تازه ترین مطالب


کد مطلب: 15670
تاریخ انتشار: س, 1396/08/23 - 14:45
معاون هماهنگ کننده سپاه استان اردبیل:
تشریح برنامه های هفته بسیج/"مهدیه" اردبیل در حال تکمیل است
معاون هماهنگ کننده سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل در نشست خبری برنامه های هفته بسیج را تشریح کرد.

به گزارش پایگاه خبری آذرسلام، سرهنگ پاسدرا عبدی معاون هماهنگ کننده سپاه استان اردبیل در نشست خبری صبح امروز که در سالن کنفرانس مطبوعاتی مجمتع فرهنگی ولایت و بمناسبت هفته بسیج برگزار شد با ابراز همدردی فوت شدگان زلزله شمالغرب و گرامی داشت سی هشتمین سالگرد تاسیس بسیج گفت: 5 آذر سال 58 و کمتر از 10 ماه پس از پیروزی انقلاب امام راحل با دوراندیشی دستور تاسیس سازمان بسیج را صادر کرد.

عبدی با اشاره به شعار هفته بسیج امسال با عنوان "بسیج مظهر مردم سالاری دینی" افزود: امسال نقش بسیج در توسعه و تولید علم، فرهنگ و خدمات رسانی تبیین خواهد شد.

وی با برشمردن روزشمارهای هفته بسیج؛ همایش طلایه داران، حضور نمادین بسیج در نماز جمعه سراسر استان، دیدار از ارتشیان و پزشکان ایثارگر اول انقلاب، عطر افشانی مزار شهدا و دیدار با خانواده شهدا و ایثار گر را از برنامه های این هفته برشمرد.

وی از جمله عملکرد بسیج دانش اموزی را مرمت و زیباسازی محیط مدارس عنوان کرد و افزود: نزدیک به 51 هزار متر مربع از این زیربنا ها رنگ امیزی و مرمت شده است.

معاون هماهنگ کننده سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل ساخت 13 واحد غسالخانه با هزینه کرد 145 میلیون تومان، 2 قطعه زمین ورزشی در در روستا به ارزش 60میلیون تومان، ساخت خانه عالم با مشارکت سازمان تبلیغات اسلامی و هزینه 35 میلیون تومان، ساخت 24 باب خانه محرومین با مشارکت کمیته امداد با هزینه کرد 125 میلیون تومان، احداث 37 مسجد و حسینیه از عملکردهای عمرانی بسیج عنوان کرد، افزود: مهدیه اردبیل به عنوان مهمترین و بزرگترین پروژه بسیج بوده که ساخت آن ادامه دارد.

او گفت: در مجموع 909 میلیون تومان برای ساخت مهدیه اردبیل هزینه صرف خواهد شد.

عبدی گفت:  منبع آب 13 روستا با هزینه 13 میلیون تومان تامین شد.

او گفت: سال گذشته 22 میلیارد تومان از محل منابع طرح های اقتصاد مقاومتی به تولیدکنندگان، تسهیلات پرداخت شده است.

معاون هماهنگ کننده سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل در ادامه و در بخش بعدی از سواداموزی 1584 نفر از افراد عضو بسیج بسیج خبر داد و در باره کاروان های راهیان نور نیز گفت: سال گذشته 22 هزار نفر به راهیان نور اعزام شدند.امسال نیز برنامه اعزام طبق جداول تعیین شده عملی خواهد شد و اولین کاروان امروز به ظرفیت 350 نفر به راهیان نور اعزام شدند.

معاون هماهنگ کننده فرمانده سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل درباره ارسال کمک به شمالغرب کشور گفت: در ساعات اولیه زلزله سردار بابازاده فرمانده سپاه استان اردبیل طی تماس هایی امادگی سپاه را برای اعزام هر نوع کمک های احتمالی و درخواستی اعلام کرد.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر