تازه ترین مطالب


کد مطلب: 15646
تاریخ انتشار: ش, 1396/08/20 - 11:22
معاون توسعه مشاركت‌ مردمی كمیته امداد اردبيل تشریح کرد/
اختصاص 540 ميليون تومان صدقه برای درمان مددجويان اردبيلی
معاون توسعه مشاركت‌های مردمی كمیته امداد استان اردبيل با ارائه گزارشی به تشریح نحوه هزينه كرد صدقات پرداختی خيران در هفت‌ماهه نخست سال‌جاری پرداخت.

به گزارش پایگاه خبری آذرسلام، صفر توحيدی، معاون توسعه مشاركت‌هاي مردمی كميته امداد استان اردبيل در جلسه صبح امروز بررسی وضعیت درمان مددجویان با اشاره به اينكه خيران دو ميليارد و 243 ميليون تومان در هفت‌ماهه نخست سال‌جاری صدقه پرداخت كرده‌اند، گفت: صدقات پرداختی نيكوكاران اردبيلی نسبت به مدت مشابه خود در سال گذشته پنج درصد افزايش داشته است.

وی در مورد نحوه هزينه كرد صدقات مردمی اظهار كرد: 24 درصد از صدقات برای درمان بيماران، 15 درصد برای جهيزيه نوعروسان، 12درصد براي كمك‌های موردی، 11 درصد برای ارتقای سطح فرهنگی، 10درصد برای تعمير و بهسازی مسكن، 10 درصد برای اشتغال، 8 درصد برای تسهيلات كارگشايی و 10 درصد نيز برای رفع ساير نيازهای اساسی خانوار تحت حمايت در نظر گرفته شده است.

توحيدی با بيان اينكه تمامی صدقات پرداختی بر اساس تسهيم صورت گرفته و مطابق با نيازسنجیهای انجام شده از خانوار تحت حمايت و اولويت‌بندی مشكلات اساسی آنها، در بين مددجويان توزيع میزشود، بيان كرد: بانك اطلاعاتی دقيقی از نيازها و مشكلات ضروری خانوار تحت حمايت اين استان را در اختيار داريم كه بر اين اساس میزتوانيم كمك‌های مردمی را در اسرع وقت و سريع‌ترين زمان ممكن به دست مددجويان برسانيم.

معاون توسعه مشاركت‌های مردمي كميته امداد اين استان با اشاره به اينكه 540 ميليون تومان از صدقات مردمی براي درمان بيماران تحت حمايت اردبيل هزينه شده است، گفت: 800 بيمار صعب‌العلاج و سرطاني تحت حمايت اين استان قرار دارند كه براي پاسخگويی به نيازهاي درمانی و دارويی آنها نيازمند همياری هر چه بيشتر خيران هستيم.

وي با بيان اينكه 340 ميليون تومان از صدقات براي تأمين کمک‌هزینه جهيزيه نوعروسان تحت حمايت اختصاص يافت تا آنها بتوانند راهی خانه بخت شوند، افزود: يكی از مهم‌ترين اهداف كميته‌ امداد اين استان اعطای کمک‌هزینه‌ تأمين جهيزيه و هديه ازدواج به نوعروسان و فرزندان ذكور خانواده‌های تحت حمايت اردبيل است تا آنها با خيالی آسوده زندگی مشترك خود را آغاز كنند.

توحيدی با اشاره به اينكه 225 ميليون تومان از صدقات پرداختی نيز براي تعمير و بهسازی منازل خانوار تحت حمايت اين استان كه فاقد سرپناه مناسب هستند هزينه شده است، بيان كرد: با توجه به سردسير بودن اردبيل و نياز خانوار تحت حمايت اين استان به سرپناهی مقاوم و مستحكم، از تمامي خيران خواستاريم كه بیش‌ از پیش ياريگر اين نهاد در ساخت، مقاوم‌سازی و بهسازی منازل مددجويان باشند.

معاون توسعه مشاركت‌هاي مردمی كميته امداد اين استان با بيان اينكه صدقه يكی از طرح‌های مهم اين نهاد در دستگيری از فقرا و نيازمندان جامعه است، گفت: هرچقدر مشاركت و كمك‌های خيران برای رفع مشكلات خانوار تحت حمايت اين استان بيشتر شود به همان ميزان می توانيم خدمات كيفی تری را به مددجويان ارائه كنيم.

توحيدی با اشاره به اينكه همواره شاهد افزايش كمك‌های مردمی به مددجويان اردبيلی هستيم كه اين امر موجب تسهيل و تسريع در روند رسيدگی به آنها شده است، بيان كرد: خيران می توانند از طريق كد آنی پرداخت #045*8877* هم به روش ساده‌تری صدقات خود را به دست مددجويان اين استان برسانند.

 

انتهای پیام/

 

برچسب‌ها: 
ارسال نظر