تازه ترین مطالب


کد مطلب: 15649
تاریخ انتشار: ش, 1396/08/20 - 14:23
در دیدار مدیران سیما و جهاد دانشگاهی اردبیل موافقت شد/
همکاری رسانه محلی با فرهنگ سازی ذخیره سلول های بنیادی
صدا و سیما و جهاددانشگاهی برای تولید برنامه های اشتغال محور و فرهنگ سازی ذخیره سلول های بنیادی همکاری می کنند.

به گزارش پایگاه خبری آذرسلام، علی ملااحمدی شنبه 20 آبان در دیدار رئیس جهاددانشگاهی واحد استان اردبیل، با بیان این مطلب در دیدار با رئیس و معاونان جهاددانشگاهی واحد استان اردبیل افزود: صدا و سیمای مرکز اردبیل آمادگی دارد در راستای فرهنگ سازی ذخیره سلول های بنیادی خون بند ناف، همکاری های لازم را با جهاددانشگاهی داشته باشد.

وی مهارت، خلاقیت و نوآوری را لازمه توسعه استان عنوان و تصریح کرد: استان اردبیل از پتانسیل بالایی در زمینه های کشاورزی و گردشگری برخوردار است و لازمه بهره برداری مناسب و اصولی از این ظرفیت های خدادادی در رشد و شکوفایی استان، هماهنگی و برنامه ریزی مناسب توسط متولیان امر می باشد.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز اردبیل به نقش جهاددانشگاهی در توسعه استان اشاره و خاطرنشان کرد: جهاددانشگاهی با توجه به سبقه فعالیت های آموزشی خود می تواند با کارآفرینی و مهارت افزایی، در کاهش نرخ بیکاری استان بیش از این تاثیرگذار باشد.

ملااحمدی، همکاری جهاددانشگاهی و صدا و سیمای مرکز اردبیل در تهیه برنامه های علمی، فرهنگی و آموزشی را خواستار شد و افزود: برای توسعه استان باید برای دانشگاه ها و نهادهای علمی پژوهشی، مأموریت های خاصی تعریف و بسترهای لازم برای کاربردی کردن نتایج این مأموریت ها فراهم گردد.

در این دیدار رئیس جهاددانشگاهی واحد استان اردبیل با آرزوی موفقیت برای مدیرکل جدید صدا و سیمای مرکز اردبیل، از آمادگی واحد اردبیل جهت همکاری با صدا و سیمای مرکز اردبیل برای تولید برنامه های اشتغال محور خبر داد و گفت: رسانه ملی نقش اساسی در فرهنگ سازی جامعه و کار خطیر و ارزشمندی دارد.

مهران اوچی اردبیلی، فعالیت مرکز درمان ناباروری قفقاز جهاددانشگاهی اردبیل را در راستای سیاست های کلی جمعیت، ابلاغی مقام معظم رهبری(مدظله العالی) عنوان و تصریح کرد: با فعالیت این مرکز ضمن صرفه جویی در وقت و هزینه زوج های نابارور، درصد موفقیت درمانی آنها نیز به دلیل احساس آرامش در کنار خانواده و کاهش میزان ایاب و ذهاب، بالا رفته است.

وی به فعالیت مرکز رشد فناوری فرآورده های گیاهان دارویی جهاددانشگاهی اردبیل اشاره و خاطرنشان کرد: در حال حاضر بیش از 400 نوع گیاه دارویی در استان اردبیل شناسایی شده است که تولید، کشت و فرآوری آن می تواند در توسعه اقتصادی و علمی استان نقش بسزایی داشته باشد.

رئیس جهاددانشگاهی واحد استان اردبیل با بیان اینکه توسعه بخش گردشگری و کشاورزی می تواند در تغییر سیمای اقتصادی استان مؤثر باشد اظهار داشت: جهاددانشگاهی با ورود به این بخش ها و ارائه طرح ملی ایجاد پایلوت تولید نشاسته پلیمری از سیب زمینی درجه 3، در این راستا گام برداشته است که امیدواریم با حمایت مسئولان و اختصاص اعتبار لازم عملیات راه اندازی این واحد صنعتی آغاز شود.

اوچی اردبیلی با بیان اینکه رویکرد تمام فعالیت های آموزشی جهاددانشگاهی مهارت افزایی و اشتغال زایی است گفت: برگزاری دوره های آموزشی گوهرشناسی، طب سنتی، تکنسین داروخانه، مربیگری مهد کودک و ... با همین رویکرد توسط جهاددانشگاهی در استان برگزار می شود.

 

انتهای پیام/

 

برچسب‌ها: 
ارسال نظر