تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 15710
تاریخ انتشار: چ, 1396/09/01 - 15:08
مجید واحدیزاده، کارگردان برجسته و چهره ملی تئاتر استان اردبیل درگذشت .

به گزارش پایگاه خبری آذرسلام، حوزه هنری استان اردبیل به مناسبت درگذشت مجید واحدیزاده، کارگردان برجسته و چهره ملی تئاتر استان پیام تسلیتی صادر کرد.

متن این پیام به این شرح است:

رجعت هنرمند فرهیخته و توانمند و متخصص، بازیگر و کارگردان تئاتر و خاک خورده صحنه مقدس نمایش، مجید واحدیزاده که حاصل سالها تلاش بی وقفه اش خلق آثار ارزشمندی همچون نمایش «سبز، سهراب، سرخ» بود که این اثر در بیستمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر عنوان بهترین نمایش را ازآن خودکرد. واحدیزاده با همین اثر توانست در سال ۱۳۸۱ از مرزهای ایران اسلامی بگذرد و در فستیوال جاده ابریشم در کشور آلمان شرکت کند. آن مرحوم در سال ۱۳۸۴ با نمایش « اژدها چهرک » در فستیوال «شبهای سفید» در کشور آلمان و فستیوال « پر کردن فضای خالی » در کشور آذربایجان شرکت کرده و همچنین در سال ۱۳۸۴ نمایش «اژدها چهرک » را در کشور « گرجستان » شهر تفلیس به اجرا در آورد.

او در سال 1387 از سوی مرکز هنرهای نمایشی کشور به عنوان یکی از سی چهره تاثیر گذار تئاتر در سی سال پس از انقلاب اسلامی معرفی و مورد تجلیل قرار گرفت.

حوزه هنری استان اردبیل فقدان این شخصیت برجسته تئاتر را به اصحاب فرهنگ و هنر و همه دوستداران و علاقه‏مندان و خانواده آن مرحوم تسلیت گفته و از درگاه خداوند منان برای این هنرمند برجسته علو درجات مسالت  دارد.

 

انتهای پیام/

 

برچسب‌ها: 
ارسال نظر