تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 15691
تاریخ انتشار: ج, 1396/08/26 - 14:09
خطیب جمعه اردبیل در خطبه های نماز جمعه این هفته گفت: استاندار اردبیل با نگاه پدرانه و فراجناحی استان را مدیریت کند.

به گزارش پایگاه خبری آذرسلام، حجت الاسلام سید حسن عابدیان امام جمعه موقت اردبیل در خطبه های این هفته نمازجمعه با اشاره به مصیبت زلزله غرب کشور و با تشکر از مسئولین به خاطر اقدامات انجام شده در راستای بیانات مقام معظم رهبری اظهار داشت: این حمایت ها باید ادامه پیدا کند تا آلام این مصیبت تسکین یابد. در این زمینه مردم نیز با تمام توان به صحنه بیایند همانگونه که تا کنون در صحنه بوده اند.

وی با اشاره به تصویب سیاست های پیشگیری از زلزله در 10 سال پیش، از تعلل در اجرای آن ابراز گله مندی کرد.

خطیب جمعه اردبیل با اشاره به برخی شبهه افکنی و بدعت های جدید اظهار داشت: اینکه گفته شود خداوند با زلزله، قومی را دچار عذاب خویش ساخته، حرفی بی پایه و اساس است و ما پدیده های عالم را به صورت نسبی به خوب یا بد بودن تعبیر می کنیم.

وی ادامه داد: انجام برخی اعمال در شب اول ربیع نیز هیچگونه مستند شرعی ندارد و مراجع نیز انجام این امور را در صورت وهن به دین، حرام برشمرده اند.

امام جمعه موقت اردبیل در بخش دیگری از خطبه ها با تبریک انتصاب استاندار جدید اظهار داشت: مسئولیت در دین ما، وسیله تقرب و ارتقاء الی الله است چون صاحب منسب شدن زمینه خدمت بیشتری را به مردم فراهم می کند. ما از استاندار جدید تقاضا داریم که با این نگاه معنوی و نگاه پدرانه با مردم و جناح ها برخورد داشته باشد و شایسته سالاری را راس کارهای خود قرار دهد.

وی با اشاره به قابلیت های کم نظیر استان اردبیل گفت: از استاندار خواهیم با در نظر گرفتن منافع و مصالح استان، در احقاق حق و دفاع از حقوق آن سعی و تلاش نماید و در این زمینه از بخش خصوصی و سرمایه های مردمی نیز به نحو احسن بهره ببرد. از مردم، نمایندگان و مسئولان نیز می خواهیم نهایت همکاری را مخصوصا در حوزه اشتغال زایی با استاندار داشته باشند.

وی ادامه داد: در راس همه فعالیت ها، برنامه های فرهنگی است و در این زمینه نیز باید به نحو احسن از نخبگان و مدیران فرهنگی استفاده شود.

حجت الاسلام عابدیان در بخش دیگری از خطبه ها با اشاره به تشکیل مثلث عبری، عربی و غربی اظهار داشت: عربستان به عنوان مترسکی است که ابزار واقع شده و با صدور دستور برای سایر کشورها در صدد جبران شکست داعش است. آنها می خواستند با داعش، اسرائیل را در حاشیه امن نگه دارند ولی وقتی شکست خورد، طرح برنامه هایی همچون قضیه لبنان و استعفای سعد حریری را در دستور کار خود قرار دادند.

وی در ادامه گفت: اکنون استکبار جهانی در صدد است تا ایران را در مقام انفعال قرار دهد. اخیرا رئیس جمهور فرانسه نیز با طرح مباحثی سعی کرد تا ایران را منفعل کند و مقدمات مذاکرات موشکی را فراهم کند این امر خلاف خواسته مردم و مسئولین است.

خطیب جمعه اردبیل در پایان با گرامیداشت یاد و خاطره حضرت آیت الله موسوی اردبیلی و استاد سلیم موذن زاده، بر اکرام بزرگان و شعائر دینی تاکید کرد.

 

انتهای پیام/

 

ارسال نظر