تازه ترین مطالب


کد مطلب: 15589
تاریخ انتشار: پ, 1396/08/11 - 11:56
مدیر هماهنگی ترویج جهاد کشاورزی استان اردبیل:
سال جاری 38 تن پیاز زعفران در اختیار کشاورزان قرار گرفت
مدیر هماهنگی ترویج کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت: در سال زراعی جدید با هماهنگی سازمان مقدار 38 تن پیار زعفران توسط بخش خصوصی وارد استان شده و در اختیار کشاورزان قرار گرفته است.

به گزارش پایگاه خبری آذرسلام، علیرضا خواجوی ظهر امروز در جلسه بررسی کشت محصول زعفران در اراضی مناطق کشت استان در جهاد کشاورزی استان از افزایش قابل توجه سطح زیر کشت زعفران در سال جاری نسبت به سال گذشته خبر داد و ابراز امیدواری کرد: با استقرار نظام نوین ترویج کشاورزی و افزایش فعالیت های ترویجی در پهنه های تولیدی شاهد ارتقاء کمی و کیفی محصول ارزشمند زعفران در جهت اصلاح الگوی کشت در استان خواهیم بود.

این مسئول که به همراه تعداد 35 نفر از کارشناسان و زنان روستایی فعال در حال بازدید از مزارع زعفران شهرستان سرعین بود افزود: سعی و اهتمام ما بر این است که یک منبع درآمد مطمئن برای زنان روستایی فراهم آوریم و با اشتغال آنها در کاشت زعفران بتوانیم درآمد سرانه آنها را افزایش دهیم.

خواجوی گفت: کارگاههای آموزشی فنی و تخصصی کاشت؛ داشت و برداشت زعفران و همچنین بسته بندی و خشک کردن زعفران در روستاهای استان با جدید دنبال می شود.

انتهای خبر/

 

برچسب‌ها: 
ارسال نظر