تازه ترین مطالب


کد مطلب: 15644
تاریخ انتشار: ش, 1396/08/20 - 10:02
آیت الله عاملی دیدار جمعی از اعضای جبهه مردمی نیروهای انقلاب:
شایسته سالاری فراموش شده است
امام جمعه اردبیل در دیدار جمعی از اعضای جبهه مردمی نیروهای انقلاب گفت: گرایش سیاسی بر شایسته سالاری مقدم شده است باز باید توصیه شود که لااقل در داخل همان گرایش از افراد شایسته در مناصب استفاده شود.

به گزارش پایگاه خبری آذرسلام، جمعی از اعضای شورای جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی اردبیل با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل دیدار کردند.

در ابتدای این دیدار، حجت الاسلام والمسلمین مهدی نوروزی، رییس جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی با ارائه گزارشی از روند سازماندهی نیروهای مردمی و انقلابی و جریانات اصولگرای استان گفت: جبهه مردمی نیروهای  انقلاب اسلامی با اعتقاد به اصل ولایت فقیه بر تبعیت مستمر از ولی فقیه تاکید دارد و این تبعیت را مقدم بر هر گونه اساسنامه و مرامنامه ای می داند.

وی ادامه داد: برهمین مبنا در استان هم این جبهه در تبعیت کامل از نماینده ولی فقیه عمل می کند.

نوروزی با قدردانی از تدابیر و تلاش های نماینده ولی فقیه در نصب استانداری در شان استان اظهار داشت: تذکرات نماینده ولی فقیه در مراسم معارفه را نسبت به ضرورت رسیدگی به عقب ماندگی های استان بجا و قابل تقدیر دانسته و حاشیه سازی برخی افراد از هر طیف و جریان سیاسی را نادرست می دانیم.

 

وی با تقبیح سوتفسیر از سخنرانی نماینده ولی فقیه در مراسم معارفه استاندار اردبیل اظهار داشت: جبهه مردمی از بیانیه دفتر ایشان در رد برداشت نادرست از سخنرانی انجام شده، قدردانی می کند.

در ادامه این دیدار آیت الله عاملی ضمن قدردانی از جبهه مردمی اظهار داشت: نقد عالمانه و ارائه تحلیل های منطقی و علمی ویژگی اصلی یک جریان سیاسی فعال و پویاست و تعطیلی این روند می تواند خسارتهایی بالایی برای جامعه و مردم به بار آورد.

نماینده ولی فقیه با تاکید بر اینکه در جامعه آرمانی اسلامی باید اصل شایسته سالاری بدون توجه به نوع گرایش سیاسی مبنا باشد گفت: متاسفانه دنیا از این جامعه آرمانی فاصله زیادی گرفته است و سهم خواهی آفت حکومت ها و دولت ها در طول تاریخ در هر گرایش و تفکری بوده و هست.

ایشان ادامه دادند: اگر دولتی بخواهد طبق آرمان ملی و دینی مسئولیت ها را تقسیم کند باید ملاک اش شایسته سالاری باشد نه گرایش های سیاسی و انتخاباتی، اما متاسفانه واقعیت فعلی جوامع این نیست و در چنین شرایطی که گرایش سیاسی بر شایسته سالاری مقدم شده است باز باید توصیه شود که لااقل در داخل همان گرایش از افراد شایسته در مناصب استفاده شود.

ایشان ادامه دادند:وظیفه نیروهای انقلابی مطالبه گری است و باید مسائل و مشکلات جامعه را با روش علمی بررسی و تحلیل نموده و از حقوق مردم دفاع نمایند.

آیت الله عاملی با تاکید براین نکته که جریان ناب انقلابی و اصولگرایی هیچگاه سهم خواهی نکرده است ادامه داد: این جریان باید با دقت و حساسیت تمام اصول و آرمانهای انقلاب و مصالح نظام را دنبال کرده و با خیرخواهی، نیازمندیها و ضرورتهای ملی و منطقه ای را که مورد انتظار عموم مردم است، به طور جد مطالبه نماید.

نماینده ولی فقیه در استان اظهار داشت:جریان انقلابی که رضایت خدای متعال و  مطالبات مردم محور اصلی فعالیتهایش است باید نقشه راه توسعه استان را ترسیم کند و در ارائه چهره ای کارآمد از نظام نقش اساسی ایفا نماید.

آیت الله سیدحسن عاملی در پایان تاکید کرد: تقویت باورهای عمومی نسبت به نظام وظیفه بزرگی است که جز با تلاش و مجاهدت همه مسوولان و جریانات سیاسی حاصل نخواهد شد.

 

انتهای پیام/

 

برچسب‌ها: 
ارسال نظر