهودیان بر سرزمینهای اسلامی چون عربستان سعودی است.

پس از اتمام نماز جمعه اردبیل مردم با در دست داشتن نوشته و پلاکاردهایی با عنوان «مرگ بر اسرائیل و آمریکا» و «مرگ بر آل سعود خائن» حمایت خود را از انتفاضه ملت فلسطین و بیت المقدس اعلام و اقدام ترامپ را به شدت محکوم کردند.

در پایان این راهپیمایی با قرائت بیانیه ای تصمیم انتقال سفارت آمریکا به بیت المقدس محکوم و از ملت فسلطین و بیت المقدس اعلام حمایت شد.

 

انتهای پیام/

 

تصاویر بیشتر برای مطلب: 
برچسب‌ها: 
ارسال نظر