تازه ترین مطالب


کد مطلب: 15581
تاریخ انتشار: چ, 1396/08/10 - 19:04
نماینده مجمع نمایندگان استان اردبیل در مجلس:
مردم مغان از حق آبه خود دفاع خواهد کرد
صدیف بدری در مراسم معرفی استاندار اردبیل به نمایندگی از مجمع نمایندگان این استان در مجلس، نسبت به خطرات و آسیب های؛ امنیتی و اجتماعی تقسیم ناعادلانه حق آبه ارس و قزل اوزن هشدار داد.

به گزارش پایگاه خبری آذرسلام، صدیف بدری، نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی عصر امروز در سالن فدک و درمراسم معرفی استاندار جدید اردبیل گفت: استان اردبیل از بیکاری بالا، درآمد پایین تر از نصف میانگین کشور، رشد جمعیت منفی، نبود زیرساخت ها، راه های ریلی و جاده ای، نبود فرودگاه مناسب، آمار تصادفات بالا در نبود بزرگراه ها و جاده های روستایی رنج می برد.

نماینده مجمع عمومی نمایندگان مجلس استان اردیبل در باره تقسیم حق آبه ارس و قزل اوزن تصریح کرد: برای آینده نه چندان دور احساس خطر کرده و هشدار می دهم.

وی گفت: چه از حیث عرفی، قانونی، استعداد خاکی، ظرفیت و مطالعات مشاوران از سال 88 دشت مغان حق بردشت 1 میلیون و 600 هزار متر مکعب آب شرب را داشته است؛ اما در سال 92 دست های ناپاک و اعمال نفوذ آن را به 980میلیون متر مکعب کاهش داده؛ ولی باید بدانند مردم مغان از حق خود دفاع خواهد کرد.

بدری تاکید کرد: حق آبه استان اردبیل تصحیح شده و مورد بازنگری قرار گیرد.

وی با انتقاد از کسانی که استعداد و ظرفیت استان را تنها در بخش کشاورزی بیان می کنند، تصریح کرد: در این بخش نیز ناموفق عمل شده، زیرا امسال محصول عدسی کشاورزان بر روی دستشان ماند و کشت و صنعت مغان که در هر دوره به حیات خلوت دولت ها تبدیل شده به این روز دچار شده و در مجموع وضعیت کشاورزی استان نیز به این شکل درآمده است.

 

صدیف بدری با تاکید بر هم افزایی و تعامل حد اکثری با استاندار جدید گفت: عدم استفاده از فرصت های گذشته و سوء مدیریت ها استان را به این روز انداخته است بنابراین مدیران پاک دست، متعهد و متخصص بر سرکار آورده شود و سیاسی کاری در پست های دولتی به شدت ممنوع است.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس در پایان گفت: استاندار جدید به وعده های چندباره رئیس جمهور؛ درباره راه آهن اردبیل نیز اهتمام داشته باشد.

 

انتهای پیام/

 

برچسب‌ها: 
ارسال نظر