تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 15469
تاریخ انتشار: س, 1396/07/18 - 12:31
مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل خبر داد/
پیش بینی برداشت 430 هزار تن محصولات سر درختی در سال جاری
مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل از پیش بینی برداشت 430 هزار تن سیب، گلابی و زردآلو در سال جاری خبر داد و گفت: علاوه بر تامین بازار مصرف این استان؛ به گیلان، البرز و تهران صادر خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری آذرسلام، محرم عدلی سطح زیر کشت باغات در استان اردبیل را 41 هزار هکتار عنوان کرد و با اشاره به شرایط مساعد آب و هوایی که در سالجاری در استان حاکم بود پیش بینی اظهار داشت: از این میزان باغات بالغ بر 430 هزار تن انواع محصولات سردرختی اعم از سیب و گلابی و به و زرد آلو و شلیل و انگور برداشت خواهد شد.

وی افزود: محصول سردرختی سیب جزو یکی از اساسی ترین محصولات سردرختی در استان اردبیل محسوب می شود که سطح باغات سیب در این استان 11 هزار و 800 هکتار بوده که انتظار می رود باغداران استان از این میزان باغات افزون بر 320 هزار تن سیب برداشت کنند.

این مقام مسئول در ادامه گفت: میزان محصول سردرختی تولیدی سیب استان علاوه بر نیاز داخلی به استانهای البرز، تهران و و گیلان نیز صادر می شود.

عدلی گفت: انتظار ما از باغداران استان این است که به منظور بهره مندی از بیمه محصولات سردرختی حتماً برای سال آتی محصولات خود را بیمه کنند تا در صورت بروز حوادث غیر مترقبه دچار ضرر و زیانهای اقتصادی نشوند.

وی تاکید کرد: باغداران در مدیریت مصرف بهینه آب کشاورزی باغات خود را به سیستم آبیاری قطره ای مجهز کنند و به توصیه ها و راهنمایی های کارشناسا ن به دقت عمل کنند.               

انتهای پیام/

 

برچسب‌ها: 
ارسال نظر