تازه ترین مطالب


کد مطلب: 15640
تاریخ انتشار: ش, 1396/08/20 - 09:25
در خطبه این هفته نماز جمعه مطرح شد/
انتقاد آیت الله عاملی از رئیس مجلس شورای اسلامی
امام جمعه اردبیل در خطبه های نماز جمعه این هفته گفت: اینکه امکانات مواصلاتی یک استان سه ماهه حل شود و یک استان بیش از ده سال گرفتار شود، راه درستی برای مدیریت کشور نیست و باورها را تباه می کند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل در خطبه های این هفته نمازجمعه ضمن محکوم کردن جنایت پژاک در غرب کشور گفت: مرز ما ناموس ما و مرزبانان ما نگهبانان ناموس ما هستند. ما از دولت و نیروهای نظامی می خواهیم ولو در داخل اقلیم از جانیان این جنایت بزرگ چنان انتقام بگیرند که در آینده، جرأت تفکر شرارت را هم نداشته باشند.

آیت الله عاملی اضافه کرد: سازمان تروریستی پژاک قبلا در اثر تلفات فوق العاده بنای درگیری را کنار گذاشته بود اما از اول امسال با حمایت های مالی عربستان، دوباره دست به اسلحه برده اند تا سخن بن سلمان را عمل کنند که گفته "جنگ را باید به داخل ایران منتقل کنیم".

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان با تشکر از کشاورزان تمام شهر های استان بخاطر پرداخت زکات، شهرستان خلخال را به عنوان رتبه اول زکات اعلام کرد و گفت: امسال بیش از سه میلیارد زکات توسط کمیته امداد از کشاورزان مومن و متدین استان اخذ شده و در نیازهای خود روستائیان و فقراء منطقه مصرف گردیده است.

نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری در بخش دیگری از خطبه ها با اشاره به سخن رئیس مجلس که گفته "تمام مجوزهای احداث فرودگاه قم و فاینانس لازم برای احداث آن طی سه ماه آینده به نتیجه خواهد رسید" گفت: اینکه امکانات مواصلاتی یک استان سه ماهه حل شود و یک استان بیش از ده سال گرفتار شود، راه درستی برای مدیریت کشور نیست و باورها را تباه می کند.

وی افزود: آقای ظریف اخیرا در بیان نتایج برجام گفت "چین برای انجام سرمایه گذاری در زمینه ساخت راه در ایران مبلغ 30 میلیارد دلار به شکل فاینانس اعلام آمادگی کرده است" اینک برای هم استانی های ما سوال است که معضل راه آهن استان، چگونه با اینگونه فاینانس ها حل نمی شود؟.

وی در خصوص منطقه آزاد گفت: اخذ امضاء و وثوق از نمایندگان و لابی گری قوی باید از حالا شروع شود. اخیرا مدیرعامل مناطق آزاد کشور از صادرات 2.5 میلیارد دلار از مناطق آزاد و 77 میلیارد دلاری از مناطق ویژه در 4 سال گذشته خبر داده است. ارسال اینگونه گزارشات به نمایندگان در ذهنیت مثبت آنها قطعا موثر خواهد بود.

آیت الله عاملی در بخش انتهایی خطبه ها به زلزله سیاسی عظیم در عربستان و شیطنت های منطقه ای این رژیم شرور اشاره کرد و گفت: آنچه در داخل عربستان می گذرد، جنگ قدرت در لباس مبارزه با فساد و اختلاس و دزدی است و در منطقه تلاش می کند تا بعد از شکست های فراوان به نحوی شرائط را به نفع خود تغییر دهد اما در همه این تلاشها، نتیجه عکس گرفته است.

وی افزود: سقوط حلب، موصل، دیرالزور، تطهیر سوریه و عراق از داعش، فاتح میدان شدن حزب الله، به نتیجه نرسیدن رفراندوم اقلیم که هزینه آن را به تصریح بارزانی عربستان پرداخت کرده بود، به هم رسیدن ارتش عراق و حشدالشعبی با ارتش سوریه در منطقه مرزی بوکمال، بدنامی بین المللی، محکومیت در نهادهای بین المللی و متهم شدن در غائله 11 سپتامبر، بازگشت منصور هادی از یمن به ریاض، شلیک موشک از یمن به فرودگاه بین المللی ریاض که هیبت نظامی و تجهیزات بازدارنده ارتش عربستان را به شدت تحقیر کرد و در این اواخر ملاقات سعد حریری با آقای ولایتی در بیروت و همکاری ایشان برای بیرون کردن داعش از لبنان و بازکردن سفارت لبنان در سوریه که همه بدون اجازه عربستان صورت گرفت شکست های بزرگی برای عربستان هستند.

وی اظهار داشت: او همه این شکست ها را از نفوذ ایران می بیند و در صدد انتقام از ایران است ولی در هر تلاشی، عرصه باز بر آنها تنگ تر می شود. دستور استعفای حریری آن هم در داخل عربستان علاوه بر آنکه حرف های حریری را از اعتبار ساقط کرد موقعیت عربستان در لبنان را ویران ساخت چون با این کار غرور و کرامت لبنانی ها شکست. در حادثه استعفاء قضیه فقط مربوط به لبنان نیست بلکه آنها به دنبال راهکار برای مدیریت منطقه و جلوگیری از نفوذ ایران هستند و می گویند ایران خیلی بزرگ شده است.

وی ادامه داد: دروغ و اتهام و افتراء در تمام تلاشهای عربستان موج می زند. آنها تمام راه ها را به یمن بسته اند اما می گویند موشک های بالستیک از طرف ایران به انصارالله داده شده است. هدف آنها از این دروغ بزرگ کاستن از تحقیر خودشان است تا نگویند عربستان در برابر شبه نظامیانی به نام حوثی ها عاجز مانده است. با خطاهای بزرگ عربستان در داخل این کشور و منطقه که دیکته شده از طرف اتاق فکر صهیونیست هاست آینده بسیار خوبی در منطقه برای ایران اسلامی رقم خواهد خورد.

انتهای پیام/

 

برچسب‌ها: 
ارسال نظر