تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 15763
تاریخ انتشار: ي, 1396/09/12 - 13:07
جانشین اطلاعات و امنیت ستاد کل نیروهای مسلح گفت: اگر چنانچه دچار خطا و اشتباهی شوند این اشتباه آخرین اشتباه آن‌ها خواهد بود چرا که ما اکنون در اوج آمادگی هستیم و در برابر هر تهدیدی کوبنده، ویرانگر و مؤثر پاسخ‌گو خواهیم بود.

به گزارش پایگاه خبری آذرسلام، سردار سید مجید میراحمدی صبح امروز در گفتگو با خبرنگار ۸دی درباره حضور نیروهای مسلح در مناطق زلزله‌زده استان کرمانشاه اظهار داشت: ساعت ۱۰ شب که زلزله رخ داد وزیر محترم کشور برای به‌کارگیری نیروهای مسلح اولین تماس را با من گرفت.

وی افزود: قبل از اینکه از سوی ما به سپاه که در منطقه حضور داشت و سپس ارتش برای حضور در منطقه ابلاغ شود این عزیزان در منطقه حضور پیدا کردند و از همان ساعات اولیه شروع به امدادرسانی کردند.

جانشین اطلاعات و امنیت ستاد کل نیروهای مسلح گفت: اگر حضور نیروهای مسلح برای نجات گرفتاران زیر آوارها نبود قطعاً تعداد کشته‌شدگان بیش از ۳ هزار نفر می‌شد و حداقل بیش از ۲۵۰۰ نفر توسط امدادرسانی سپاه و ارتش نجات داده شدند.

میراحمدی با بیان اینکه پس از زلزله ارتش و سپاه بلافاصله در منطقه بیمارستان صحرایی راه‌اندازی کردند ادامه داد: در نیروهای مسلح امکانات خوبی برای راه‌اندازی بیمارستان صحرایی وجود دارد که در این زلزله هم بلافاصله این امکانات به منطقه سرپل ذهاب آمد و درمان‌ها آغاز شد.

وی افزود: الآن در کار اسکان موقت توسط سپاه هستیم که این نهاد تهیه ۱۰ هزار و ۵۰۰ کانکس را تقبل کرده است و تا الان بیش از ۳۰۰۰ دستگاه کانکس را نصب کرده است و سپس اقدام به اسکان دائم زلزله‌زدگان خواهد کرد.

جانشین اطلاعات و امنیت ستاد کل نیروهای مسلح گفت: نیروهای مسلح تا رسیدن آرامش کامل به خانواده‌ها در مناطق زلزله‌زده خواهند ماند.

میراحمدی درباره شایعات منتشرشده در خصوص علت وقوع زلزله کرمانشاه نیز اظهار کرد: دشمن همیشه درصدد نشر شایعات علیه نظام جمهوری اسلامی بوده است ازجمله اینکه می‌خواستند این مسئله را قومی و مذهبی کنند و می‌خواستند بگویند که به اهل سنت نمی‌رسند درحالی‌که خود اهل سنت می‌گویند که اولین افرادی که به کمک آمدند از اهل تشیع بودند.

وی افزود: شیعه و سنی همه پاره‌های تن اسلام هستند اما کار دشمن اختلاف‌افکنی و تفرقه انداختن است.

جانشین اطلاعات و امنیت ستاد کل نیروهای مسلح ادامه داد: آن‌ها تلاش کردند در همین جریان بین ارتش و سپاه هم اختلاف‌افکنی کردند و گفتند مثلاً این نهاد بیشتر به مردم می‌رسد و یا شایعه کردند کمک‌های خود را به دولت ندهید و خودتان سعی کنید کمک‌ها را به مردم برسانید و درمجموع تمام تلاش دشمن درزمینه‌ی ایجاد اختلاف نقش بر آب شد.

سردار میراحمدی درباره میزان آمادگی نیروهای مسلح در برابر تهدیدهای خارجی نیز گفت: دشمن‌های ما درباره میزان آمادگی جمهوری اسلامی بیشتر از هر کس دیگری می‌دانند و همین دانستن باعث شده است که آن‌ها دست از پا خطا نکنند.

وی تأکید کرد: اگر چنانچه دچار خطا و اشتباهی شوند این اشتباه آخرین اشتباه آن‌ها خواهد بود چرا که  ما اکنون در اوج آمادگی هستیم و در برابر هر تهدیدی کوبنده، ویرانگر و مؤثر پاسخ‌گو خواهیم بود.

 

انتهای پیام/

 

برچسب‌ها: 
ارسال نظر