تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 15760
تاریخ انتشار: ي, 1396/09/12 - 10:41
به مناسبت هفته پژوهش و به همت مرکز رشد فناوری گیاهان دارویی جهاددانشگاهی اردبیل؛ همایش معرفی محصولات فناورانه اردبیل در سالن آمفی تاتر هتل امیران همدان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری آذرسلام، در این همایش که با حضور جمعی کثیری از متخصصان زنان و زایمان استان همدان برگزار شد، دو محصول فناورانه « آنتی فیبروما» و« فاوانیا» از گروه فناوری شرکت نوشداروی سبلان مستقر در مرکز رشد فناوری گیاهان دارویی جهاددانشگاهی اردبیل به حاضران معرفی شد.

مدیرعامل شرکت نوشداروی سبلان در این همایش گفت: فاوانیا یک محلول گیاهی است که در درمان انواع کیست تخمدان، رحم، پستان و رفع تنبلی تخمدان موثر خواهد بود.

سعید خانی با بیان اینکه فاوانیا با مهار هورمون های تخمدان باعث از بین رفتن کیست می شود، اظهار داشت: این محلول با دارا بودن مواد موثره لاکتوکاروم به عنوان مسکن و ضد درد عمل کرده و به علت داشتن موسیلاژ، تانن و ساپوتین محلل قوی بوده و با تاثیر در سطح کبد، تولید و اثرات هورمون های مردانه را در بافت بدن کم می کند.

وی افزود: میزان مصرف روزانه فاوانیا یک لیوان آبخوری، چهارساعت قبل از صبحانه توصیه می شود و در افرادی که دارای کیست تخمدان هستند سه عدد بادکش 5 دقیقه ای روزانه نیز لازم خواهد بود.

خانی با قدردانی از مرکز رشد جهاددانشگاهی اردبیل خاطرنشان کرد: این محصول در سال 94 در مرکز رشد گیاهان دارویی جهاددانشگاهی اردبیل مورد ارزیابی و پذیرش قرار گرفت و در حال حاضر نیز در حال اتمام کلیه مراحل آن هستیم.

ناظر طرح فاوانیا نیز در این همایش با اشاره به مزیت های این محلول گفت: دوره درمان کوتاه، عفونت زدایی و درمان جوش های هورمونی از جمله مزیت های این محلول علاوه بر کارآیی اصلی آن می باشد.

دکتر مجتبی فتحی با اشاره به احتمال برخی تداخلات دارویی اظهار داشت: مصرف کنندگان این محلول اگر مصمم به درمان خود هستند باید پرهیز غذایی مناسبی را رعایت نموده و با مطالعه دستورالعمل آن از موارد منع مصرف آگاهی یافته و از مصرف موادی نظیر نوشابه های گازدار، نمک، شکلات و غذاهای پرچرب بپرهیزند.

گفتنی است در ادامه این همایش کارگاه آموزشی حوزه زنان و زایمان در خصوص نحوه بکارگیری محصولات برگزار شد و پرسش و پاسخ های مربوط به نتایج بالینی مصرف آنتی فیبروما و فاوانیا در بیماران که در مراکز طب سنتی و درمانگاه های همدان انجام شده بود، مورد بررسی قرار گرفت.

 

انتهای پیام/

 

برچسب‌ها: 
ارسال نظر