تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 15717
تاریخ انتشار: ج, 1396/09/03 - 14:09
امام جمعه اردبیل در خطبه های نماز جمعه این هفته شکست داعش را شکست توطئه های امریکا و عربستان ارزیابی کرد.

به گزارش پایگاه خبری آذرسلام، در خطبه های این هفته نمازجمعه از اهالی استان به خاطر کمک رسانی به زلزله زدگان کرمانشاه تشکر کرد و ظهار داشت: از طرف اهالی استان از ملت بزرگ ایران، سپاه، بسیج، ارتش، هلال احمر، کمیته امداد و نیروی انتظامی تشکر می کنم.

امام جمعه اردبیل آیت الله عاملی انقراض مجموعه ناپاک داعش را که به دست سپاه و رزمندگان بسیجی و مدافعان حرم صورت گرفت به تمام دوست داران اهل بیت، انسانیت، عقلانیت، صلح و امنیت جهانی و امنیت کشور به تمام رزمندگان، سپاهیان و سردار بزرگ اسلام سردار سلیمانی و مخصوصا مقام معظم رهبری تبریک گفت و اضافه کرد: شکست اصلی برای کسانی است که داعش را درست کردند و آنها عبارتند از آمریکا، بخشی از کشورهای اروپایی، کشورهای مرتجع منطقه، مفتیان وهابی و امپراطوری رسانه ای غرب و دستگاه های تبلیغاتی مرتجعین.

وی افزود: شکست داعش، شکست حامیان عمده جهانی و منطقه است؛ در واقع شکست داعش، شکست آمریکا و برنامه های منطقه ای استکبار جهانی است.

وی اظهار داشت: این پیروزی را باید به طور خاص به مقام معظم رهبری تبریک گفت که با تیزبینی و آینده نگری خاص سنگر مبارزه با داعش را در خارج از مرزها تعیین کردند.

نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری در بخش دیگری از خطبه ها به تحرکات موذیانه عربستان در منطقه و تهدید ایران توسط این رژیم اشاره کرد و گفت: این عصبانیت و حرکت های غیرمنطقی عربستان برای انقراض داعش و فنا شدن 300 میلیارد دلار این کشور در سوریه و ناکام ماندن در یمن و هدر شدن بیش از ده میلیارد دلار این رژیم در یمن نیست بلکه در عربستان نسل جدیدی پدید آمده که در اثر مسافرت های خارجی برای تحصیل و در اثر بهره مندی از اینترنت با تفکری تربیت یافته اند که تحمل جامعه سنتی قبیله ای عربستان و افکار تاریک وهابیت و چپاول بیت المال توسط شاهزاده ها را بر نمی تابد و اگر کار به همین موال پیش برود با نزاع شاهزاده ها بر سر قدرت، فروپاشی دولت سعودی حتمی است. آنها چاره را در درست کردن دشمنی موسوم به ایران و مذهبی کردن دعوا در منطقه می بینند.

وی با یادآوری بیانیه سازمان ملل که ایران هیچ دخالتی در ارسال موشک به یمن ندارد، گفت: وقتی ارتش عربستان قادر به مقابله با شبه نظامیان یمن نیست، نباید از حمله به ایران صحبت کند. وقتی کپسول دارو را نمی توان به داخل یمن انتقال داد، انتقال موشک توسط ایران به یمن صحت ندارد.

 

انتهای پیام/

 

برچسب‌ها: 
ارسال نظر