تازه ترین مطالب


کد مطلب: 15627
تاریخ انتشار: س, 1396/08/16 - 14:00
صبح امروز جلسه تودیع و معارفه اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اردبیل در حالی برگزار شد که از ورود خبرنگاران به جلسه ممانعت به عمل آمد و پاسخی که در این خصوص داده شد این بود که معارفه به صورت خصوصی انجام می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری آذرسلام، واژه معارفه خصوصی در مدت زمان کمی که با رسانه‌های استان در حال فعالیت هستم برای من واژه آشنایی نبود، بگذریم از اینکه برخی از مدیران کل نیز ادارات را حریم خصوصی خود می‌دانند و حاضر به پاسخگویی در حوزه مسئولیت خود نیستند اما واژه معارفه خصوصی ابداعی بود که همین امروز و توسط مسئولین بنیاد شهید استان اردبیل انجام گرفت که در نوع خود بی‌نظیر است.

صبح امروز جلسه تودیع و معارفه اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اردبیل در حالی برگزار شد که از ورود خبرنگاران به جلسه ممانعت به عمل آمد و پاسخی که در این خصوص به خبرنگاران داده شد این بود که معارفه به صورت خصوصی انجام می‌شود.

نقدی که در این زمینه وجود دارد به تنهایی متوجه مسؤولان استان نیست، متاسفانه اکثر رسانه‌های استان به‌راحتی از کنار هرگونه بدعت و قانون‌گریزی مسؤولان می‌گذرند و این عملکردهای نادرست اغلب تبدیل به طنز و نقل محافل‌ می‌شود که در طول زمان باعث انحطاط رسانه‌ها و افکار عمومی استان خواهد شد.

متاسفانه اغلب خبرنگاران استان به جای اینکه نماینده مردم و افکار عمومی باشند و مطالبات مردم را پیگیری کنند نمایندگان احزاب و گروه‌های سیاسی هستند و در حالیکه تمامی کشور از فضای انتخابات خارج شده است برخی از اندیشه‌ورزان ما هنوز غرق در دعواها و بحث‌های بی‌نتیجه چپ و راستی به سر می‌برند.

مطمئنا بدعتی مانند برگزاری مراسم معارفه خصوصی که می‌شود آن را بزرگترین بدعت سال در استان نامید، اگر با انتقاد شدید رسانه‌ها مواجه نشود، اگر در برابر اینگونه اقدامات که سعی در بی‌توجهی به رسانه‌ها و به تبع آن بی‌توجهی به افکار عمومی دارند ایستادگی نشود، رسانه‌ها تبدیل به ابزاری فرمایشی در استان خواهند شد که با دستورات مدیران دستگاه‌ها جابجا می‌شوند.

انتظاری که وجود دارد این است که در برابر چنین اقدامات به ظاهر کوچک ولی معنادار که نشان از وجود نوعی انجماد فکری در میان برخی از مدیران میانی دستگاه‌ها دارد سکوت اختیار نشود و افرادی هم که تخم صراحت مزرعه آنها را ملخ مصلحت خورده است در برابر اندک خبرنگارانی که به طرق مختلف و در حد وسع و توان با مقالات و گزارشات انتقادی سعی دارند بار کج برخی از دستگاه‌ها سالم به مقصد برسد، سنگ‌اندازی نکنند و دایه مهربان‌تر از مادر برای کسانی نباشند که نمی‌خواهند در برابر حق و حقوق مردم استان که مطلع شدن از جزئی‌ترین تغییر و تحولات در استان است، جوابگو باشند.

یادداشت::مسعودلاهوت - خبرنگار فارس/

انتهای پیام/

 

برچسب‌ها: 
ارسال نظر